anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

głupota Allegro One realizowane poprzez UPS i DPD

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Moderatorzy, odpowiedzcie mi proszę jakie przesłanki przyświecały Allegro w decydowaniu jaki przewoźnik ma odebrać paczki na zlecenie odbioru przesyłek Allegro One. Niedawno wprowadziliście zmianę, że nie tylko UPS odbiera paczki ale też DPD, tylko z tym zastrzeżeniem, że to wy decydujecie który przewoźnik paczki odbierze. Wszystko było prawie dobrze, ale mam taką sytuację, że dziś mam kilka przesyłek  Allegro One, ale jedną odbiera DPD a drugą UPS, czyli muszę warować w domu przez pół dnia, żeby obsłużyć jednego a potem drugiego przewoźnika. Proszę o odpowiedź czy zamierzacie ten chaos zreorganizować, to co zrobiliście jest po prostu śmieszne!!! Czy ktoś w Allegro w ogóle zastanawia się nad skutkami zmian jakie wprowadzacie?

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@BrickWorkshop przecież do SMART-a i tak musisz mieć przynajmniej 3 przewoźników 😉 

Jeżeli oczekujesz odpowiedzi od moderacji to trzeba oznaczyć  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   ale ... w zasadzie mogę Ci powiedzieć, że robią to dla dobra kupujących którzy chętniej wystawiają negatywne komentarze gdy na przesyłkę Allegro One za którą odpowiada sprzedawca, czekają 2 tygodnie. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@BrickWorkshop 

Proszę o odpowiedź czy zamierzacie ten chaos zreorganizować, to co zrobiliście jest po prostu śmieszne!!!

Tak, tak. Będzie reorganizacja 🙂

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawc%C3%B3w/w-czerwcu-zmienimy-warunki-smart-na-kon...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@BrickWorkshop Cześć, dziękuję za ten feedback. Wdrożenie DPD do Allegro One pozwala nam zapewnić stabilność usługi poprzez realizację wysyłek za pośrednictwem kilku podwykonawców. 

Dodatkowo wdrożenie kolejnego kuriera umożliwia nam dostarczenie coraz większej liczby przesyłek bez obawy o jakość i terminowość. 

Na ten moment nie udostępniamy opcji zmiany kuriera, który obsłuży przesyłkę i w najbliższym czasie się to nie zmieni. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka  ot to taka ciekawostka.

Dziś wysyłaliśmy dwa ONEy . Obydwie przesyłki to małe paczuszki 200-300g. Po jedną przyjechał UPS ( z którym akurat u nas póki co nie ma problemów) . Po drugą DPD. A że Panowie zjechali sie niemal równoczesnie to generalnie wszyscy trzej mieliśmy ubaw.

Ot taki feedback abyscie jako allegro mieli spojrzenia jak to wygląda u przeciętnego nadawcy ONE.

Aha nadajemy z wioski wiec obaj kurierzy troche specjalnie po ONE paczki podjeżdzają.

Zastanawia mnie tylko jak to sie ma do "pro ekologiczej " polityki allegro bo zdaje sie że te nasadzone drzewka i zielone paczkomaty nie pokryją ekostrat poniesiony w wyniku bezsensownych kilometrów robionych przez kurierów i spalin wygenerowanych przez ich auta. 😞

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ ekologiczność allegro jest tylko dla dobrego samopoczucia serwisu, który swoimi działaniami generuje masę zanieczyszczeń

samochody wciąż jeżdżą i trują bo są

- darmowe zwroty

- wymóg posiadania wielu kurierów

do tego dochodzą sprawy z marnowaniem energii elekrtycznej

bo serwis zmusza sprzedawców do ciągłego monitorowania sprzedaży i odpowiedzi natychmiastowej na bzdurne pytania

osobna kwestia to pseudoekologiczne opakowania podobno samo rozkładające się, które nie nadają się do ponownego użytku, gdyż nie trzyma się na nich taśma klejąca

 

ha tfu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ekologia? kasa się liczy.🤑

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@_Likos_  Jeszcze nie dotarło do Ciebie, że dla nich kasa sie liczy i to ta trafiająca do własnej allegrowej kieszonki, a nie żadna ekologia.

oznacz moderatorów

VIDAR_PL
#7 Wielbiciel#

U nas kurierzy już są bardziej ekologiczni 😄

Po wszystkie ONE i DHL przyjeżdża uwaga - inPost. A chłopaki później spotykają się gdzieś na rejonie i tylko wymieniają się paczkami żeby każdy miał swoje. Sami doszli do wniosku, że szkoda im paliwa i czasu na **piiip**yczną politykę Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

👏

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@ko_alka  napisał(a):

@BrickWorkshop Cześć, dziękuję za ten feedback. Wdrożenie DPD do Allegro One pozwala nam zapewnić stabilność usługi poprzez realizację wysyłek za pośrednictwem kilku podwykonawców. 

Dodatkowo wdrożenie kolejnego kuriera umożliwia nam dostarczenie coraz większej liczby przesyłek bez obawy o jakość i terminowość

Na ten moment nie udostępniamy opcji zmiany kuriera, który obsłuży przesyłkę i w najbliższym czasie się to nie zmieni. 


Na czerwono zaznaczyłem najlepszą ciekawostkę.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To się nazywa ekologia jeżdżą parami, zawsze uważałem że to "oszustwo" z ta ekologią (taka moda) i nie dotyczy tylko Allegro, w zasadzie każdego. Oczywiście rozszerzenie jest dobre i wskazane ale należałoby nie dublować przewoźnika.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zwykle nadaję w punkcie lub w Box , Box się z natury nie odzywa , ale dzisiaj nie reagował na prośby i groźby z mojej strony , nie pomogła nawet wiązanka ,  dzisiaj Pani w punkcie zgłosiła stanowczy sprzeciw bo DPD nie obsługuje , po wyjaśnieniach odklikała .... obadamy co bedzie .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Wiadomości z ostatniej chwli 🎆 ...zabarali ...

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Pani odpowiedź jest co najmniej płaska, bo widzę że nie rozumie Pani o co pytam. Jaki klucz odpowiada za dobór kuriera który przewozi paczkę Allegro one, co druga paczka UPS a co druga paczka to DPD? To jest głupota o którą pytam, a to że nie zamierzacie nic z tym robić było oczywiste przed zadaniem pytania, a pisząc o tym problemie albo inaczej mówiąc szopce, chciałam zwrócić uwagę że pewne rozwiązania i wasza bierność jest delikatnie mówiąc komiczna

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

A jeszcze dodam, że odbieranie paczek przez DPD to jest kpina i porażka, każdy kto wybiera u mnie przesyłkę DPD, musi na nią czekać o 1 lub 2 dni dłużej jak w Inpoście, który według mnie działa najbardziej sprawnie na rynku, ja jako Sprzedawca chciałabym mieć możliwość wyboru kuriera przy przesyłkach Allegro One, ponieważ wolałabym wybrać bardziej kompetentnego i sprawnego przewoźnika jakim jest UPS niż DPD który na każdym kroku udowadnia że powinien dawno wycofać się z interesu. A wy Allegro, decydując za mnie jaki przewoźnik ma przewozić moją paczkę, narażacie mój biznes na perturbacje, bo skazujecie mnie i moich klientów na koszmarnie i wolno działające DPD

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@BrickWorkshop Aniu , Sprawa pierwsza - tak jest i musimy z tym żyć czy nam się to podoba czy nie bo jak wiemy allegro pozostaje głuche na głosy sprzedawców i tak zapewne bedzie w dalszym ciągu .

sprawa druga - Jesteś na Gadane i z natury wszyscy sobie tu tykamy

sprawa trzecia , dla mnie bardzo ważna 😕 , pewnie też nosisz czasem spodnie , tylko ja zapinam rozporek inaczej niż Ty .😁

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_    dziś jest 2 maja, moja firma pracuje, Kupujący kupują, a wasz przewoźnik UPS oraz DPD nie odebrał paczek Allegro ONE , pytam o te " brak obawy o jakość i terminowość" o których Pani pisze, a poprzeczki nam sprzedającym stawiacie wysoko, tylko że my Sprzedający nie możemy nikomu pokazać gestu Kozakiewicza

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   gdzie mam zgłosić fakt nieodebrania przesyłek Allegro One przez UPS i DPD w dniu dzisiejszym  tj. 2 maja? do Allegro, do UPS czy do DPD ??? 😂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BrickWorkshop Reklamację przesyłek Allegro One kierujesz bezpośrednio do Allegro przez ten dedykowany formularz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów