anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

informacje o sprzedaży w sklepie stacjonarnym jest naruszeniem regulaminu

MAMY ROZWIĄZANIE!
renifer611
#10 Popularyzator#

klientka kiedyś zakupiła filiżankę , stłukła , zakupiła inną i zadawała w wiadomościach , pytania,chciała do zakupu,coś jeszcze, może gdybym miała taką jak stłuczona, by mieć smarta , w wiadomościach nie padało pytanie o sprzedaży po za Allegro i nie było propozycji o takiej sprzedaży,ale na koniec zadała pytanie czy można kupić coś bez licytacji,i tutaj ciekawe,że nie blokuje się takich treści,moja automatyczna odpowiedz,  i chyba tak zareagowałaby niejedna osoba skoro oficjalnie sprzedaje jako sklep, -owszem ale tylko w sklepie stacjonarnym,  i otrzymałam wiadomość ,że naruszyłam regulamin Allegro , więc pytanie po co my działamy oficjalnie jako sklepy , płacimy większe prowizje i abonamenty? 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@renifer611 dla pewności, czy możesz pokazać tutaj rzuty z rozmowy między Tobą, a kupującą? 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

całe treści są w wiadomościach, które  były blokowane  i doradca na moje pismo odpowiedział,że system wyłapał i przyznał faktycznie ,że nie ma mowy o sprzedaży poza Allegro ,ale ostatnia wiadomość przesyłam skan,może naruszyłam regulamin ,ale siedząc cały dzień ,sama sprzedaje , pełno różnych przesyłek , każda gdzie indziej, w sklepiku klienci, a chce grzecznościowo kobiecie odpowiedzieć, więc moja odpowiedz to odruch sprzedawcy , z myślą ,"że nie sprzedaje poza Allegro ,a jeśli chce coś kupić to tylko w sklepie stacjonarnym", a zinterpretowano to jako polecam sprzedaż poza Allegro. Klientka zkupiła ,zapłaciła po sprawie ,ale czuje sie nadal ukarana niesprawiedliwie.

w załączeniu skanZrzut ekranu 2024-08-14 105022.png

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@renifer611 rozumiem, że czujesz się niesprawiedliwie, ale jeśli formułujesz wypowiedzi w ten sposób, system po słowach kluczowych blokuje je automatycznie, bo dla algorytmu sformułowania typu: "na miejscu można kupić bez licytacji" albo "proszę zadzwonić, bo zablokują mi konto" to składnie propozycji do zakupu poza Allegro. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

Sprzedający boją się już tego ciągłego karania, więc ja się tej pani nie dziwię.

Strach odpisywać po ludzku. Nie odpiszesz, też źle.

Już tak było kiedyś w PRL 😉

 

ROZMOWY KONTROLOWANE - CENZURA SŁOWA 

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@brakestop @renifer611 Dokładnie. To się nazywa przewaga kija nad marchewką 🐭 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Facet zapytał kobietę czy chce mieć dziecko,został oskarżony o próbę gwałtu

oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Dziękuje za odwiedź, postanowiłam, że od tej pory ,będę odpowiadać ," nie", "nie wiem",nie rozumiem "dziękuję",wszystko na- "nie", ostatecznie" proszę spytać Allegro"😊

oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Przepraszam ,ale nurtuje mnie jeszcze jedno,-sprzedając na Allegro jako firma ,sklepy, wszyscy zamieszczamy dokładne dane, godziny otwarcia sklepu , każdy klient ma wgląd co sprzedaje, bez dawania wiadomości może przyjść i sobie kupić i ta informacja gdzie sprzedaję , jaki do mnie telefon nie jest naruszeniem regulaminu, a obowiązkiem, a odpowiedź typu , bez licytacji zakup w sklepie ,bez jakiekolwiek informacji,  zdjęć przedmiotu, konkretnych  danych o zakupie, ceny,propozycji  jest naruszeniem,jaka w tym logika? 

weszłam na stronę Allegro przejrzałam sklepy w pobliżu mnie interesujące widzę co ma  i bez kup teraz ,czy licytacji  mogę kupić ,znalazłam lombard i kupiłam, to samo moja klientka, przychodzi do sklepu i jest ok,ale jak pisze  to narusza regulamin, nic z tego nie rozumiem🙄

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

Obejrzyj film MATRIX.

Zrozumiesz.

Allegro to stan umysłu.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Przepraszam ,ale nurtuje mnie jeszcze jedno,-sprzedając na Allegro jako firma ,sklepy, wszyscy zamieszczamy dokładne dane, godziny otwarcia sklepu , każdy klient ma wgląd co sprzedaje, bez dawania wiadomości może przyjść i sobie kupić i ta informacja gdzie sprzedaję , jaki do mnie telefon nie jest naruszeniem regulaminu, a obowiązkiem, a odpowiedź typu , bez licytacji zakup w sklepie ,bez jakiekolwiek informacji,  zdjęć przedmiotu, konkretnych  danych o zakupie, ceny,propozycji  jest naruszeniem,jaka w tym logika? 

weszłam na stronę Allegro przejrzałam sklepy w pobliżu mnie interesujące widzę co ma  i bez kup teraz ,czy licytacji  mogę kupić ,znalazłam lombard i kupiłam, to samo moja klientka, przychodzi do sklepu i jest ok,ale jak pisze  to narusza regulamin, nic z tego nie rozumiem

renifer611_0-1723638227573.png

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_   @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Przepraszam ,ale nurtuje mnie jeszcze jedno,-sprzedając na Allegro jako firma ,sklepy, wszyscy zamieszczamy dokładne dane, godziny otwarcia sklepu , każdy klient ma wgląd co sprzedaje, bez dawania wiadomości może przyjść i sobie kupić i ta informacja gdzie sprzedaję , jaki do mnie telefon nie jest naruszeniem regulaminu, a obowiązkiem, a odpowiedź typu , bez licytacji zakup w sklepie ,bez jakiekolwiek informacji,  zdjęć przedmiotu, konkretnych  danych o zakupie, ceny,propozycji  jest naruszeniem,jaka w tym logika? 

weszłam na stronę Allegro przejrzałam sklepy w pobliżu mnie interesujące widzę co ma  i bez kup teraz ,czy licytacji  mogę kupić ,więc jeśli podanie że coś bez licytacji można kupić w sklepie , to nie będzie kary jak usunę wszystkie dane sklepu, to nie będzie podstaw, bo nie piszę w jakim sklepie, a klientka nie ma adresu...

dziwne prawo..

renifer611_0-1723639459347.png

 

oznacz moderatorów
SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@renifer611 Zbiory "Allegro" i "logika" nie mają punktów wspólnych 🐭

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@renifer611 odpowiedziałam Ci już, dlaczego automat blokuje Twoje wiadomości, ale mam gorącą prośbę, abyś nie rozpoczynała kolejnych wątków w tym samym temacie. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@_HolaOla_   Hmmm...  a ja dzisiaj jednemu z pytających doradziłem udanie się do serwisu. Oczywiście że serwisu stacjonarnego bo Allegro nie świadczy takich usług.

Czy już powinienem oczekiwać kary, czy będzie blokada, a może  cięższa kara,  stryczek lub rozstrzelanie?

Ci wasi wszystkowiedzący przesadzają,  Allegro powinno być przyjazne użytkownikom i jeśli gdzieś są lepsze rozwiązania to trzeba propagować, brać przykład  a nie blokować.

Mozna zrozumieć że nie powinno się wklejać głupich reklam media media ale nazwy nawet nie wolno napisać?

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Oczywiście że można kupować bez licytacji np. w opcji "kup teraz" . Sam mam nieraz takie pytania bo prawie wszystkie pozycje wystawiam w licytacji ale czasem komuś zależy na czasie a potrzebuje coś "na już" to jeśli jest to możliwe to wystawiam dla niego na "kup teraz" informując go o której porze się pojawi. Nie jest to łamanie regulaminu ,choć czytałem wpisy innych że sama odpowiedź "nie sprzedaje poza allegro" jest słowem kluczowym za które można być ukaranym.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ automat nie zwalnia serwisu z odpowiedzialności i myślenia

ustawa konsumencka i wasz regulamin wymaga od sprzedawcy podania jasnych odpowiedzi i wyjaśnień odnośnie oferty

blokowanie takich wypowiedzi jest złamaniem w/w przepisów

@renifer611 sprawdź tzw klauzule informacyjne ustawy konsumenckiej

 

jeżeli kupujący mi pisze w ofercie, że kupi towar taniej i bez allegro

to muszę mu odpowiedzieć, że nie sprzedaję poza serwisem i nie mogę mu podać

oferty konkurencji gdzie jest dużo drożej

 

podobnie jest gdy, kupujący prosi o dodatkowe informacje o przedmiocie

to często serwis blokuje takie maile z w/w powodów

 

jeżeli kupujący z mojego miasta chce reklamować produkt lub go wymienić

to nie mogę zaprosić do siebie bo serwis blokuje takie maile z w/w powodów

 

generalnie zawsze traci konsument i to przez działania serwisu

 

oznacz moderatorów