anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

internet za granicą a blokada konta

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

Proszę o informację, jak przedstawia się sprawa korzystania z hotelowego WiFi za granicą. Czy mogę korzystać z takiego WiFi, logując się do Allegro, czy moje konto może zostać zablokowane ze względów bezpieczeństwa?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@chmielna12  napisał(a):

Pamiętaj, że bezpodstawne zablokowanie komuś konta i narażenie go na straty  finansowe to jest banalna sprawa do wygrania w sądzie.


Allegro tak robi i włos im z glowy nie spadł. Banują konta, gdy ktoś założy działalność, zainwestuje w towar i nie naruszy żadnych zasad, ale czyjaś sprzedaż im sie nie podoba.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@vonNogay nie jest to prawda, bo nie mamy klucza "podoba nam" się albo "nie podoba nam się". Jaki mielibyśmy w tym cel jeśli nasza działalność opiera się na prowizjach od sprzedaży? Dział bezpieczeństwa blokuje konta wyłącznie gdy mamy ku temu podstawy. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

proszę o podanie tych podstaw abyśmy mogli się ustrzec blokady konta.

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ proszę o podanie tych podstaw abyśmy mogli się ustrzec blokady konta.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ niestety jest to prawda. Ktoś zakłada działalność na potrzeby allegro, inwestuje w towar, po czym jego konto jest blokowane wyłącznie na podstawie "bardzo nam przykro, ale Pańska sprzedaż jest dla nas ryzykowna, nie mamy gwarancji, że będzie Pan realizował transakcję, konto pozostanie zablokowane, do widzenia."

Czyli ktoś nic nie zrobił, ale wydaje wam się, że zrobi. Wielu sprzedawców na tym forum i innych miejscach w internecie opisuje takie sytuacje, cytując tego typu maile od działu bezpieczeństwa.

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Mylisz różne sytuacje. Blokada z tytułu powiązania kont a blokada z tytułu bezpieczeństwa transakcji.

Generalnie w tej drugiej sytuacji po pierwsze najczęściej chodzi o towary wrażliwe i o świeże konta oraz o dropa. Jak firma istnieje 1msc i nagle zaczyna generować duże obroty, nie ma biura, nie ma magazynu i do końca nie wiadomo czy ma towar na stanie i skąd go ma to trudno oczekiwać żeby dział bezpieczeństwa nie reagował zwłaszcza że gwarantuje klientom bezpieczeństwo transakcji. 

oznacz moderatorów

BFashion2
#8 Zapaleniec#

i gdy ma takie widzi mi sie, bo podstawy sa oczywiscie tajne

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Hadwao_net Odpowiedź była: "taka sytuacja nie powinna wystąpić".

Moim zdaniem te obawy są przesadzone. Dość często jeżdżę za granicę, i korzystam z sieci hotelowych. Jeśli Allegro coś może zablokować, bo ktoś korzystając z tej sieci coś nawywijał, to co najwyżej adres IP sieci hotelowej, a nie Twoje konto.

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

Była tu opisywana sytuacja pani, która wynajęła biuro i zablokowano jej konto, ponieważ okazało się, że w tym biurze ktoś wcześniej prowadził sprzedaż na Allegro i najprawdopodobniej nie przestrzegał regulaminu działu bezpieczeństwa. Zastanawia mnie tylko, gdzie można znaleźć ten regulamin.

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Sytuacja była opisywana ale to jest tylko relacja jednej strony Allegro zwykle tego nie komentuje. Gdyby automat zablokował > bo takie działania to zwykle automat robi proste przesłanie dokumentów typu umowa najmu itp. załatwia temat. Korespondowałem kilka razy w różnych tematach z Allegro i to nie jest tak że wszystko robią po uważaniu. 

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

dopytuje ponieważ jest bardzo dużo sytuacji gdzie zablokowano konta sprzedającym i wolałbym tego uniknąć.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

Ja korzystam bardzo często (po kilka razy w miesiącu) z WiFi w hotelach i na lotniskach, loguję się na wszystkie konta Allegro i nigdy nie było z tego powodu żadnych problemów. 

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

Dziękuję za odpowiedź, trochę mnie to uspokoiło. Chciałbym jednak dowiedzieć się, jakie wytyczne ma dział bezpieczeństwa w kwestii blokowania kont. W jakich sytuacjach mogą zablokować konto, a w jakich nie?

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Takich wytycznych Allegro Ci nie udzieli. Oni maja własny klucz zależny od .....pogody.

oznacz moderatorów