anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

internet za granicą a blokada konta

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

Proszę o informację, jak przedstawia się sprawa korzystania z hotelowego WiFi za granicą. Czy mogę korzystać z takiego WiFi, logując się do Allegro, czy moje konto może zostać zablokowane ze względów bezpieczeństwa?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

Hadwao_net
#10 Popularyzator#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A  niby za co mieliby Ci zablokować!

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 A może w sąsiednim pokoju przebywa jakiś gość co nawywijał coś na allegro i allegro powiąże konta ,w końcu to to samo WiFi .

oznacz moderatorów

musashi2007
#13 Ambasador#

@kolekcjoner608 Sam się nad tym zastanawiałem. Na wszelki wypadek nie loguję się na wyjazdach poprzez "obce" WiFi, a w domu/pracy można zalogować się tylko na znane mi konta.
Jak tak o tym myślę to trochę paranoja z mojej strony. 
Drogie moderatorki 
@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  
czy przesadzam z tymi środkami ostrożności?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Żartujesz teraz, przecież tak to już byśmy wszyscy mieli polokowane konta.

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

nie raz czytałem tutaj na forum o akcjach typu ktoś inny skorzystał z mojego wifi i zablokowali mi konto

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Hadwao_net Niestety posiadamy szczegółowych informacji na temat procedur bezpieczeństwa, ponieważ nie zajmujemy się tym obszarem, jednak taka sytuacja nie powinna wystąpić. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

Gdzie mogę się dowiedzieć, czy taka sytuacja będzie akceptowana przez dział bezpieczeństwa Allegro? Przecież dział bezpieczeństwa również ma jakieś procedury, o których my, jako sprzedający, powinniśmy wiedzieć.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Hadwao_net przykro mi, ale nie udzielamy takich informacji. Procedury działu bezpieczeństwa nie są podawane do publicznej wiadomości, bo gdybyśmy o nich informowali szybko stały by się nieaktualne i łatwo można byłoby znaleźć ich obejście. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

Proszę o informację, gdzie mogę napisać oficjalne pismo, aby uzyskać odpowiedź na moje pytanie. Czytając na forum o działaniach działu bezpieczeństwa, wolę się zabezpieczyć przed ewentualną blokadą konta.

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

 gdzie mogę napisać oficjalne pismo, aby uzyskać odpowiedź na moje pytanie. Czytając na forum o działaniach działu bezpieczeństwa, wolę się zabezpieczyć przed ewentualną blokadą konta.

Proszę o udzielenie odpowiedzi @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Hadwao_net jak już Ola i Wiktoria pisały, nie jest to możliwe. Dział bezpieczeństwa nie udzieli takich informacji. Tak jak pisałyśmy, dział bezpieczeństwa blokuje konta wyłącznie gdy ma ku temu podstawy. Skorzystanie z hotelowego wi-fi nie powinno spowodować problemów, które doprowadzą do blokady Twojego konta. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

NanoZakupy
#8 Zapaleniec#

Pisemnie musi udzielić informacji, jaki jest regulamin i co mamy zrobić my jako kupujący aby nie zostało nam zablokowane konto. Czy Pani odpowiedź że dział bezpieczeństwa nie powinien zablokować konta  daje mi gwarancję że go nie zablokuje?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@NanoZakupy nie daje, ponieważ nie jestem w stanie przewidzieć Twoich działań podczas korzystania z hotelowego wi-fi. Za samo skorzystanie z takiej sieci, konto nie zostanie zablokowane. Nasz regulamin jest dostępny tutaj. Konta blokowane są tylko wtedy, gdy działania danego użytkownika łamią zasady w nim opisane.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

NanoZakupy
#8 Zapaleniec#

Dziękuję  serdecznie za odpowiedź. 

oznacz moderatorów

BFashion2
#8 Zapaleniec#

Dzial Bezpieczenstwa allegro to taka zabawna instytucja która:
- nie udziela zadnych podstaw inforamcji
- jej decyzje maja wyzsze wage niz sad ostaeczny
- decyzje urągają ludzkiej logice
   jezeli konto prywatne i konto firmowe maja:
- ten sam numer telefonu
- ten  sam adres zamieszkania
- to samo nazwisko
to dział bezpieczenstwa pisze cytuje "nie stwierdzono powiązań" miedzy kontami xD
moj 5 letni syn tarzal sie ze smiechu pol dnia po takiej odpowiedzi

jest jeszce jedna funkcja dzialu bezpieczenstwa - konsultant moze się za nią chować odpowiadając na kazde pytanie decyzje działu bezpieczenstwa sa niepodważalne, cos na zasadzie gry w pomidor pytasz A odpowiedz pomidor pytasz B odpowiedz pomidor XD

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

Proszę o odpowiedź 

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Nie wierz temu, że przez dzielenie tej samej sieci wifi w hotelu zablokują ci konto. Takie historie to urban legends. Musi istnieć jakieś dodatkowe powiązanie pomiędzy twoim kontem a kontem innej osoby w sieci hotelowej która ma blokadę od Allegro. Pamiętaj, że bezpodstawne zablokowanie komuś konta i narażenie go na straty  finansowe to jest banalna sprawa do wygrania w sądzie.
Co do korzystania z obcych sieci i logowania się do Allegro to bardziej martwiłbym się o o przejęcie konta. Wtedy rzeczywiście jak ktoś ci się włamie i narobi syfu dostaniesz bana, którego odkręcenie trochę ci zajmie. Dla bezpieczeństwa ustaw logowanie dwustopniowe to powinno cię zabezpieczyć.

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

za nim sąd rozpatrzy sprawę to potrwa minimum 2 lata 

oznacz moderatorów