anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak allegro ma zamiar chronić sprzedających?

Mozz_1
#8 Zapaleniec#

Spotkała mnie bardzo nie przyjemna sytuacja. Kupujący zwrócił towar, który po otwarciu okazał się uszkodzony mechanicznie. Poinformowałem o tym kupującego a ten kazał sobie zgłaszać reklamację u przewoźnika i cześć.

Reklamacja została zgłoszona, niestety kupujący miał to gdzieś, wszyscy winni tylko nie on, Spakowane byle jak, ale on uważa że wszystko super. To przelało czatę goryczy, i na podstawie art. 34.4 ustawy o prawach konsumenta zwróciłem kupującemu 1zł, i poinformowałem że resztę otrzyma od przewoźnika w razie uznania reklamacji.

I wtedy się zaczęło. Zgłoszenie na Policję o przywłaszczenie, negatywne komentarze na Allegro i nie tylko na Allegro, i inne bliżej nie określone konsekwencje. Nawet nie chce widzieć co kupujący miał na myśli.

W jaki sposób allegro ma zamiar chronić sprzedawców przed tego typu praktykami i groźbami ze strony kupujących. To już nie jest normalne gdy z nerwów i obawy co kupujący może zrobić jestem zmuszony oddać pieniądze.

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@Sa_nova@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

A ty piszesz następny wątek?

oznacz moderatorów

N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@Mozz_1 w tej sprawie skontaktuj się z nami proszę przez formularz

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:61027694
#1 Nowicjusz#

Allegro nie chce chronić sprzedawców.

Nagminnie kupujący odsyłają uszkodzony towar. Co więcej zwracają używaną żywność, uszkodzoną żywność.

W ogóle zwrot żywności, lekarstw oto nie powinien w żaden sposób podlegać zwrotowi.

Niestety. Nie na allegro.

Kpina.

 

 

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Ale to wina sprzedających bo w obawie przed konsekwencjami finansowymi za subiektywne odczucia kupującego w wystawionym negatywnym komentarzu przyjmują takie zwroty, choć nie muszą (np. żywności szybko psującej się). 

Tak "wychowani" klienci Allegro w sposób gradacyjny robią co chcą. 

Allegro nastawiło się raczej na dużych sprzedających, którzy takie przypadki wliczalą w cenę produktu/ koszt swojej działalności. Jeśli skala nadużyć jest niewielka to opcja do przełknięcia. 

Tak mi się wydaje...

oznacz moderatorów

Mozz_1
#8 Zapaleniec#

Halfrunt  Szczerze negatywny komentarz po tym jak zachowywał się ten kupujący to było najmniejsze moje zmartwienie. Wpadł w jakiś szał.. a o zrozumieniu że jest dorosły i odpowiada za zwracany towar nie było mowy. Doszło nawet do tego że to ja byłem winny za to że on się pomylił i zamówił nie to co potrzebował. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Mozz_1 ale co on na policji zgłosił przywłaszczenie czego? Tego towaru co zwracał? Przyjdzie dzielnicowy czy patrol pogadać wyjaśnij i mu dowalą z paragrafu za składanie fałszywych zeznań albo za nieuzasadnione wzywanie policji to se siądzie na tyłku. Masz prawo potrącić jak wystawi nega i naściemnia to do sądu z nim a za używanie wzgledem ciebie słów oszust czy zlodziej na policji zgłoś art 212

oznacz moderatorów