anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatyw i próba wymuszenia. Pytanie do Adminów.

Tanatos777
#10 Popularyzator#

Witam.
Aż miesiąc temu sprzedałem na licytacji uszkodzonego iPhone 5.
Treść ogłoszenia;

Telefon od wielu lat w moich rękach. Odnaleziony podczas porządków.

Z przeznaczeniem na części.

Uszkodzony. Nie pamiętam dokładnie co jest uszkodzone.

Kiedyś stłukłem ekran. po założeniu drugiego, przestał się uruchamiać.

 

Tutaj link

https://allegro.pl/oferta/iphone-5-uszkodzony-11018697845

 

Sprzedany za 33zł.

Teraz nagle dostaję wiadomość od kupującego. Dosłownie z dzisiaj;

"Witam serdecznie muszę wystawić negatyw za telefon pan dobrze wie czemu i tym bardziej że w ogłoszeniu nie było mowy że brak ładowarki? Chyba że się dogadamy i pan zwróci mi koszt ładowarki?"

Po 1. Jest to próba wyłudzenia, a jest to karalne w świetle polskiego prawa. (a więc i powinno wpłynąć na decyzję allegro w poruszanej prze mnie sprawie)
Po 2. Głupota ludzka nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. W ogłoszeniu nie napisałem że w zestawie jest kawalerka w centrum warszawy oraz "frytki do tego", więc roszczenia są bezzasadne.

Oczywiście mam zamiar odmówić. 
Drodzy Admini, w świetle tego, jaką mam szansę, że po wystawieniu negatywa, mogę SKUTECZNIE ubiegać się od was jego usunięcia bez względu na jego treść. 
Oczywiście mogę pociągnąć kupującego do odpowiedzialności karnej, ale to jedno. Drugie, to komentarz. Nie mam zamiaru psuć sobie przez jakiegoś kretyna dobrego pijaru firmy.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  


oznacz moderatorów
93 ODPOWIEDZI 93

Tanatos777
#10 Popularyzator#

Oczywiście w dniu jutrzejszy (08.09.2021) Drukuję i wypełniam wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 286 kodeksu karnego a jako świadka w sprawie, podaję serwis allegro. Niezwłocznie po wypełnieniu, udam się z nim na najbliższą komendę policji.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Najpierwej poproś Allegro o usunięcie komentarza, poproś również klienta, może nie będzie trzeba iść aż do sądu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Tanatos777 na razie oceny nie otrzymałeś , podejrzewam jednak ,ze kupujacy wie dobrze co robi i w jakim celu , jeśli wystawi ocenę to bez treści , a takiej niestety admini nie usuną,.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Jestem bardzo ciekawy tego wniosku o możliwość popełnia przestępstwa. Podziel się tym wnioskiem tutaj z innymi... Osobiście uważam, że nie skierujesz, żadnego wniosku na policję, straszysz.

Co do twojej oferty sprzedaży telefonu. Masz zdecydowaną rację. W ofercie nie ma mowy, że w zestawie jest ładowarka, tym bardziej, że przedstawiłeś realne zdjęcia oferowanego produktu i nie ma tam nigdzie ładowarki...

oznacz moderatorów

Tanatos777
#10 Popularyzator#

https://ibb.co/kchT3R4   Proszę, oto mój wniosek. Oczywiście zasłoniłem wszystko co się tylko dało, aby zaraz nie posądzono mnie o jakieś RODO. Właśnie zbieram się na komendę. Jak wrócę, po południu napiszę co mi powiedzieli.

Nie straszę, mówię poważnie. Tu nie chodzi o ładowarkę. Mam ponad 140 kabli i modułów ładujących. Gdyby kupujący zachował się normalnie, wysłał bym mu za te 8.99zł ładowarkę, ale on niemal wprost pisze
-"Wystawiam negatywa, chyba że wyślesz mi gotówkę. To jak, dogadamy się czy nie?"

oznacz moderatorów

Tanatos777
#10 Popularyzator#

Ok, właśnie wróciłem z komendy. Jak by ktoś chciał wiedzieć na przyszłość...
W tej chwili, niestety nie mogę za dużo zrobić. Jak mi powiedzieli, aby moje roszczenie było w pełni zasadne, musi nastąpić skutek. Np. Finalnie wystawienie negatywnego komentarza, a wtedy mogę działać dodając ekstra zarzut z powództwa cywilnego o zniesławienie. 
Można też zgodzić się na wysłanie mu pieniędzy i liczyć na negatyw. W takim wypadku, gościowi groziło by 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Pozostaje czekać. Albo wystawi negatywa i działam, albo nie i zapominam o sprawie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Tanatos777  ludzie nie za takie rzeczy negatywy otrzymywali. Czy allegro usunie? jełsi kupujący nie nakłamie wprost to raczej nie usunie. Dostaniesz komunikat " subiektywna ocena kupujacego". Nawet jesli Ty masz racje to kupujący może ocenić jak chce. Może wystawić negatyw i słowa pod nim nie napisać. I nic nie zrobisz takie ma prawo.

Cóż moim zdaniem jeśli allegro nie usunie to bedziesz musiał sie po prostu odnieśc do negatywa i tak to zostawić. Po roku zniknie.

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Tanatos777 Jeśli było jak piszesz to masz szansę że Allegro samo ci go usunie bo jest on bezpodstawny a serwis dbając o swój wizerunek nie powinien dopuszczać do takich sytuacji .Przedstaw im temat i poczekaj na odzew. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Tanatos777 Ale jakie przestępstwo Ty chcesz zgłaszać na policję? To, że klient domaga się ładowarki do telefonu? Chyba żartujesz. Przecież to naturalne, że ładowarka zawsze stanowi komplet i powinna być dołączona. Nie masz ładowarki, trzeba było wyraźnie napisać w aukcji o jej braku. Poza tym nie nazywaj tu nikogo kretynem. Kupujący może Ci wystawić negatywa w taki sposób, że Allegro go nie usunie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

frytki to też ziemniaki i nie trzeba pisać ,że są pokrojone . W ofercie był telefon !

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ojej!!! I już wysyłamy klienta na drzewo! Przestępcę z niego robimy, bo chce ładowarki do telefonu, która jest jego naturalnym wyposażeniem! A wystarczyło napisać - towar wybrakowany, nie ma ładowarki.

oznacz moderatorów

Qwin_sklep
#11 Animator#

Od jakiegoś czasu ładowarki wcale nie są naturalnym wyposażeniem telefonu. Przy zakupie telefonu trzeba sobie dokupić ładowarkę jak i inny osprzęt. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

taaaak, posiada również folię fabryczną i pudełko i jakimś cudem kupujacy się o to nie dopomina .

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  i phone uszkodzony, znaleziony na strychu - tak było napisane w aukcji

NIgdzie nie było napisane że to oryginalny komplet z dokumentami, paragonem i ładowarką wiec moim zdaniem stwierdzenie że ładowarka to częśc telefonu jest nadużyciem. Sprzedający jasno napisał co i w jakim stanie sprzedaje. Pamietajmy że cena to 33 zł wiec adekwatna do stanu przedmiotu.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Ty też będziesz kluczył i wysłał na drzewo? Tego nie było, tamto było, na strychu, komplet, dokumenty, pudełko, co jeszcze? Wszystko, aby tylko nie wspomnieć o braku ładowarki, bo prawdopodobnie wtedy nikt by tego nie kupił. A wystarczyło napisać - brak ładowarki. Tak to jest, gdy chce się ukryć brak podstawowego elementu. Jasno to trzeba było napisać, że nie ma ładowarki, a nie teraz na policję lecieć i lament o negatywa robić. Cena nie ma tu nic do rzeczy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

no cóż , sprzedawca ma teraz poważny problem bo nie napisal w ofercie ,że telefon nie ma uchwytu samochodowego a z nim Ferrari 🤣

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Tanatos777 Według teorii allegro to może nie zostać uznane za wymuszenie ,bo klientowi wszystko wolno a sprzedawca ma się do niego i jego punktu widzenia dopasować ale tu klient jest sam sobie winien że nie przeczytał dokładnie opisu przed zakupem a nawet jak przeczytał i nie był czegoś pewien to ma opcję "zadaj pytanie sprzedającemu" z której pewnie nie skorzystał .

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  tu nie ma nic do kluczenia

Koń jaki jest każdy widzi - jak mówi przysłowie

Klient kupił telefon i otrzymał telefon dokładnie tak jak było napisane w aukcji.

Sprzedający mógł napisac że teleofon jest bez ładowarki, słuchawek, pudełka i innych akcesoriów lecz MÓGŁ a nie MUSIAŁ. SPRZEDAWAŁ TELEFON WIEC NAPISAŁ ŻE SPRZEDAJE TELEFON.

Naczepa też jest intergralną częscią TIRa a jakoś jej w komplecie nikt nie dorzuca.

Wiecej sie nie odzywam bo znów piszesz rzeczy kompletnie oderwane od rzeczywistosci

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Zaczyna się bezsensowna polemika w nieskończoność, jak tu wymanewrować kupującego, a wystarczyło napisać BRAK ŁADOWARKI. Nie byłoby tematu. Już o Tirach mamy przykłady, zaraz będą o promach kosmicznych. BRAK ŁADOWARKI - wszystko w temacie.

oznacz moderatorów