anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otwiera się okno z 'Pytanie do sprzedającego"

#8 Zapaleniec#

Win XP SP3 i FF 52.9.0 ESR

Jakiś czas temu przestało otwierać się okno z 'Pytanie do sprzedającego".

Wszystko inne działa z wyjątkiem tego okna, które wygląda tak:

PytaniePytanie

Sprawdzałem na innym komputerze z tą samą konfiguracją i jest to samo. Sprawdzałem też na innej przeglądarce (chyba Maxtor) i tam nie ma problemu, czyli problem jest tylko w FF.

Coś można z tym zrobić od strony Allegro?

#21 Demiurg#

To prawda, nie otwiera się. Kilka dni temu usunięto, moim zdaniem niezgodnie z prawem, numer telefonu sprzedawcy podawany w zakładce "O sprzedającym" kont firmowych, teraz nie ma też kontaktu przez zadanie pytania.

Odpowiedz
Ładowanie...

#12 Orędownik#

@xyz96, u mnie wszystko jest i działa😄

Odpowiedz
Ładowanie...

#16 Inspirator#

@xyz96 - sprawdziłem - numer z telefonem to już są jakieś jaja

bez numeru telefonu Kupujący na przykład nie odeśle towaru Sprzedawcy przez inpost nP w celu reklamacji

pomijam fakt, że rozmowa telefoniczna jest tak naprawdę jedyną opcją by dokładnie wypytac o towar przed zakupem i wyjąsnić wątpliwości

lub też ostatnio często musimy telefonicznie prowadzic początkujący Allegrowiczów przez sam proces zakupu bo się gubią czytając nowomowę serwowaną przez serwis

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@a_olszewski Masz rację, to problem z przeglądarką... która nie była aktualizowana od czerwca 2018😏
Serio, 2020 a Ty nadal na XP siedzisz? Taki trochę masochizm. Jak już chcesz siedzieć na systemie bez wsparcia producenta, to chociaż na W7 przeskocz - tam przynajmniej oprogramowanie (takie jak m.in. Firefox) nadal jest aktualizowane.

PS Maxthon to crap, wywal to czym prędzej https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/bardzo-sie-zdziwie-jesli-to-wyjdzie-na-jaw-czyli-wyrzuccie-maxt...

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

@Knowhere, litości...i po co mi ta instrukcja. Potrzebuję XP i okna z pytaniem do sprzedającego.

Liczyłem, że programista z Allegro ruszy tyłek i ustawi poprawny kod.

Odpowiedz
Ładowanie...

#12 Orędownik#

nie ruszy, archaiku nikt nie wspiera.

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@a_olszewski Serio? M$ nie wspiera XP-ka już od ponad 6 lat, wersja przeglądarki której używasz nie jest wspierana przez Mozillę od ponad 2 lat i myślisz, że ktoś będzie specjalnie pod nią dostosowywał kod? Może pod IE6 też mają optymalizować kod (bo na pewno jest jeszcze paru takich, którzy nadal tego używają)?

Coś tak się uparł na tego XP-ka? Na W7 soft którego używasz też będzie działać. Widzę, że już nawet Pale Moon i Basilisk nie wspierają XP. Nie boisz się używać dziurawej wersji przeglądarki?

Odpowiedz
Ładowanie...

#14 Krzewiciel#

Potwierdzam. Na Win XP & Firefox nie otwiera się okno "Pytanie do Sprzedającego" ale na Google Chrome otwiera się, z tym że długo mieli zanim się otworzy. 

Co raz więcej funkcji na allegro przestaje działać na ten system. Wygląda na to że w allegro zmienili kod i raczej nic z tym nie zrobią. Kiedyś wysyłałem zgłoszenie i w odpowiedzi odpisano że trzeba dostosować się. Powrotu do starych, sprawdzonych rozwiązań nie będzie.

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@__RPM_ problem nadal występuje?

Klaudia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Niestety problem dalej występuje. Pomóc może jedynie programista Allegro.pl, który mógłby zmienić kod strony przywracając funkcjonalność dla Win XP.

Jeśli można, to prosiłbym o przekazanie opisu tego problemu programiście Allegro.pl

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@a_olszewski To nie jest wina XP-ka samego w sobie, tylko nieaktualizowanej od ponad 2 lat przeglądarki, która widocznie już nie wspiera jakichś komponentów używanych podczas renderowania strony allegro.
Zatem niekoniecznie musi być to bug - równie dobrze może to być jakiś nowy feature😉

Myślisz że portal o tej skali co allegro ogarnia jeden programista?😁 Ich tam jest co najmniej kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu.

Odpowiedz
Ładowanie...

#14 Krzewiciel#

@cloudcloud

Tak. Problem nadal występuje w XP. Nie otwiera się Formularz "Zadaj pytanie do Sprzedającego" na Firefoxie. Na Chrome działa.

Natomiast jest odwrotnie z innymi funkcjami nie działającymi na Chrome:

1) Działa zakładka sprzedaż/zamówienia natomiast nie działa zakładka sprzedaż/moje oferty. Nie pokazują się rozwijane pola ani oferty. Są za to: pole oferty z Allegro lokalne i reklamy usług z allegro.

2) W "centrum" Wiadomości formularz do wpisywania wiadomości zasłania tekst wiadomości! Nie da się odczytać co jest napisane na końcu wiadomości.

3) Nie działa przycisk "Zapłać" z tego co pamiętam. Chodzi o płacenie zbiorczo za zakupy.

natomiast na Firefoxie te funkcje działają.

Często muszę zmieniać zatem przeglądarkę i się przelogowywać. Na dodatek teraz dzięki nieuprzejmości allegro nie mam podglądu na którym koncie jestem. Bardzo trudno się już korzysta z tej strony zatem. Póki co zmiana komputera, z pewnych względów nie jest możliwa u mnie m.in. obsługa sprzętu peryferyjnego na LPT.

Dziwna sprawa bo jest to strona typu zrób zakupy w internecie a nie strona typu zobacz jaki nowy kod wymyśliliśmy.  Mógłbym zrozumieć Microsoft że nie wspiera bo ze sprzedaży nowych systemów mają pieniądze. Allegro ogranicza sobie takim postępem ilość klientów.

@Knowhere Pogłoski o niebezpieczeństwie dla starych systemów okazały się przesadzone.  

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@__RPM_ konsultuję sprawę, ja lub inny moderator wróci do Ciebie niebawem z odpowiedzią 🙂

Klaudia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@__RPM_ właśnie otrzymałam odpowiedź, co do systemu:

Twórcy najpopularniejszych przeglądarek nie wspierają Windows XP i tym samym na ten system są dostępne wyłącznie stare wersje przeglądarek. 

Także niestety nie jestem w stanie Ci bardziej pomóc.

Klaudia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@__RPM_ "Pogłoski o niebezpieczeństwie dla starych systemów okazały się przesadzone." - nie pisałem o starych systemach, tylko o dziurawych wersjach starych przeglądarek;)
A po co Ci nowy komp do W7? Instalujesz sobie wersję Starter (32-bit), sterowniki instalujesz w trybie zgodności z XP i tyle (aczkolwiek W7 często potrafi zassać sobie stery z WU). Zresztą obecnie kompa, na którym będzie śmigał W7, można złożyć z używek za przysłowiowe 500+😏

Odpowiedz
Ładowanie...

#14 Krzewiciel#

@Knowherenie pisałem o starych systemach, tylko o dziurawych wersjach starych przeglądarek;)

To jest jakby jednoznaczne. Przeglądarka jest dziurawa ale nie mogę jej zaktualizować bo system jest za stary. Przeglądarki bronią się jak mogą przed aktualizacją przy XP.

Na Win mi tak nie zależy co na starym kompie. Tak jak pisałem muszę utrzymywać na chodzie urządzenie które ma gniazdo LPT. Ba nawet drugi zapasowy mam podobny. Zmiana kompa na mocniejszy i nowego urządzenia na USB pochłonęłaby dwie całe wypłaty. Ale może w nowym roku się zdecyduję. Dzięki za pomoc.

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@__RPM_ Dziwisz się, że się nie aktualizują? Producent (M$) nie wspiera systemu już od ponad 6 lat, a producenci softu mają to robić?

Jak pisałem - jeśli to jakiś mocno stary komputer (z jedno- czy dwurdzeniowym prockiem i małą ilością RAM-u), to postaw sobie na nim Windows 7 Starter Edition i sprawdź, czy system przypadkiem sam sobie nie pobierze sterowników do tej drukarki (dobrze zakładam, że o drukarkę chodzi?).
Ja np. mam drukarkę, do której nawet na stronie producenta nie ma sterowników, a W7 sam je sobie pobrał z WU. I nie jest to jakiś egzotyk czy firma-krzak, bo HP LaserJet (co prawda pod USB, ale jakimś dziwnym trafem na stronie HP nie ma do niej sterowników - są pod XP, pod W8 i W10, ale nie pod W7).
Złożenie takiego kompa to kwestia ~300 zł, bo musisz zmienić tylko płytę, procesor i RAM (grafikę możesz przełożyć, jeśli masz jakąś na PCIe, a jeśli nie, to można od razu kupić płytę ze zintegrowanym układem graficznym).

Odpowiedz
Ładowanie...

#14 Krzewiciel#

@Knowhere Nie, nie chodzi o drukarkę. To jest laser CO2 na porcie równoległym i całe oprogramowanie do niego jest chińskie, z resztą też dość archaiczne. Jest manual po angielsku i w chińskich krzaczkach ale nie chcę w tym grzebać. Nie wiem na ile nowsze oprogramowania są zgodne ze sprzętem.

Płytę główną to i owszem mógłbym przełożyć ale gniazda LPT nie będzie. Box mam patentowy markowy-może być za ciasny. To już lepiej zapodam W7 na to co mam a sterowniki te same zainstaluję bo mam.

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@__RPM_ W starszych płytach, np. pod Socket AM2 (czy nawet w niektórych nowszych, ale biedniejszych wersjach, pod AM3) znajdziesz gniazdo LPT (a jak nie ma, to zawsze można dołożyć na śledziu (czy to wpięte w odpowiednie złącze na płycie, czy w zwykłe PCI).

Wszystko da się zrobić😂

Odpowiedz
Ładowanie...