anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otwiera się okno z 'Pytanie do sprzedającego"

a_olszewski
#8 Zapaleniec#

Win XP SP3 i FF 52.9.0 ESR

Jakiś czas temu przestało otwierać się okno z 'Pytanie do sprzedającego".

Wszystko inne działa z wyjątkiem tego okna, które wygląda tak:

PytaniePytanie

Sprawdzałem na innym komputerze z tą samą konfiguracją i jest to samo. Sprawdzałem też na innej przeglądarce (chyba Maxtor) i tam nie ma problemu, czyli problem jest tylko w FF.

Coś można z tym zrobić od strony Allegro?

 

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80

xyz96
#21 Demiurg#

To prawda, nie otwiera się. Kilka dni temu usunięto, moim zdaniem niezgodnie z prawem, numer telefonu sprzedawcy podawany w zakładce "O sprzedającym" kont firmowych, teraz nie ma też kontaktu przez zadanie pytania.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, u mnie wszystko jest i działa😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 - sprawdziłem - numer z telefonem to już są jakieś jaja

bez numeru telefonu Kupujący na przykład nie odeśle towaru Sprzedawcy przez inpost nP w celu reklamacji

pomijam fakt, że rozmowa telefoniczna jest tak naprawdę jedyną opcją by dokładnie wypytac o towar przed zakupem i wyjąsnić wątpliwości

lub też ostatnio często musimy telefonicznie prowadzic początkujący Allegrowiczów przez sam proces zakupu bo się gubią czytając nowomowę serwowaną przez serwis

oznacz moderatorów

Klos01
#9 Pomysłodawca#

ale rozmowa telefoniczna nie zabezpieczy kupującego jak korespondencja.

Przez telefon mogę otrzymać informację że towar to cuda wianki i ze złota, a po otrzymaniu rozczarowanie i brak dowodów.

Pisemna deklaracja to dowód. Telefoniczna musiałaby być nagrywana.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@a_olszewski Masz rację, to problem z przeglądarką... która nie była aktualizowana od czerwca 2018😏
Serio, 2020 a Ty nadal na XP siedzisz? Taki trochę masochizm. Jak już chcesz siedzieć na systemie bez wsparcia producenta, to chociaż na W7 przeskocz - tam przynajmniej oprogramowanie (takie jak m.in. Firefox) nadal jest aktualizowane.

PS Maxthon to crap, wywal to czym prędzej https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/bardzo-sie-zdziwie-jesli-to-wyjdzie-na-jaw-czyli-wyrzuccie-maxt...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

a_olszewski
#8 Zapaleniec#

@Knowhere, litości...i po co mi ta instrukcja. Potrzebuję XP i okna z pytaniem do sprzedającego.

Liczyłem, że programista z Allegro ruszy tyłek i ustawi poprawny kod.

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

nie ruszy, archaiku nikt nie wspiera.

oznacz moderatorów

lxvi
#8 Zapaleniec#

Bzdury gadasz. - 2020 - najnowszy SlimJet (jeśli wiesz co to) to samo nie otwiera się okno z pytaniem do sprzedającego. Ewidentny bubek kodu, a nie wina przegladarki.
Powinni staranniej testować.

I nie każdy w gimnazjum używa Edge lub Chroma!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@lxvi Po pierwsze to mógłbyś użyć @ bo nie wiadomo komu odpisujesz. Po drugie o której wersji windowsa mówisz (skoro SlimJet, to zakładam, że co najmniej W7)? Po trzecie - TLS 1.3 (jeśli wiesz co to). I tu przechodzimy do po czwarte https://www.catalog.update.microsoft.com/search.aspx?q=kb4474419

PS Po piąte - na W7 x64 SP1 nigdy nie miałem tych problemów (zarówno na Firefoksie, jak i na Vivaldim), o których co jakiś czas ktoś tu (i w innych wątkach) pisze. Mało tego, czasem się okazywało, że problemem było jakieś fikuśne rozszerzenie, które ktoś sobie zainstalował w przeglądarce i przez nie właśnie niektóre skrypty na allegro nie ładowały się poprawnie, czego skutkiem były niedziałające funkcje.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Necrus
#7 Wielbiciel#

u mnie sprawa wyjaśniona. Rozszerzenie dark reader blokowało niektóre funkcje allegro.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

W świetle tego co napisał @Necrus (poniekąd potwierdzając to, co napisałem tutaj), jeśli macie jakieś problemy z działaniem (pod)stron czy funkcji allegro w przeglądarce, to pierwszym krokiem powinno być albo uruchomienie jej z wyłączonymi rozszerzeniami, albo ściągnięcie portable'owej wersji Firefoksa czy Chrome'a (Vivaldiego można zainstalować w wersji standalone z oryginalnego instalatora; jak z Operą nie wiem, bo nie używam) i sprawdzenie na nich, czy problem nadal występuje. Jeśli nie występuje, to należy szukać rozszerzenia, które go powoduje.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@a_olszewski Serio? M$ nie wspiera XP-ka już od ponad 6 lat, wersja przeglądarki której używasz nie jest wspierana przez Mozillę od ponad 2 lat i myślisz, że ktoś będzie specjalnie pod nią dostosowywał kod? Może pod IE6 też mają optymalizować kod (bo na pewno jest jeszcze paru takich, którzy nadal tego używają)?

Coś tak się uparł na tego XP-ka? Na W7 soft którego używasz też będzie działać. Widzę, że już nawet Pale Moon i Basilisk nie wspierają XP. Nie boisz się używać dziurawej wersji przeglądarki?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Klos01
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere  a dlaczego nie XP mi działa na moje potrzeby bez problemu. Nie mam problemu z systemem. Inni co mają Win 8, 10 mają co miesiąc aktualizacje które potrafią wywalić system do góry nogami i ludzie tracą prywatne pliki które były w folderach systemowych "moje dokumenty". W win 8 robi kopię której nie można odtworzyć. Dopiero w 10 dali program do odzyskiwania.

Takie mi to ulepszenia.

Co do dziurawych systemów, to od tych nowych dziurawszych nie było.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Klos01 Z takim podejściem to równie dobrze możesz sobie zrobić downgrade na W98 SE, bo pewnie będzie Ci chodził jeszcze płynniej niż XP😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

a_olszewski
#8 Zapaleniec#

Odpowiedź godna rzecznika obecnego rządu.

oznacz moderatorów

Klos01
#9 Pomysłodawca#

na bratnim **piiip** też nie można już odbierać wiadomości. Piszą że nie wspierają staroci.

Mówi się trudno i trzeba korzystać z innych portali. Przecież dla Jakiegoś portalu i sprzedania czegoś za 50zł nie będę inwestował 400zł. Mija się z celem. Jak nie będę mógł kupować , to na pewno znajdę inne miejsce do zakupów.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Potwierdzam. Na Win XP & Firefox nie otwiera się okno "Pytanie do Sprzedającego" ale na Google Chrome otwiera się, z tym że długo mieli zanim się otworzy. 

Co raz więcej funkcji na allegro przestaje działać na ten system. Wygląda na to że w allegro zmienili kod i raczej nic z tym nie zrobią. Kiedyś wysyłałem zgłoszenie i w odpowiedzi odpisano że trzeba dostosować się. Powrotu do starych, sprawdzonych rozwiązań nie będzie.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@__RPM_ problem nadal występuje?

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

a_olszewski
#8 Zapaleniec#

Niestety problem dalej występuje. Pomóc może jedynie programista Allegro.pl, który mógłby zmienić kod strony przywracając funkcjonalność dla Win XP.

Jeśli można, to prosiłbym o przekazanie opisu tego problemu programiście Allegro.pl

oznacz moderatorów