anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

O Allegro Gadane

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Witajcie,

Niniejszy wątek powstał w celu zebrania w jednym miejscu wszystkich dyskusji i propozycji związanych z Allegro Gadane: strukturą, wyglądem itp. To tutaj jest właściwe miejsce na umieszczanie sugestii zmian, postulatów pytań i uwag dotyczących serwisu https://spolecznosc.allegro.pl.

Wcześniej tego typu wątki pojawiały się w komentarzach pod wpisami na naszym Blogu, jednak ze względu na brak kilku istotnych funkcjonalności taka metoda nie zdała egzaminu.

Docelowo, jeżeli takich spraw będzie wiele i ich liczba będzie się utrzymywać przez dłuższy czas, przeanalizujemy założenie osobnego forum poświęconego tej tematyce.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
215 ODPOWIEDZI 215

Vryko
#18 Luminarz#

@msniezek 

Jak zapewne sam widzisz, jest całkiem sporo do zrobienia/zmiany/poprawienia na Allegro Gadane. Sugestie pojawiały się tak często, że bez sensu, bym pisał to samo kolejny raz. Z ciut innej beczki więc - kilka pytań mam. 

1. Pisałeś, że nie spodziewasz się tu wątków bardzo rozbudowanych. Jak sam widzisz - w sporym procencie przypadków nie do końca się to sprawdziło. Wątków, w których jest kilkadziesiąt wpisów, jest całkiem sporo, a przybywają kolejne. Obecny kształt forum chyba jednak bardziej zniechęca, niż zachęca. I piszę tu o starych wyjadaczach. A co z nowymi?  Jak niby ktoś nieoblatany ma znaleźć tutaj coś konkretnego? Przecież po półgodzinnym przewijaniu wątku machnie na to ręką i niczego się nie dowie. 

Nie wiem, kto projektował ten konkretny układ forum, ale i dla nas i zapewne dla Was - jest to kłopotliwe i wkurzające, jak mniemam. W tym przypadku stare Cafe bije ten wynalazek na głowę.

W związku z tym pytanie - czy, a jeśli tak, to kiedy, choćby w dużym przybliżeniu, będzie tu jakaś zmiana? Czego oczekują ludzie, wiadomo - drzewo, inne niż obecnie, mniej pustych przestrzeni, działająca wyszukiwarka i ogólnie - jakaś większa intuicyjność. Być może Wy - moderatorzy/admini macie jakies lepsze instrumenty do poruszania się tutaj. My nie mamy i jest to dla nas mała tragedia. Serio. 

2. Działy tematyczne. 

Jak pokazuje wiele wpisów, oraz ogólny bałagan na forach, wydaje mi się, że jednak są one tu potrzebne. W tej chwili wszystkie wątki zlewają się w jeden wielki bełkot szaleńca i strasznie trudno jest się tu odnaleźć. A to raptem dwa tygodnie od premiery. Co będzie za miesiąc, czy pół roku - aż się boję pomyśleć. Działy tematyczne pozwoliły by, jak sądzę, uporządkować nieco tą stajnię Augiasza. Pod warunkiem oczywiście kilku zmian technicznych, poprawiających przejrzystość - patrz pkt1.

3. Błędy techniczne.

Jest ich tutaj całkiem sporo i zgłaszamy je oczywiście w ramach dobrze pojętej współpracy. 

Jeżeli coś zgłaszam - to oznaka tego, że jestem żywo zainteresowany i w jakiś sposób mi zależy. Byłbym niesamowicie wdzięczny ( a i zapewne inni także) za jakiekolwiek informacje od czasu do czasu. Czy sprawie został nadany bieg, czy jest szansa na poprawkę, jakiś przybliżony termin. Co się udało, co nie i - o ile to możliwe - dlaczego. Skoro poświęcamy swój czas i zaangażowanie, byłoby miło, gdyby odwdzięczono się choć szacunkiem dla naszych starań i poinformowano choć czasem.

I tu dodam - wpunkty jakoś mnie nie jarają; w roli marchewki u mnie sprawdzają się jakby średnio.. ;). Poza tym i tak działają wadliwie - pytałem o rozbieżności, nie otrzymałem odpowiedzi, więc - j/w.

4. Wiem, że Allegro Gadane mamy zajmować się sami, a modzi/admini mają pojawiać się wyłacznie w ramach wyższej konieczności. Dobrze by było, by prostowali czasem nieprawdziwe/błędne informacje. jajko miejscowa najwyższa instancja. Czasem zdarzają się błedne, a wręcz szkodzące wpisy, które mogą komuś zaszkodzić. I idąc dalej - wiem, że jest możliwość zgłaszania nieodpowiednich postów. Niestety, nie ma żadnej informacji zwrotnej od Was. W efekcie nie wiem, czy zgłoszony wpis wisi dalej i bruździ, czy został wywalony w kosmos. Tak, mogę zapisywać te wątki, ale, jak wspominałem wcześniej - znalezienie tu czegoś graniczy z cudem. Można by pochylić się nad jakąkolwiek informacją - choćby taką, czy zgłoszenie zostało przyjete. 

I na razie to tyle. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

dziękuję za sugestie - cieszymy się, że zwracasz uwagę na wiele kluczowych spraw. Mam nadzieję, że dzięki temu Allegro Gadane stanie się miejscem praktycznym i wygodnym - dla nas wszystkich

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@cloudcloud A ja się cieszę, że Wy się cieszycie. A cieszyłbym się jeszcze bardziej, wręcz jak wariat, jakby padła z jedna odpowiedź na moje pytania.. 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Vryko 

  1. W tym punkcie mówisz o całkowitej zmianie wyglądu miejsca, które powstało kilka tygodni temu. Jest jeszcze za wcześnie na analizę, czy warto/trzeba/można coś zmienić, a jeżeli tak, to co. Na przykładzie najaktywniejszego forum Zaawansowanych sprzedawców: wątków powyżej 10 wpisów jest 28 (na 106). W tym wątków powyżej 20 wpisów - 12. Mediana to 5 wpisów na wątek. Oczywiście masz rację, że w przypadku wątków (czy forów) "mydelniczkowych" korzystanie z nich może być trudniejsze. Jednak podstawowy (docelowo) model funkcjonowania Allegro Gadane to pytanie-odpowiedź, ewentualnie wyszukiwarka-odpowiedź (nawet na etapie pisania tytułu wątku pojawiają się podpowiedzi innych wątków na podobny temat). Technicznie to forum jest gotowym rozwiązaniem, dostosowanym co nieco do naszych potrzeb - nie powstało specjalnie na nasze potrzeby, jesteśmy też nieco związani możliwościami firmy, która je obsługuje (a dodajmy, że firma ta obsługuje kilkaset takich miejsc na świecie, w tym co najmniej kilka w Polsce). Reasumując: na pewno będziemy wprowadzać jakieś zmiany w wyglądzie Allegro Gadane, ale nie wiem, czy akurat takie, jakich oczekujesz - i zapewne nie wcześniej niż w ciągu 6 miesięcy.
  2. Tutaj informacje są lepsze - działy tematyczne prędzej czy później się pojawią. Perspektywa też jest krótsza, oceniam ją na 1-2 miesiące.
  3. Może zauważyłeś, że sporo błędów już zostało naprawionych. Masz jednak rację, nie doceniliśmy Waszej chęci otrzymania w tej kwestii informacji zwrotnej. Przepraszam, również cały czas się uczymy 🙂 Obiecuję, że od tej chwili to się zmieni. Proponuję też, abyś przy najbliższej okazji założył wątek "Błędy Allegro Gadane" na forum Zaawansowani sprzedawcy - będę go monitorował i przekazywał Wam informacje, co się z danym zgłoszeniem dzieje. Dzięki!
  4. Każde Wasze zgłoszenie przez stosowny link trafia do nas w jedno miejsce i jest przez nas przeglądane/analizowane. Nie przekazujemy informacji zwrotnej, bo na tę chwilę nie mamy na to dobrej metody. Poza tym obawiałbym się, że takie rozmowy na temat zgłoszeń zajęłyby więcej czasu niż sama obsługa tych zgłoszeń. Tutaj prosiłbym o zaufanie nam 🙂 A gdyby stało się tak, że jakaś sytuacja nie została przez nas prawidłowo obsłużona w ciągu 24 godzin (lub została obsłużona błędnie) - proszę o maila na spolecznosc@allegro.pl.

Jeszcze raz - to nowe miejsce i siłą rzeczy musimy nauczyć się go, a także wypracować procedury na różne sytuacje. Będziemy się doskonalić, jeżeli dacie nam te rządowe 100 dni, powinniśmy już mieć wszystko opanowane 🙂

 

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezekpodczepię się pod @Vryko 

PÓŁ KRÓLESTWA ZA DRZEWOOOOOOOOOOOOOO ( w rozbudowanych watkach) !!!

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@msniezek Wątek założony.

W kwestii zauważenia tego, że poprawiacie w/w błedy - bez wątpeina będziemy to widzieć o wiele wyraźniej, gdy dostaniemy jakieś info 😉

Duże dzięki za informacje o działach, myślę, że warto poczekać. Mam tylko nadzieję, że ci, którzy teraz jojczą - wrócą i będą normalnie się udzielać. Bo choć ich rozumiem - jako że forum jest, jakie jest - to jednak mam wciąż nadzieję na reaktywację starej ekipy. 

Resztę wyjaśnień rozumiem, przyjmuję do wiadomości i dzięki raz jeszcze za podzielenie się nowymi informacjami. 

PS - ja Cię proszę - nie wspominaj tu rządu... 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Skoro pojawiają się poradniki, proponowałbym je podpiąć - ewentualnie zrobić osobny dział dla tychże. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Vryko jakie poradniki masz na myśli? Posty na blogu czy materiały z zakładki "polecane"? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@_HolaOla_ Ola - nie wiem. Wchodzę (z PC - nie używam telefonu) na stronę główną i widze kilka poradników Maćka. Za godzinę już ich nie ma - spadły pod kreskę. Jakby były podpięte na głównej, byłyby widoczne. Zakładka "polecane"? A gdzie ona? Też jej nie widzę 😛

Edit - widzę. Jest pod "wpunktami. Ale ja z zasady rzadko przewijam stronę w dół, więc jej nie widzę. Może by te nieszczęsne "wpunkty" dać niżej..? To w końcu mało istotna informacja. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Kurde, mało czasu na edycję.. Chodzi mi o to, by "w punkt" było pod zakładką "Polecane". jako że ta druga jest bardziej istotna, niż info o tym, kto ma ile punktów.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Vryko bardzo ciekawa uwaga, zapisane 🙂 Pięknie dziękuję i jak będziesz miał kolejne, pisz śmiało. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Widzę, że zmienione. Tak jest bez wątpienia lepiej. Miło, że coś udało mi się podpowiedzieć 🙂

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Tak @Vryko, dziękujemy za Twoje uwagi, były bardzo pomocne 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@_HolaOla_  Ale nie do końca to wyszło, zerknij: Bez_tytułu_1.jpg🙂

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

To bardzo ciekawe, bo u mnie widok jest zupełnie inny. Czy mógłbyś sprawdzić, czy po odświeżeniu strony te powiadomienia wyglądają tak samo? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Janusz_W.
#8 Zapaleniec#

Jest OK!

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Po odświeżeniu (ctrl+r i F5) to samo. Chyba wyłapaliśmy kolejny błąd.. Proszę: Bez_tytułu_1.jpg

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Vryko przekazane dalej 🙂 Czy możesz przypomieć mi z jakiej przeglądarki korzystasz? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@_HolaOla_ Chrome, Win10

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

Się przyszłam przywitać i obściskać stare/znane mordki. Jakże miło je zobaczyć. Na razie trudno mi się tu poruszać i trafić tam gdzie chce trafić. No ale to dopiero pierwsze minuty pobytu tutaj. Może jakoś się odnajdę choć nie mogę obiecać.
W każdym bądź razie cieszę się widząc starych znajomych. Brakowało mi Was.

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów