anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od czerwca obowiązkowy Orlen ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  rozumiem że od czerwca obowiązkowo w smart będzie 

  • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka 
  • Allegro Automat ORLEN Paczka 

Pytam żeby to dodać wcześniej i sprawdzić jak działa 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kostas11 Tak, zgadza się 🙂 Metody Allegro Automat ORLEN Paczka i Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka są objęte programem Allegro Delivery. Żeby oferty na kontach firmowych były oznaczone Smartem, będziemy wymagać ofert z programu Allegro Delivery.

Tutaj informowała o tym Natalia: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawc%C3%B3w/w-czerwcu-zmienimy-warunki-smart-na-kon... 🙂 

oznacz moderatorów
motoallegro24
#1 Nowicjusz#

Rozumiem, że wraz z allegro delivery oznaczenie smart ,starci sporo paczek?!. Dla przykładu obecnie wysyłamy bardzo dużo przesyłek o wymiarach 45 cm x 45 cm x 21 cm, które są da duże dla większości automatów i punktów odbioru. W związku z tym aby zachować smart dla tych paczek zmuszeni byliśmy wyłączyć wszystkie punkty punktu odbioru i zostawić samych kurierów,  teraz wraz z allegro delivery te paczki stracą całkowita możliwość bycia w smart? 

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@motoallegro24 Jeśli nadajesz większe paczki oferty nie stracą Smart!, jeśli na ofercie nie ma żadnej dostawy do punktów i automatów paczkowych. Wystarczy wtedy jedna z kwalifikujących metod dostaw do drzwi.

oznacz moderatorów
mikeza
#21 Demiurg#

@ko_alka ale jak ktoś ma w cenniku allegro one, to z automatu mu wskoczy orlen, czy trzeba ręcznie wprowadzać u siebie ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza automatycznie mają dodać 🙂 tyle że chciałem do dać wcześniej na testy 🙂

Nie musicie wprowadzać zmian w swoich cennikach samodzielnie – zrobimy to automatycznie!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mikeza Gdy uruchomimy program Allegro Delivery – dodamy do cenników sprzedających metody ORLEN Paczka. Zmiany wprowadzimy automatycznie. Z cenników dostaw zniknie metoda Allegro One i Orlen jako pozycje w cenniku i zostanie przeniesiona do grupy dostaw Allegro Delivery 🙂 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka czytałem, tylko czemu nie napiszecie prościej, żeby był smart to obowiązkowo do One Box trzeba dołożyć Orlen 😄

Dzięki 😘

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka a Kurier UPS nie podjeżdza 3 dzień https://spolecznosc.allegro.pl/t5/allegro-one-dla-sprzedawców/kurier-ups-nie-podjeżdza-3-dzień/m-p/7... 

czy z Orleniem będzie lepiej czy taka sam łono-klepanka ?

,, Cuś,, mi się o uszy obiła Wasza odpowiedzialność za te przesyłki , na czym ma ona polegać ?

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria Allegro Delivery to program dostaw, w ramach którego, jako Allegro, będziemy w pełni odpowiadać za proces logistyczny i reklamacje oraz kompleksowo dbać o szybkość i jakość dostaw. W ramach programu będziemy współpracować z partnerami logistycznymi.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka ciekawe , może rozwiń tą myśl , nie widze żadnej sensownej deklaracji .

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria  Dzięki Allegro Delivery skrócimy i uprościmy proces składania reklamacji logistycznych. Reklamacje będziecie składać bezpośrednio u nas 🙂 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka aaa....  błędnie interpretowałem  ,bardziej mi to wyglądało na kurierow biegających z prędkością światła , gajerki , muszki , lakierki , srebrne tace ...itp .....szkoda .

Jak się czuje moja przesyłka A000MVB7I0 bo ze śledzenia widzę , że chyba czkawki dostała, zaraz pewnie klient zgłosi problem  🤔

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria Dostaliśmy od UPS informację, że przesyłka dzisiaj ponownie jest w doręczeniu. 

oznacz moderatorów
drekenzes
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria Mam wrażenie, że jakiś urząd się na nich wkurzył. Albo na rynku pojawi się konkurencyjna nowość, albo mały gracz rośnie przez działania Allegro za mocno w siłę. Albo wszystko powyższe i coś jeszcze, co możemy się domyślać lub jeszcze nie wiemy.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@drekenzes nie wzystko powyższe tylko gracz urósł w siłę i czeka na właściwy moment , aby zadać cios, brztwa po mojemu nie pomoże , zbyt późno się połapali .

oznacz moderatorów
Client:121447705
#10 Popularyzator#

@ko_alka Nie chcę być nieco wredny ale to naprawdę nie jest miłe ze strony Allegro, że od przyszłego miesiąca ma działać coś zupełnie nowego i nawet nie ma jeszcze oficjalnej informacji - co to jest, dlaczego i co zmienia się z nowym nazewnictwem. Wpisując frazę "Allegro Delivery" nie znajduje się w wyszukiwarce Google nic. Natomiast są już stawiane wymagania oraz obietnice, jak to nie będzie cudowne i jak to nie będziecie dbali o jakość. 

Jednak mam pytanie, co ze sprzedawcami którzy paczki nadają wyłącznie drogą kurierską, w tym do automatów/paczkomatów? Kto będzie odbierał paczki Orlenu?

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:121447705 Wysyłaliśmy komunikację mejlową 23 kwietnia i 9 maja do sprzedających. Oczywiście będziemy jeszcze szeroko informować o naszej usłudze. Opublikujemy również Landing Page programu, na którym znajdziecie wszystkie informacje. Obecnie data wdrożenia nie jest jeszcze podana publicznie. 🙂  

Tutaj możesz zapisać się na jutrzejszy webinar o Allegro Delivery: https://allegrogroup.clickmeeting.com/w-30-minut-o-allegro-delivery/register 

Pytania dotyczące programu możesz zadawać tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/spotkania-z-ekspertami-allegro/16-05-zapytaj-ekspert%C3%B3w-o-alle... lub na webinarze 🙂 

Przesyłkę Orlen Paczka będziesz mógł nadać zamawiając podjazd kuriera podczas generowania etykiety lub z poziomu zakładki Zamówione przesyłki. Odbierze on przesyłkę z adresu, który wskażesz w formularzu nadawczym. 

oznacz moderatorów
Client:121447705
#10 Popularyzator#

@ko_alka "Oczywiście będziemy jeszcze szeroko informować o naszej usłudze. Opublikujemy również Landing Page programu, na którym znajdziecie wszystkie informacje. Obecnie data wdrożenia nie jest jeszcze podana publicznie."

Brzmi to okropnie w obliczu tego, że trzeba będzie dodać do swojej sprzedaży nowego przewoźnika w ciągu miesiąca. Ciężko prowadzić biznes, kiedy Allegro określa wymagania do czegoś, co w obecnej chwili nie istnieje i daje ci mało czasu na dostosowanie się.

"Obecnie data wdrożenia nie jest jeszcze podana publicznie."

Mam nadzieję, że paczki nie będą wam ginąć w systemie tym razem. 🙂

"Tutaj możesz zapisać się na jutrzejszy webinar o Allegro"

Przegapiłem, landing page nie istnieje, usługa widmo. Dlaczego tak trudno jest zdobyć informacje o tej wspaniałej usłudze, która ma odmienić oblicze logistyki? Czy to dlatego, że Delivery jest po prostu bardzo niezgrabną próbą rebrandingu Allegro One? I przepraszam, że jestem nieco wredny, ponownie. Po prostu jest to nieprofesjonalne i niepoważne, co wy jako firma e-commerce robicie.

"Przesyłkę Orlen Paczka będziesz mógł nadać zamawiając podjazd kuriera podczas generowania etykiety lub z poziomu zakładki Zamówione przesyłki. Odbierze on przesyłkę z adresu, który wskażesz w formularzu nadawczym. "

Kto odbiera przesyłki? Kurier Pocztexu? Orlen Paczka ma własny odbiór? Jak często? Ile kosztuje odbiór?

W tym momencie Allegro wymaga dostosowania się do nowej usługi, o której nikt nie wie poza uczestnikami kiepsko reklamowanego webinara. Uważam to za kpinę.

oznacz moderatorów
folkowy-slesin
#11 Animator#

Podpinam się pod pytanie jaki kurier będzie odbierał Orlen? Jaka cena podjazdu? Bezpłatnie jak One? W ogóle cennik by się przydał 🙂 Rozumiem, że samemu na stację można zawozić paczki? N każdą stację?

Zmiana od czerwca tzn coś bliżej wiadomo bo dziś już 17.05. Od 1 czerwca czy 30 czerwca?

oznacz moderatorów