anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od kilku dni sprzedaż jest tragiczna nawet wejść na oferty nie ma !

leyla1_20071
#9 Pomysłodawca#

Przez zmiany allegro i zabranie możliwości wyszukiwania po nazwie ofert nie ma wejść na nie -nawet te promowane. Czy chcecie nas puścić z torbami ? Sprzedaż siadła a czas jesienny rok czy dwa lata temu mieliśmy żniwa sprzedażowe. Może zamiast reklamować to jak wspaniale wchodzicie na rynek czeski , węgierski i inne lepiej pomyśleć nad reklamowaniem sprzedawców w Polsce ? Moi klienci nie widzą ofert mimo, że połączone są w katalogi. Część z nich pyta czy jesteśmy jeszcze na allegro🙈 o co tu chodzi ??

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kostas11
#21 Demiurg#

@leyla1_20071 bo od kilku dni jest widok produktowy i główny produkt jaki sie wyświetla jest wybierany przez allegro, więc jak nie jest to Twój to możesz coś poprawić w ofertach lub szukać innego kanału sprzedaży 😞 stawiam że w ciągu 2-3 miesięcy odpadnie z allegro około 10 - 20 % sprzedawców 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

leyla1_20071
#9 Pomysłodawca#

Chyba czas się zmywać stąd. Było dobrze jest źle w ciągu kilku miesięcy zmieniło się o 180 stopni. Czy Tylko ja mam słabsze utargi czy ktoś jeszcze ? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@leyla1_20071 jest już parę wpisów, jednym spadnie sprzedaż a innym wzrośnie x3 tak teraz wyglądają realia po zmianach w wyszukiwarce 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Football-stock
#12 Orędownik#

Allegro od lat nie było dla zysku, to raczej kanał do generowania kosztów lub minusów celem pomniejszenia przychodu z innych "normalnych" i stabilnych kanałów. Pomarańczowy szaleje od pandemii, ich pomysł to kolejna kopia A z USA (prezesik tam pracował, zanim ich nie puścił w skarpetkach w naszej części Europy). Tragedia w wielu odsłonach - Smark to imitacja Prime (A ma jeszcze filmy, ebooki, VOD i o ciorta więcej), Polacy zbanowali A z USA bo ich (a teraz również Allegro) wyszukiwarka i produktyzacja kompletnie nie pasowała do ich sposobu zakupów, prezesik kompletnie nie kuma mentalu Europy Środkowej i Wschodniej (utopił dwie wielkie firmy w tym rejonie A z USA oraz Tes__co z UK). Można tak godzinami ale z kim, skoro korpo mimo że obierze kurs na ścianę to w między czasie nawet potrafi się chwalić, że ciągle przyspiesza;) Będzie gorzej bo otwarli nasz kraj na sprzedawców z 4 krajów UE (małe i dziwne państewka w większości zalane chińszczyzną plus Węgry czyli kraj zaprzyjaźniony z Rosją) oraz Czajniki z Państwa Środka (tutaj cała paleta naruszeń i zagrożeń). 

oznacz moderatorów

wojtkow
#9 Pomysłodawca#

Chodzi o to, że Allegro nie jest już dla Ciebie. Tu ma zostać kilku dużych sprzedawców + chińczycy a reszta ma się zawijać i to w podskokach.

To jest "nowa strategia biznesowa", której celem jest skopiowanie a_m_a_z_o_n, bo prezes tam pracował i tęskni.

A że klienci tego nie kupują, to tym gorzej dla klientów, bo oni z obranej drogi nie zawrócą (mimo tysięcy protestujących postów na tym forum).

oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Protestujące posty na tym forum... To pikuś, ciekawe są na trustpilocie:

https://pl.trustpilot.com/review/www.allegro.pl?sort=recency

oznacz moderatorów

Football-stock
#12 Orędownik#

Ale za to ich grupa (wspólny właściciel) kombinuje i manipuluje rynkiem jak tylko może;) Tak jest jak próbujesz jako zarejestrowany użytkownik napisać prawdę o Allegro. Parodia, dodam że e-maile też nie dochodzą.  

opi1.png

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@leyla1_20071 ustawianie allegro jako głównego kanału sprzedaży nie było i nie jest dobrym pomysłem , brak stabilności i przewidywalności to głowne przyczyny i teraz to się mści na tych , którzy zaufali i postawili na jedną kartę . Jako drobni przedsioębiorcy musimy być elastyczni i na bieżąco monitorować rynek i dostosowywać się do jego potrzeb , tak na allegro mam wyraźny spadek i trwa to od kwietnia sukcesywnie się pogłębiając , co pozostaje , a przerzucam środki na inne kanały , doinwestuję stacjonarny  ,a na allegro coś tam pozostawię , ale tylko dla sportu  ,może nie dla sportu tylko możliwości szybkiej reakcji jak coś się na lepsze zmieni .... w co nie bardzo mi się chce wierzyć  ,ale czasem w branży powstaje nisza , którą warto się zainteresować .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dokładnie - allegro nie jest już portalem do sprzedaży dla małych handlowców, tu się liczy automatyzacja sprzedaży, taniość i masa

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@RED @mdrogeria @kostas11 Przez lata siłą Allegro było to, że można tu było znaleźć w ogromnym wyborze rzeczy nietypowe, niszowe - których z różnych względów brak w sklepach stacjonarnych (w tym bezkonkurencyjna oferta kolekcjonerska, księgarska czy muzyczna). Czyli raczej e>bay niż farmazon. Ale to se nevrati

oznacz moderatorów

AquaJungle
#9 Pomysłodawca#

Mniej wiecej potwierdze. Miałem 4 miesieczna przerwe, zawieszona działalnosc i nie bardzo widze zebym na "Zus-y" zarobil. Nie mam konta firmowego od wczoraj tylko od 2 lat prawie.

Wyroznienia wykupione a w ofery 10 wejsc🤣, no kurde to po prostu widac ze ludziom nei chce sie uzerac z ta nowa przegladarka. Zwykle mialem z weekendu 15-20 paczek, teraz 3. Czy naprawde allegro tak smierdzi te 1000-1500zl oplat, ktore im co miesiac placilem? Moze nie jestem wielkim sprzedawca ale w jednej kategori mailem 15 miejsce w top 30 a w drugiej 4 lub 5 (ale to dawno, zanim nie wprowadzili niekorzystnych zmian w katalogowaniu). a teraz zamiast myslec o sprzedazy to mysle pod co podpiac swoej produkty😃. Bo jak mielem kiedys 5  wersji produktu podpiete pod jedna rzecz z katalogu, to teraz widac tylko jeden produkt a pozostalych nie. Nikt nie klika prawodpodobnie w ten prostokacik rozwin oferty!!! bo kazdy ma dosc tej zjeb...ej przegladarki. Hmm, pod co tu podpiac, zeby mialo 5 gwiazdek i zeby nikt inny nie byl podpiety bo bede musial konkurowac z ofertami z czapy. Tylko troche szkoda ze sprzedawalem dana oferte kilkadziesiat razy na miesiac, sa pozytywne opinei o produkcie ze u mnie kupione, a teraz inni sie podpieli i to ich oferta jest na top bo maja nizsza cene. A propo ceny, algorytm pokzuje oznaczenie "supercena" takzena drozszej ofercie😅. No paranoja ogolnie, allegro dziala troche tak jak ten "dom, ktory czyni szalonym" z Asteriksa.

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Chyba przez katalog to będziesz miał jedno wejście na pół roku. Może wykupienie Ads z wyświetlaniem oferty w Google pomoże. Tyle że zapłacisz za wejścia, a Allegro powiadomi potencjalnego nabywcę, żeby u Ciebie nie kupował, bo jakiś chińczyk ma taniej gdyż nie płaci za reklamy, nie płaci podatku dochodowego, nie ma biurokracji.

oznacz moderatorów

Przemek1986_
#1 Nowicjusz#

 

Napisałem to już w innych wątkach, ale tu też umieszczę:

 

To wszystko co się dzieje na allegro przez ostatnie dwa lata to jakiś dramat. Od 10 lat odrestaurowuję i handluję gramofonami z lat 70-80. Najpierw zablokowali mi konto z 10 letnim stażem, komentarzami i historią na forach dyskusyjnych itd., bo nie odpisałem na maila z paypal który wylądował gdzieś w spamie. Teraz z tym łączeniem produktów. Jak jest np. Pioneer PL-550 i jest dajmy na to 10 sztuk na allegro, to powiedzmy obdarte egzemplarze do remontu kosztuje 2000zł. A ja mam odrestaurowane, w które wkładam kilka tygodni roboty po 4500zł. Ale wyświetla się tylko 2-3 sztuki wyciągnięte ze śmietnika, od handlarzy co zwożą rupiecie z Niemiec. A moich ofert nie widać, bo allegro segreguje ten sam model po cenie i wyświetla najtańsze. I to nic, że ludzie nie szukają niedziałających obdarciuchów. Pokazuje im badziew, bo najtańszy. Ludzie dzwonią do mnie i piszą, gdzie są od miesięcy moje oferty, albo czy jeszcze żyje, bo nic nie ma na allegro. Szukają moich gramofonów, a tu lipa. I każdemu tłumaczyć, bo znają mnie z for i generalnie kojarzą mnie w społeczności gramofoniarzy. Nowi nie mają nawet szans zobaczyć mojej roboty, bo im nie wyświetli i nawet nie wiedzą o moim istnieniu. 8-10 lat roboty i budowania biznesu w ciągu kilku miesięcy pryska, bo takie jest widzimisie allegro. Szukam na gwałt alternatyw. Wystawiam na O L X, grupach facebookowych, ale to znów parę lat roboty, żeby stać się rozpoznawanym i przestawić ludzi gdzie mają mnie szukać. A coś kupić na allegro? To jest dramat. Ostatnio szukałem kumplowi panel frontowy do jakiegoś wzmacniacza unitry który mu naprawiałem. Oczywiście na allegro wyświetla się tylko 2-3 oferty, wygiętych jakichś i zardzewiałych, a pozostałych 20 nie widać. Jasna sprawa, że za egzemplarz w dobrym stanie trzeba zapłacić. Kiedyś do nie dawna miałem trik, że jak się wylogowałem, to było widać wszystko. Ale teraz już to nie działa. Telefon też chyba połączył się z moim kompem jakoś, bo się loguję i to samo. Dopiero pojechałem do kumpla, u niego żeśmy wylogowali się z jego konta i było widać. Ale to jest przecież jakaś paranoja, żeby tak cały czas robić. Zauważyłem też że to nie zawsze chyba też działa od ceny. Szukałem ostatnio procesorów i nie wyświetlało wszystkich używanych, czy jakoś tak. Siedziałem dwie godziny żeby to jakoś odblokować i myślałem, że mnie szlak jasny trafi. Nie wiem jak to dziadostwo definitywnie wyłączyć, żebym chociaż kupować mógł normalnie. Już nawet nie wspominam o tych kodach EAN, bo już mnie trzęsie na samą myśl. Nie dość że nic nie idzie wystawić, to jeszcze wszyscy (co zrozumiałe) wpisywali kody na pałę, bo musieli, i jak się szuka choćby jakiegoś gramofonu, czy coś, to się wyświetla 100 mikserów. Po co to było komplikować, to ja nie wiem. Przecież allegro drze na prowizjach i kasa się im zgadza, to po co tak utrudniać sprzedaż. Ide, bo mi ciśnienie skoczyło.

 

Aha, i jeszcze wiadomości. Jak z kimś gadam i ktoś na koniec napisze "pozdrawiam", albo "dzięki ", a ja nie odpiszę to wskaźniki lecą i mejle głupie dostaję żebym odpisywał. A znając życie, w allegro wprowadzili coś, co jak się nie odpisuje to ofert tym bardziej nie widać. Nie wiem... Już nie mam siły się nad tymi głupotami zastanawiać.

Hehh.. Myślę nad tym wszystkim już kilka miesięcy i nic nie wymyśliłem...

oznacz moderatorów

benio2010
#10 Popularyzator#

szczerze, ja to myślę, że to jest atak na małe przedsiębiorstwa/działalności, które generują tak naprawdę największe podatki, zniszczyć takie allegro, a zniszczymy małych przedsiębiorców> zniszczymy rozwój Polski na rzecz zagranicznych firm i molochów, którzy podatki płacą za granica... po co Polska ma się wzbogacać... no Po co ???

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@benio2010 allegro nie jest już od dawna polską firmą

sprawdź udziałowców i zarząd

oznacz moderatorów