anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problemy z dostawą do punktów odbioru

MAMY ROZWIĄZANIE!
sally11_2009
#10 Popularyzator#

Nie mogę wygenerowac etykiety,bo zniknał punktnadania kolportera,musze wysłąc przesyłke

oznacz moderatorów
135 ODPOWIEDZI 135
kraft_lublin
#9 Pomysłodawca#

Klient zamówił paczkę do punktu Kolporter przy ulicy Worcella 44 w Gdańsku (punkt A004284) ale przy zamawianiu wysyłki przeze mnie nie ma tego punktu na mapie. Paczkę muszę wysłać jutro do południa, nie mogę już za bardzo zwlekać. Czytałem, że jest jakiś problem ze znikającymi punktami Allegro One, ale do 14 listopada  miał być rozwiązany. I stąd moje pytanie czy coś wiadomo w tej sprawie, czy problem zostanie naprawiony do jutra czy raczej szybko ustalać z klientem inną metodę dostawy?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kraft_lublin Wiele osób od dawna pisze o tym problemie. Lepiej ustal z kupującym inną metodę dostawy. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wczoraj moderator pisał o kłopotach technicznych z pkt Kolportera, no i...przepraszał za kłopoty.

oznacz moderatorów
accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Wiem, że macie problemy z punktami, jednak spotkał mnie problem, z którym nie mogę sobie poradzić (zainteresowanym podpowiem, że paczki z metoda ALLEGRO ONE KOLPORTER nadal zostawiam w tym samym punkcie co zawsze - pomimo, iż nie ma go na liście punktów przy nadawaniu i wybieram jakikolwiek inny). 

W dniu dzisiejszym zacząłem generować etykiety na jutro. Wszystkie z wybraną metodą ALLEGRO ONE KOLPORTER wygenerowały się bez problemu - za wyjątkiem jednej.

Klient wybrał punkt ALLEGRO ONE KOLPORTER w Białymstoku przy ul. Świętojańskiej 15 (punkt A003904). 

Próbując wygenerować etykietę, zamiast domyślnie zaznaczonego  "odbiorca odbierze przesyłkę z punktu" - podświetla się "kurier doręczy przesyłkę" przy jednoczesnej informacji na czerwono "wybrana metoda dostawy wymaga wskazania punktu". Chcąc zmienić to ręcznie, na liście punktów - również po wyszukiwaniu ręcznym oraz z mapy - nie pojawia się punkt wybrany przez kupującego.

Czy jest to jakaś kolejna awaria? Kto poniesie odpowiedzialność, jeśli przesyłka jutro nie zostanie nadana? No i w jakis sposob do jasnej ciasnej mam nadać do punktu sygnowanym Waszym logiem, który wybrał kupujący (co oznacza, że punkt taki istnieje, bo daliście mu taką możliwość) i który jednocześnie nie pokazuje się na liście punktów odbioru?

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@accadia czy możesz podać numer zamówienia, którego dotyczy ten problem?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
TerraShopPL
#7 Wielbiciel#

Witam, 11 listopada Klient złożył zamówienie z wysyłką do punktu Allegro One (to pierwsza taka przesyłka u mnie w sklepie). 12 listopada wygenerowałam etykietę i jako punkt nadania wybrałam jeden z Allegro Punktów w moim mieście (automat paczkowy). Paczka została poprawnie nadana 12 listopada, od tamtego czasu nie zmienił się status przesyłki, moja interwencja w Allegro skończyła się informacją, że musiałam jej nie nadać, bo status wskazuje tylko przygotowanie etykiety. Czy ktoś miał podobną sytuację? Trochę mało prawdopodobne by od 12 listopada status nadal wskazywał przygotowanie do nadania. 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TerraShopPL Złóż proszę do nas reklamację na tę przesyłkę bezpośrednio przez ten formularz.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
ario872
#10 Popularyzator#

Też zauważyliście, że około połowa punktów nadań i odbiorów Alegro one punkt znikła? Czy ktoś posiada jakąś informacje na ten temat?

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ario872, aktualnie mamy do czynienia z awarią, za co przepraszamy. Z tego powodu musieliśmy wyłączyć część punktów. Punkty nie będą dostępne od 10 do 14 listopada. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
accadia
#12 Orędownik#

Czy punkty są niedostępne tylko w systemie Allegro, czy również nie ma możliwości zostawienia w nich fizycznie paczek? No i kto będzie ponosił odpowiedzialność za całą sytuację, gdy klienci wybrali tą metodę wysyłki i oczekują przesyłki jak najszybciej?

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@accadia, mimo niedostępności w systemie, powinna być możliwość fizycznego nadania paczki w punkcie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
jolantab
#9 Pomysłodawca#

Miałam jako formę dostawy Allegro Punkty, przesyłki nadawałam w salonikach Koolporter.

Dziś mam kolejną przesyłkę do zrobienia i ... BUCH!

Zniknęły punkty do nadawania przesyłek!?!*&

Nie ma już saloników kolportera... 

Nie mogę nadać tych przesyłek w Gdyni, w Sopocie, najbliższy punkt nadania jest ponad 30 km ode mnie, a jestem z Gdyni.

Dlaczego Allegro nie informuje o tak poważnej zmianie??

I co mam teraz zrobić z zamówieniem? Anulować?

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

U mnie działają wszystkie punkty, może po prostu tamtejsze placówki wypisały się z interesu, bo zwyczajnie biznes z Allegro im się nie opłaca. 

 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jolantab  Gdzieś tu dzisiaj moderacja informowała, że jest awaria i potrwa do 16 listopada.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
YARN_
#8 Zapaleniec#

Podpinam się z oburzeniem, jestem w takiej samej sytuacji, dzisiaj okazało się, że nie mogę dodać punktu gdzie dotychczas nadawałam (było blisko i tylko i wyłącznie dlatego wybrałam tą formę nadań). Dzisiaj okazało się, że został mi jeden punkt po drugiej stronie miasta, jakaś godzina straty z dojazdem w obie strony w korkach (miasto rozkopane jak na złość). Mam jedną paczkę na jutro do wysłania, czekam na odpowiedź z allegro. Jeżeli do jutra do 10:00, nic się nie zmieni, dzwonię do klienta i anuluję zakup w innym przypadku jest to dla mnie strata. Na razie usunęłam Allegro One z wysyłek.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Cześć. Dostawa z Allegro One jest bardzo popularna wśród klientów, dlatego (żeby zapewnić jak najlepszą obsługę przesyłek) musieliśmy chwilowo wyłączyć niektóre punkty do 14 listopada. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
sally11_2009
#10 Popularyzator#

Klientka wybrała sposób dostawy przez Kolportera,a ja nie moge wygenerowac etykiety,bo zniknął z systemu mój punkt nadawczy,awaria jest?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

taaaa... Kolporter to JEDNA WIELKA AWARIA ,

oznacz moderatorów
sally11_2009
#10 Popularyzator#

ale jest szansa,ze rozwiążą ten problem? 😮

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sally11_2009 Cześć. Dostępne punkty znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/kampania/one/znajdz-nas ale obecnie z powodów technicznych musieliśmy wyłączyć część punktów do 14 listopada. Bardzo przepraszamy za utrudnienia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów