anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedłużony czas dostawy dla niektórych przewoźników

MAMY ROZWIĄZANIE!
Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli położyliście wszystkich co wysyłają pocztą polską i dpd. Wysyłam rzeczywiście w 24 godziny i odbiór w punkcie pp za 15 dni a kurier dpd za 9. Wytłumaczcie ten przypał bo pacjent z waszej infolinii tłumaczył, że to wynika z raportów, któe otrzymujecie od przewoźników. Tłumaczenie dość mętne.

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199
Ziolko39
#21 Demiurg#

@la_nika To nie jest odpowiedź > napisałem Ci, że zawsze mam to samo > w 99% wysyłka tego samego dnia lub następnego przy ustawionych 2 dniach > a przesyłki dhl docierają na następny dzień po ich odebraniu przez kuriera

Dlatego dla poniższych metod dostawy wydłużyliśmy przewidywany czas dostawy do 4 dni:

  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier DHL pobranie
  • Kurier DHL                                                                                                                                               To jest wyjątek z linku, który mi podałaś > 4 dni > to dlaczego mam 9?
  • A poza tym skoro nie korzystam z systemu Allegro do wysyłki to dlaczego na jego podstawie zmieniacie mój czas dostawy
  • Tamte oferty, które podałem korzystają z waszego systemu wysyłek, a mimo to mają czas dostawy pojutrze
  • Proszę wrócić w moich ofertach do prawdziwych danych > i nie pisz mi, że to niemożliwe
  • Akurat DHL jest bardzo solidną firmą dostarczającą przesyłki terminowo > więc nie wiem co spowodowało wydłużenie czasu
  • A jak można na podstawie nr. przesyłek ustalić czas dostawy do klienta?
  • Jakby ten algorytm wyliczył cokolwiek na podstawie moich historycznych danych to oznacza, że ktoś, kto go napisał nie jest informatykiem skoro w nocy z 18 na 19 grudnia nagle "algorytm" wydłużył czas dostawy o 8 dni
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Przykro mi to stwierdzać ale piszecie nieprawdę >właśnie próbowałem dodać jako drugiego kuriera Inpost > podczas tworzenia cennika pokazuje czas dostawy 1-1 > po dodaniu i wejściu w aukcję czas dostawy Inpostem wyskakuje 9 dni, a DHL nagle się zwiększa do 15 dni

Uważam, że jest to celowe działanie aby wyeliminować część sprzedających z ostatniego tygodnia przedświątecznego

DHL zwiększyło się nagle do 15 dni wszędzie > i to nie jest celowe działanie na szkodę sprzedających????????????????????

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Widzę, że zostałem ukarany zwiększeniem czasu dostawy teraz do 15 dni > czyżby algorytm znalazł aż taką zmianę w "moich historycznych danych" @msniezek Do Ciebie to samo pytanie

Mam nadzieję, że dostanę jakąś sensowną odpowiedź bez powoływania się na algorytmu i dane historyczne.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  No i jak to jest? > nikt nie potrafi odpowiedzieć? > a może przemilczeć będzie prościej? > zamiatamy pod dywan?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ziolko39 nie zostałeś ukarany, a czekałeś na odpowiedź, ponieważ skonsultowałam to dla pewności i wracam z odpowiedzią. 
W Twoich ofertach mamy obecnie kulminację dwóch działań jeśli chodzi o przewidywany czas dostawy. Masz ustawiony 2-dniowy czas wysyłki, który został wydłużony ze względu na święta i nadajesz DHL, który też został mocno wydłużony ze względu na słabszy performance. Efektem tego jest dostawa w 8 dni roboczych, co przy dodaniu świąt i nowego roku daje 15 dni.
Sytuacja w ciągu najbliższych dni zostanie unormowana, jednak obecnie nie jestem w stanie tego zmienić, jedyne rozwiązanie na szybko to dodanie do cennika dostaw innej, szybszej metody dostawy.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@msniezek  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Nikt nie potrafi logicznie wyjaśnić bez powoływania się na "algorytm, dane historyczne i nr. przesyłek" tej dyskryminacji części sprzedawców?????

Najlepiej nie odpowiadać i zamieść pod dywan? > za kilka dni temat się skończy bo nadejdą święta?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@la_nika Podałem dane jakie chciałaś i brak odpowiedzi > a tak przy okazji powoływanie się na historyczne dane dotyczące nadawania przesyłek nie ma uzasadnienia > nie chodzi tu o czas nadania, a o przewidywany termin dostawy do odbiorcy

A moje historyczne dane są cały czas takie same > czas wysyłki 2 dni > w 90% realizowany tego samego dnia albo następnego > a ponieważ wysyłam od 3 lat kurierem DHL to 99,99% przesyłek dociera następnego dnia do klienta

Unikacie jak ognia tego tematu > a ja nie jestem jedyny > tu już jest kilka, jak nie kilkanaście wpisów > wyrzućcie ten "rzekomy algorytm" i wróćcie do poprzednich prawidłowych czasów.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Ziolko39 

na trudne pytania się nie odpowiada. Trudne pytania się kasuje.

To taka nowa polityka.

Wszystko dla Twojego dobra i Twojego bezpieczeństwa.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Było już kilka kalendarzy > słoneczny, księżycowy, juliański, teraz mamy gregoriański > allegro wprowadziło nowy > allegriański > gdzie pomiędzy 26/12 a 31/12 niema nic > dni nagle zniknęły > bo tak zarządził "najwspanialszy algorytm allegro" > dorównujący niemalże doktrynie o nieomylności papieskiej, a lepszy od przepowiedni Majów i Nostradamusa razem wziętych

Co się dziwić dziewczynom z moderacji, że odpowiadają tak, a nie inaczej > polecenie władzy zwierzchniej > a jak nie to jak w zakładach pracy w PRL-u > albo wykonujesz polecenia, albo NDB 

oznacz moderatorów
spare_com_pl
#8 Zapaleniec#

A skąd macie dane o wysyłkach firma Hellman? bo my taka wysyłamy poza sytemem. System allegro nie daje nam mozliwości wysyłki naszych towarów ( wózki magazynowe). Musimy orzystac z innego kuriera i przez to obniżacie nam punkty w jakosci sprzedazy. Nie macie spietego systemu z hellmann wiec skąd wyliczenia, że dostawa zajmuje 10 dni? Przesyłki są dostarczane w hellmann 24-48h

oznacz moderatorów
Sklep-GoodStyle
#7 Wielbiciel#

przed chwilą miałem dostawa przed świętami  teraz za 9 dni o co to chodzi?!!

oznacz moderatorów
Ignis_piro
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

 

Skoro to dotyczy tylko dwóch przewoźników to dlaczego termin dostawy został wydłużony dla wszystkich przewoźników? 

 @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Ignis_piro Nie dotyczy to tylko dwóch przewoźników. Aktualności są dla Was dostępne pod linkiem https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/aktualnosci - tam informujemy o wszystkich zmianach. 

oznacz moderatorów
ARTURSSS
#9 Pomysłodawca#

Wyłączcie są durną symulację, co dziennie wysyłam paczki DPD i docierają w 12-24h.  A teraz przy znacznej ilości ofert dostawa za 8 dni.    TO OGRANICZA SPRZEDAŻ DLA WIELU SPRZEDAWCÓW. 

oznacz moderatorów
yesap_com
#8 Zapaleniec#

Piszesz totalne bzdury wyliczenia od od operatorów jasne, do środy mimo zmiany czasu wysyłki na 3 dni wyświetlaliście czas dostawy na jutro do 23:59. Nagle od środy cód (świadomy błąd ortograficzny) i mimo że u nas nic się nie zmieniało a wysyłka 24h dostawa za 8 - 9 dni. 

To co nowe dane dotarły?  

oznacz moderatorów
BikeOutlet_pl
#11 Animator#

@ko_alka  napisał(a):

@Puzelek_pl Nikt tego ręcznie nie oblicza. Są to wyliczenia oparte na algorytmach: sezonowości, historycznych czasach wysyłki i informacjach przekazywanych nam przez Przewoźników. 


chciałbym zapytać kto oznaczył tego posta jako rozwiązanie...??

oznacz moderatorów
GreTrans
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam, ale że jakie algorytmy??? Informacje przekazywane przez jakich przewoźników??? Chyba tylko od waszego alegro one takie "informacje".

Czemu jak zwykle  "rozmijacie się"" z prawdą.

Tutaj dwa przykłady. KAŻDY inpost jest tak dostarczany. Mimo świąt. Jeden dzień im wystarczy.

Screen 1 - dostawa allegro one

screen 2 - standardowy inpostScreenShot402.jpgScreenShot404.jpg

oznacz moderatorów
martinelli_pl
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak jest i wtedy sypią się negatywy. Rozmawiałem z Allegro i powiedzieli mi że to subiektywna ocena kupującego !!!!!!!! Jaki mamy wpływ na czas dostawy? Miało nie być negatywów za czas dostawy tak? Złożyłem reklamację o zwrot poniesionych strat za komentarze, przez to pozycjonowanie jest mniejsze. Czas poświęcony na odbieranie setek telefonów dziennie i składanie reklamacji na poczcie. Zobaczymy co Allegro odpisze?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ko_alka dlaczego oficjalny sklep allegro na normalne czasy dostaw?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ko_alka bzdura

obecny czas wysyłki dla poczty polskiej

z Tarnowa do Szczecina odległość: 728,9 km

od nadania do dostawy - mniej niż 24h !!!

 

 

15 gru 2023, 14:21
Nadanie
Tarnów

15 gru 2023, 15:40
Załadunek przesyłki
Tarnów

15 gru 2023, 15:57
Wysłanie przesyłki z ładunkiem
Tarnów

15 gru 2023, 18:08
Przyjęcie przesyłki z ładunkiem
Niepołomice

15 gru 2023, 20:35
Załadunek przesyłki
Niepołomice

15 gru 2023, 21:06
Wysłanie przesyłki z ładunkiem
Niepołomice

16 gru 2023, 05:58
Przyjęcie przesyłki z ładunkiem
Szczecin

16 gru 2023, 09:10
Przekazanie przesyłki do doręczenia
Szczecin

16 gru 2023, 12:44
Doręczenie przesyłki
Szczecin

16 gru 2023, 14:14
Doręczona
Szczecin

oznacz moderatorów