anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywana dostawa

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Ustawiłam sobie urlop, zmieniłam czas wysyłki na 7 dni i wyświetla mi na aukcjach , że przewidywana dostawa za 23 dni w punkcie. Co to za dziwaczne wyliczenia? Nic już z tego nie rozumiem 😁

_____________
Kama
oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

br.
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Prawidłowo,  tak ustawili  program wyliczający.  3 dni razy 7 dni urlopu no to 21 wychodzi. Plus  2 dni na  dostawę.

Ukraińców albo innych innostrańców do  obsługi tych  programów  zatrudnili,  nie muszą rozumieć polskiego. Którać z pań adminek pisała kiedyś  że bardzo chętnie  zatrudniają też stażystów.  Koszty...  koszty...

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Kaliope_Brzeg  Prawdopodobnie liczy już 7dni od zakończenia urlopu 13 10 2020 bez dni wolnych/sobot niedziel/. Daj sobie 5-tego te 7 dni i co chyba 2-gi dzień musisz zmniejszać ilość dni wysyłki. ja jakoś tak to robiłem i wszystko było w miarę. Wysyłałem kupującym info po zakupie że wysyłka nastąpi w dany dzień po urlopie. Tak dla jasności dla nich.

Świetny urlop😭🤣 miałem

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Jest sporo czynników które Allegro bierze pod uwagę, a których my nie znamy :

Wiek Ciotki Wujka Mietka, Średnie opady deszczu w Zimbabwe w ostatnich 4 tygodniach, trend sprzedażowy gruszek do lewatywy na Łotwie, oraz pojemność remizy w Kaczęciewie Średnim...

Jak poznamy, może wyliczymy...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Na Was zawsze można liczyć 🤣  Co prawda wyliczenia nadal są dla mnie abstrakcją ale za to siedzę i się śmieję  jak głupi do sera 🧀

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Kama - bo to absurd jest (niestety) ...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pinsplash 

Czy Ty przypadkiem nie zdefiniowałeś w ten sposób Przenajświętszej Trafności?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kasiulki2  no nie.. bo trefności to nikt nie ogarnia, tam takich czynników sa setki - co jeden to bardziej abstrakcyjny...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pinsplash 

Rozumiem. Znaczy wymienione przez Ciebie czynniki są wystarczająco absurdalne, ale za mało ich, żeby zdefiniować trafność.

Zgadzam się w całej rozciągłości😂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Dnia 3. sierpnia allegro rozesłało mejla, w którego treści było m.in. to, co poniżej😉

"Od 10 sierpnia na stronie oferty, zamiast czasu wysyłki, pokażemy czas najszybszej dostawy.

Do tej pory kupujący widzieli czas wysyłki, czyli informację o tym, w ile dni roboczych wysyłasz paczki. Teraz dowiedzą się, kiedy otrzymają swoje zamówienia. Data dostawy będzie uwzględniać czas przewozu paczki przez firmę logistyczną oraz inne czynniki, takie jak na przykład Twój urlop. Twoi klienci nie będą musieli przeliczać dni roboczych na kalendarzowe. Dzięki temu będą mogli też szybciej podjąć decyzję o wyborze Twojej oferty."

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ @nat_not @cloudcloud  moze Wy podpowiecie jak to się wylicza...?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Z ustawień urlopu wynika, że skończy się on 13 października. Do tej daty dodajemy 7 dni roboczych, bo w tym czasie deklarujesz nadanie przesyłki oraz deklarowany przez przewoźnika czas dostawy. 

@pinsplash wyliczył to już @pulkownik66 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not 

i co chyba 2-gi dzień musisz zmniejszać ilość dni wysyłki. ja jakoś tak to robiłem i wszystko było w miarę. Wysyłałem kupującym info po zakupie że wysyłka nastąpi w dany dzień po urlopie. Tak dla jasności dla nich.

Świetny urlop

pinsplash_0-1601800874277.png

 

pinsplash_1-1601800874277.png

 

miałem

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@nat_not  Dzięki. Już to powyliczałam po postach @pulkownik66 i @Knowhere .

Jednym słowem nie ma dobrych rozwiązań. Deklarowany czas wysyłki muszę wydłużyć bo inaczej jakość dostanie po łbie.

@pinsplash  🤣🤣

Ja będę miała lepszy urlop bo jedyny słuszny kierunek dla mnie to góry i będę na szczęście tam gdzie zasięg nie sięga 😎

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg A więc mówisz Bieszczady😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere  A właśnie nie 😊  Beskid Niski - dziko, pusto na szlakach i zasięgu brak.  Bieszczady są tak oblegane ostatnimi czasy, że straciły swój urok. No chyba że ukraińskie, tam to  nieustanna przygoda. Nie ma schronisk, oznaczeń na szlakach a sama jazda pociągiem to przeżycie, które wspomina się latami 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Akurat w Bieszczadach nigdy nie byłem, w Beskidach raz - i fakt, przez cały dzień na szlaku (jakieś 10 godzin) spotkaliśmy dosłownie jedną osobę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

Rozumiem, że @Kaliope_Brzeg  nie powinna wydłużać czasu wysyłki w swoich ustawieniach, bo ten czas automatycznie się wydłuża o okres urlopu? A w efekcie mamy, co mamy...

Dobrze myślę?

Jeśli zrobię sobie tygodniowy urlop i zostawię wysyłkę w 2 dni robocze, to kupujący w pierwszym dniu urlopu zobaczy - dajmy na to - 10 dni czas dostawy, w drugim dniu urlopu zobaczy 9 dni etcetera?

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Kasiulki2  No nie, jakoś tak to nie działa. Od razu powiem, że nie wiem dla czego- wiem jedno, że bez ingerencji i ustawiania czasu dostawy w trakcie urlopu- wychodzi coś  w rodzaju bałaganu.

Byłem w lecie 2-tyg i co drugi dzień zmniejszałem czas dostawy.

oznacz moderatorów