anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

przygoda niemiecka - ku przestrodze

ETHome
#10 Popularyzator#

  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ cześć,
klient z Niemiec aby obejść nasz brak wysyłki towaru za granicę, wpisał adres wysyłki w Niemczech ale dodał PL ( allegro chyba biedactwa nie mają bazy danych polskich kodów pocztowych i można wpisać jak widać KAZDY kod pocztowy). Wybranie PL pozwoliło panu na zrobienie zakupu. Napisaliśmy do niego że nie prowadzimy sprzedaży poza Polskę. Pan dostał szału, powiedział że mamy mu natychmiast wysłać towar, wystawił nam negatywa, otworzył dyskusję, w mailach napisał 'z czym mamy problem ? z nazi ??'. Allegro dyskusję zamknęło, bo przyznało rację że info o tym, że nie sprzedajemy za granicę było w aukcji. Komentarza nie usuną bo 'sprawami w tym konflikcie nie jest allegro i nie mogą się wypowiadać'. Fakt że klient oszukał ICH system co pozwoliło mu mieć możliwość wystawienia komentarza - w ogóle nie jest tematem. Fakt że gość rzucał textami nazi i ze zgłosi nas do skarbówki ( nie wiemy czemu ale to nic ) i 'wszędzie' - przejął się konsultant w allegro i zgłosił sprawę do działu bezpieczeństwa transakcyjnego. I co ? ' nie widzą podstaw do podejmowania działań'. NATURALNIE.  Ja powoli wymiękam - rozumiem że możesz założyć konto na allegro - wpisać PL, adres wysyłki w Japonii i nieważne że sprzedawca tam nie wysyła - możesz mu za to wystawić negatywa. Fakt że ktoś oszuka system - SYSTEM ALLEGRO - i od samego początku nie miał prawa ani kupić ani wystawiać negatywa - w ogóle nie jest rozpatrywane - co wydaje mi się najważniejsze. Nie wiem co teraz zrobić 😞 

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

ETHome
#10 Popularyzator#

@TomBanknoter to w ogóle nie jest sprawa sprzedających. Jeżeli sprzedający ma numer z ich systemu i wysyła - to zarządzanie tym jest po stronie allegro. Ja nie mam i nie wysyłam. Wybranie PL powinno wykluczyć możliwość wpisania niepolskiego kodu pocztowego ----- dlaczego to nie jest nawet zgłoszone do działu technicznego ???? <żart> sprzedający powinni coś kupić w sklepie allegro i kazać wysłać do Etiopii - i wystawić negatywa jak allegro nie wysyła. to by dopiero było tempo naprawiania i blokowania użytkownika... <żart>

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@TomBanknoter że nie musi to wiem, ale jak mu poda jakiś konkretny powód to zawsze jest jakaś szansa, że pójdzie po rozum do głowy.

Nie wiedzialem, ze do wysyłek za granicę trzeba się rejestrować we wszystkich państwach UE, cóż -  prawodawstwo unijne jest w dużym stopniu robione pod duże firmy-korporacje.. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@vonNogay "prawodawstwo unijne jest robione pod duże firmy-korporacje" = dokładnie tak jest. Małym firmom jest coraz trudniej sprostać tej biurokracji, Zresztą Allegro działa w ten sam sposób, małym firmom z drobnym towarem robią najbardziej pod górkę. Dawniej nazywano to walką klasową 😎 (bo de facto rządom i korporacjom chodzi o eliminację klasy średniej)

oznacz moderatorów

ETHome
#10 Popularyzator#

@TomBanknoter @vonNogay Szał pana dziwnie zbiegł się z eliminacją Niemców na Euro, wiec może potrwać 😉

oznacz moderatorów

ETHome
#10 Popularyzator#

@vonNogay  proszę przeczytaj co napisałam na początku. ten kupujący nie rokuje na porozumienie, on po prostu kupuje - allegro ma taką dziurę i nie wiem dlaczego nikt nie może za to wziąć odpowiedzialności, usunąć negatywa i naprawić na przyszłość ? @MiMary  ? czy w allegro ktoś w ogóle jest decyzyjny ??? przecież sprawa jest ewidentna - i dalej nikt nic z tym nie robi....

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@ETHome Daj spokój, w sobotę na Allegro nikt nie podejmie żadnej decyzji, a Marysia po prostu ma dyżur weekendowy jako początkująca 😎

oznacz moderatorów

ETHome
#10 Popularyzator#

@TomBanknoter  fakt 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ETHome tak działa allegro

jesteś winny, za to, że tutaj sprzedajesz

allegro nie odpowiada za kupującego, którego podobno weryfikuje

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@ETHome przeczytałem i stwierdziłem, że jeśli kupujący dostanie jakiś konkretny powód to jest szansa, że pójdzie po rozum do głowy i usunie negatywa.

Chociaż oczywiście tez uważam, że allegro powinno takiego negatywa usunąć.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Dziura jest większa niż wam się wydaje. Dostałam kiedys zamówienie od Holendra. Nie szło wpsiać adresu w Hadze, a wyglądało, że nie mając innego pomysłu założył konto z adresem Ambasady Królestwa Niderlandów w Warszawie, a haski adres wysyłkowy podał w formularzu przy zakupie. Ja akurat wtedy zgodziłam się na wysyłkę za granicę ale za dopłatą, bo zapłacił 13 zł za Pocztex do konsula :). A on się nie zgodził, bo miało być za 13 zł, a nie 119 jak podał broker. Na szczęście zrezygnował i nie siał fermentu.

oznacz moderatorów

ETHome
#10 Popularyzator#

@Monika__L  @TomBanknoter @vonNogay @RED @LEW433 @MiMary 
Allegro usunęło komentarz. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie. @MiMary poproszę aby zgłosiła dziurę w systemie do odpowiedniego działu. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ETHome to nie jest żadna dziura w systemie

tylko celowo pozostawiona opcja

 

podobnych przypadków do twojego było już wiele

nawet opisywano je tutaj na forum

ty masz szczęście, że kupujący założył Ci dyskusję, którą widział serwis

 

znając działanie allegro, możesz wystawić dowolnemu podmiotowi komentarz negatywny

nawet wtedy gdy do transakcji nie dojdzie z twojej winy

oznacz moderatorów

Czescicarspl
#1 Nowicjusz#

Witam serdecznie, mam dokładnie ten sam problem z tym Panem. 
zamówił u mnie za pobraniem paczkę do Niemiec, po tłumaczeniach i prośbie zmiany statusu lub opłaty za dany towar, usłyszałem, że jest programistą i nie ma czasu na takie bzdury, po czym zasugerował, żebym użył mózgu do realizacjii zamowienia.

oczywiście komentarz negatywny wystawiony, jeszcze oczerniony zostałem, że nie zwróciłem mu pieniędzy za zamówienie.

Próbowałem nawet dać zniżkę 20 procent, żeby jakoś ominąć te allegrowe dyrdymały komentarzowe, ale to na nic. Człowiek się stara, żeby wazystko było według regulaminu, nawet czasem traci kasę, a znajdzie się jakiś przysłowiowy łeb i problem gotowy.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

A Allegro nada nie odpowiedziało, dlaczego zezwala na zakupy przez osoby, które podają nieprawidłowe adresy. Jeśli ktoś nie oferuje wysyłki za granicę, to takie transakcje oraz komentarze do nich powinny być usuwane ciupasem

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

A jak wyobrażasz sobie weryfikację adresów w skali całego kraju? Owszem można ustawić reguły weryfikacji pól, ale nie ochroni to  przed podaniem nieprawidłowych danych, jak są one zgodne ze wzorcem.

Przykłowo
Jan Kowalski
Uliczna 1
12-234 Miejscowo

Jan Kowalski
Muhlenstrasse XX (losowa ulica w Berlinie z google maps)
10-243 Berlin

 

Żaden system nie jest w stanie stwierdzić, że drugi adres jest błędny.

ps. Rozwiązaniem problemu mogłaby być integracja z bazą TERYT i EMUiA. Wtedy kupujący, zamiast podawać adres, wybierałby go z listy. Problemem mogłyby być adresy, których jeszcze nie ma bazie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pecela a dałoby radę np by wybierał kod pocztowy a do niego była przypisana jakaś lista miejscowości?

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@az1rael

Dać się da, ale wymagałoby to dostępu do bazy kodów pocztowych. Taki dostęp jest płatny, cenę ustala UKE. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@pecela Nie jestem specjalista od IT, ale jakoś firmy kurierskie radzą sobie z weryfikacją adresów, i to w skali międzynarodowej.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@TomBanknoter

To akurat bardzo proste. Po prostu kurier jedzie i sprawdza czy taki adres istnieje, ewentualnie jak wie bez sprawdzenja, to odpisuje odpowiednio na zgłoszenie. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@pecela Nie rozumiemy się. Mam na myśli weryfikację na etapie wpisywania adresu i generowania etykiety przez nadawcę. Tak działa np. przygotowywanie przesyłek w UPS.

oznacz moderatorów