anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja

agledhome
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry

 

Klient kupił towar - męski pasek do spodni 23.04.2023r. W maju 2024r. zgłasza przez dyskusję że żada wymiany w ramach   reklamacji bo pasek się mu przetarł. w miejscu gdzie zapinał klamrę. 

Nie prowadzę juz sprzedaży na allegro i technicznie nie mam moźliowści przyjąć tego towaru i wymienić. Prowadziłem sprzedaż w ramach dropsipping i miałem umowę z hurtownią.  W kazdym normalnym sklepie nikt by nie uznał takiej reklamacji ponieważ mija ponad rok od czasu uzytkowania przedmiotu i pasek nosi zwykłe ślady użytkowania.

Co mi grozi ze strony allegro jak tego nie rozwiąże i co mam dalej działać?

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria no tak lecz pewnie nie wygladają one jak nowe i mógłbyś je reklamować jeśłi byś chcał. A po drugie jak mawia mój znajomypo kolejnej reklamacji : ubranie trzeba zmieniać nie można chodzić w tym samym 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ prane setki razy i lepiej wyglądają jak obecne użytkowane przez kilka miesięcy 

Jedyna wada to nie modne , ale mnie staremu to zbytnio nie przeszkadza .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria To akurat rozumiem, moja żona też ma jeszcze ciuszki kupowane w NRD 😎

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter i pewnie je czasem użytkuje ....chyba ,że się ,, zbiegły 😁 ,,

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@agledhome Te paski to badziewie > wykonane ze skayu > miałem takie 2 > po roku były takie efekty > mam pasek 20 - letni wykonany ze skóry > poza otarciami z racji użytkowania stan taki jak po zakupie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@agledhome Tak działa, sprzedajesz to powinieneś znać swoje prawa i obowiązki, lepiej zwróć kasę i zapomnij. Oczywiście jak pisałem Ci wcześniej możesz odrzucić reklamację.

oznacz moderatorów

agledhome
#8 Zapaleniec#

Prawa i obowiązki znam, ale w sumie sprzedawałem na Allegro przez 12 lat i nigdy nie miałem sytuacji żeby ktoś po roku używania chciał reklamować towar. To że dostawało się negatyw za nic to już przywykłem ale to już jest zwykłe wyłudzanie kasy. Ktoś wie jak działa mechanizm i podejrzewam wykorzystuje to.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@agledhome nie , to nie jest wyłudzenie kasy , produkt utracił swoją funkcjonalność przed końcem rękojmi , musisz produktowi przywrócić funkcjonalność lub oddać kasę i na koniec dobra rada - zrób to na podstawie zdjęcia , nie poniesiesz kosztu odesłania .

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Ludzie trzymajcie mnie, bo nie mogę !!

Przeczytałam wszystkie wpisy i "coś" mnie trafia !! 😖

To nie jest wyłudzenie ??

Oczywiście, że jest !!!

Pasek był UŻYWANY przez ponad rok ...W ŻYCIU bym nie pomyślał aby taką rzecz zareklamować po takim czasie, zwlaszcza że przecież ze zdjęcia WYRAŹNIE widać, że użytkownik "nie trafiał" wielokrotnie podczas zapinania w dziurkę i obok zrobił dziurę !! Więc to jego wina !! Reklamacja w 100 procentach do odrzucenia, uszkodzenie mechaniczne !!

A to, że pasek niskiej jakości i zapewne w lepszym taka dziura zrobiła by się po 3-4 latach ... może i racja ... ale niestety współczesna odzież itp., zwłaszcza tańsza jest tak miernej jakości 😥, że to nic dziwnego niestety ...

Zaraz ktoś napisze, że prawo itd. To jak jest takie prawo niszczące sprzedających, przedsiębiorców ..to należy dążyć aby je zmienić !!

Szanujmy sprzedawców na Allegro i nie tylko ...jest ich coraz mniej, coraz mniej rzeczy można znaleźć i kupić ...tragedia ...kiedyś to były czasy ....cóż ...a może być jeszcze gorzej 😥😥

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@rppf to są Twoje słowa cyt,, żada wymiany w ramach   reklamacji bo pasek się mu przetarł ,, nie wspominasz nic o przebitej dziurze , klientowi jak mniemam chodzi o przetarcia zewnętrznej powłoki , a to jest podstawą do reklamacji natomiast Ty nie masz żadnych podstaw ,aby ją odrzucić .

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

To przetarcie podlega reklamacji ? Przecież to naturalne zużycie, w dzisiejszych czasach produkcji byle jakiej, bubli, miernoty, z założeniem producenta, że ma się szybko zużyć ...to tragiczna i przerażająca "normalka" 😖😥 ..

Jakby to się stało po 2-3 miesiącach noszenia ...jeszcze bym tą reklamację zrozumiał ...ale po ponad roku ?? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@rppf no po ponad roku bo 1 stycznia 2023 zmieniły się przepisy i teraz sprzedawca odpowiada 2 pełne lata w domniemaniu istnienia wady ukrytej w przedmiocie przez cały ten okres. Wcześniej po roku kupujący musiał udowodnić istnienie wady. Masz wydać terminowo decyzję jak ci nie zależy na sprzedaży na allegro to odrzuć w terminie na podstawie zdjęcia z uzasadnieniem pisemnym ale kupujący i tak dostanie tą kasę z protect pytanie tylko czy na twój koszt czy allegro jak nie będziesz wiarygodny i punktualny to dopiszą ci do rachunku, ot tyle w temacie

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Zniszczenie/zużycie noszonej rzeczy jest wadą ukrytą ? To nie biadziewny współczesny telewizor LED czy pralka itp. które przestają działać nagminnie jeszcze na gwarancji czy tuż po, nawet jak są w pełni poprawnie eksploatowane !!

A dlaczego niby Allegro z pieniędzy WSZYSTKICH SPRZEDAJĄCYCH i KUPUJĄCYCH na Allegro mialo by mu oddać, bo źle zapinał pasek i przez rok go NOSIŁ i się zużył ? !!

Ja zwariuję ..zamiast walczyć z patologią, to do niej zachęcacie i głosicie ją jak świętość ...płakać się chce ... 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@rppf  @agledhome  pasek przestał działać jak piszesz po roku , a miał służyć conajmniej 2 lata , tak bynajmniej miałeś napisane w ofercie .

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Pasek to nie telewizor czy pralka itp. co ma działać !! 

Jak się coś nosi to się zużywa, jak przedrę rękaw koszuli, bo na chams i szybko ją będę zdejmować - to co mam reklamować i chcieć wymiany ? Przecież to moja wina !!

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Wyluzuj. To nie jest dziura zrobiona celowo przez użytkownika tylko rozerwana dziurka na którą pasek był zapinany. Dokąd kupowałam podobne paski mojemu partnerowi to użytkowanie ich w ten sposób ( a czasem urwaniem paska ) się kończyło. Po zakupie porządnego skórzanego paska z metalowymi oczkami w dziurkach problem zniknął. Nosi go już chyba z 10 lat.  ( a ma co nosić ). Kupującej się nie dziw. Ma prawo do reklamacji więc reklamuje. Ja bym dla świętego spokoju zwróciła kasę i zapomniała o sprawie.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria Hehe, a w jaki niby sposób pasek przestał działać? Przecież jest cały, i nadal może spełniać swoją funkcję, czyli podtrzymywać spodnie. To że się wytarła farbka, nie wpływa na działanie tego skomplikowanego urządzenia 😎

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter he...he w przypadku produktów odzieżowych oprócz funkcjonalności fizycznej istotne są wrażenia estetyczne , jakby klientowi zależało tylko na utrzymaniu portek w odpowiednim miejscu to uciąłby sobie kawałek sznurka za 2 zyla zamiast kupować pasek za 5 dych .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria Tak czy inaczej, ja tu widzę tylko normalne ślady zużycia, chociaż oczywiście gołym okiem widać, iż nie jest to bynajmniej produkt premium 😎 Gdyby gościu z taką reklamacją przyszedł do sklepu stacjonarnego zabiliby go śmiechem

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter bzdura , to nie są normalne ślady użytkowania ,to jest kiepska jakość produktu , a Ustawodawca określa jasno ,, produkt nowy MA!! spełniać swoja funkcję minimum 2 lata od zakupu ,, ten po roku przestał , a ma to na celu powstrzymanie zalewu rynku bublem powiększającym zwały na wysypiskach .

Teraz historyjka z mojego życia dotycząca paska do spodni .

W 1986r jesienią zaprzyjaźniłem się z pewnym paskiem do spodni na unitarce w MON , minęły 2 lata i przyszedł czas się pożegnać  ,ale tenże bardzo chciał wyjść ze mną do cywila więc uległem i tak idziemy wspólnie przez życie już bez mała 40 lat , ja jestem stary , on też jest stary  ,ale trzymamy się nieźle .

oznacz moderatorów