anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja

agledhome
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry

 

Klient kupił towar - męski pasek do spodni 23.04.2023r. W maju 2024r. zgłasza przez dyskusję że żada wymiany w ramach   reklamacji bo pasek się mu przetarł. w miejscu gdzie zapinał klamrę. 

Nie prowadzę juz sprzedaży na allegro i technicznie nie mam moźliowści przyjąć tego towaru i wymienić. Prowadziłem sprzedaż w ramach dropsipping i miałem umowę z hurtownią.  W kazdym normalnym sklepie nikt by nie uznał takiej reklamacji ponieważ mija ponad rok od czasu uzytkowania przedmiotu i pasek nosi zwykłe ślady użytkowania.

Co mi grozi ze strony allegro jak tego nie rozwiąże i co mam dalej działać?

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

LEW433
#21 Demiurg#

Składa reklamację i ma 2lata, a Ty czy sprzedajesz czy nie masz obowiązek ja rozpatrzyć, możesz uznać możesz odrzucić, masz 14dni a od Allegro jak wypłacą rekompensatę to mogą zablokować konto i skierować zaległość do windykacji.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 zarówno na negatyw jak i dyskusje i jakość sprzedaży sprzedawca ma już wyrypane bo nie prowadzi już sprzedaży na allegro

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@agledhome poproś o zdjęcia paska lub odesłanie go do ciebie do domu na reklamację po oględzinach jeśli przetarcia wynikają z zużycia przedmiotu to odrzuć reklamacje w terminie dni 14 od jej wpłynięcia. Jeśli nie wydasz decyzji reklamacyjnej w terminie allegro odda mu kasę na twój koszt

oznacz moderatorów

agledhome
#8 Zapaleniec#

Dzięki. Allego napisało w dyskusji że to ja mam odebrac pasek. Natomiast ja napisałem że to klienta ma do mnie przesłać i jak rozpatrzę to odddam za towar i przesyłkę .

Rozumię , że mogę zrobic w ten sposób, ze wygeneruje mu etykietę i on odeśle pasek do mnie i do 14 dni wydaje decyzje . Zdjęcia juz mam normalne slady uzytkowania w pasku za 43 zł. 

Jaky kazdy reklamowal takie rzeczy to wszyscy by zbankrutowali . 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@agledhome możesz to zdjęcie załączyć ?

oznacz moderatorów

agledhome
#8 Zapaleniec#

pasek .jpg

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  pokażcie tą fotkę

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@agledhome teraz już fotka widoczna i sprawa jest jasna , sprzedałeś jako przedsiębiorca i w związku z tym masz obowiązek zapewnić funkcjonalność produktu minimum przez 2 lata ,przyjmij reklamację i najlepiej oddaj kasę bo widzę ,że to bubel jakich mało .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

fakt, że bubel

ale złe używanie też widać 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@RED złe używanie ? pasek ewidentnie wytarty jest tylko w okolicy zapięcia i tylko w jednym miejscu .

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Przecież wyraźnie !! widać, że nie było "trafiane" w dziurkę !! Kurcze wzrok mam kiepski, ale zdjęcie jest tak wyraźne i dokładne, ze nie wiem jak tego można nie widzieć !!

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  kiedys sie troszke zagłębiłem w ten temat i to nie do konca tak jest że " masz obowiązek zapewnić funkcjonalność produktu minimum przez 2 lata "

Przedsiebiorca ma zapewnic że produkt nie ma wad w ciągu dwóch lat. Natomiast isnieje cos takiego jak naturalne zuzycie co nie jest wadą i nie podlega rękojmi. Ktos kto posiada 10 pasków i używa paska co 10 dni zużyje je w innym tempie niż ktos kto chodzi w pasku 18h na dobe. Z Twojego podwórka dotyczyłoby to np perfum. Jeśli kupujący je zużyje wczesniej niż w dwa lata to nie jest podstawa do reklamacji, lub jeśli je zostawi otwarte i zwietrzeją to także nie jest podstawą do reklamacji..

My np do produktów naszej marki mimo iż to są węże ogrodowe to dołączamy instrukcje użytkowania i przechowywania ( czego nie robi żaden producent) . Własnie z powodu rękojmi oraz udzielanej przez nas gwarancji i aby kupujący wiedział że jeśli np. przetnie wąż ostrym przedmiotem to reklamacja nie bedzie uznana, lub to że naturalne otarcia wynikające z użytkowania nie są wadą produktu. Im wiecej informacji o produkcie otrzyma konsument tym bezpieczniej dla sprzedającego ( to już wyszło na rynku amerykańskim)

@agledhome  w przypadku takch pasków myśle że są dwa wyjścia - albo nimi nie handlować ( bo przy normalnym uzytkowaniu ten materiał nie wytrzyma dwa lata) albo tez napisać instrukcje użytkowania z przewidywanym/zakładanym terminem zuzycia przedmiotu Natomiast w tym przypadku ponieważ jak widzimy nie był to przedmiot premium 😉 po prostu oddałbym kase i nie zwracał sobie głowy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ prawdopodobnie chodzi o ten pasek , opisany jako skóra naturalna , no... nie wiem 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/blyszczacy-szeroki-pasek-meski-ze-skory-naturalne-i13363073786.ht... 

i powtórzę bo wątek mocno rozwinięty

Historyjka z mojego życia dotycząca paska do spodni .

W 1986r jesienią zaprzyjaźniłem się z pewnym paskiem do spodni na unitarce w MON , minęły 2 lata i przyszedł czas się pożegnać  ,ale tenże bardzo chciał wyjść ze mną do cywila więc uległem i tak idziemy wspólnie przez życie już bez mała 40 lat , ja jestem stary , on też jest stary  ,ale trzymamy się nieźle .

i powtórze

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  gratuluje trwałej męskiej przyjaźni z paskiem 🙂

Natomiast ja od paska za 32 zł nie oczekiwałbym cudów. Ba nie oczekiwałby dwuletniej trwałości .

Jest takie madre przysłowie " Biednego nie stać na rzeczy tanie" .....

No ale jak nauczyli nas amerykańscy konsumenci : jeśłi nie napiszesz kupujacemu kawe że gorącą kawą może sie oparzyć - to Twoja wina przedsiębiorco i płać odszkodowanie

Dlatego tez pisałem o instrukcjach

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ klient jest coraz bardziej świadomy swoich praw , dobrze bo mniej śmieci , produkty lepszej jakości , ale jednocześnie niesie to za sobą rosnąca drożyznę .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria "klient jest coraz bardziej świadomy swoich praw , dobrze bo mniej śmiec"

Osobiście znam dwóch takich "konsumentów" którzy z pełną swadomościa użytkują produkt przed rok i kilka miesiący aby potem nagle "ujawniła sie wada" ( np bluza sie rozciągnęła albo wyblakła, albo sprała) i składają reklamacje.

Tak masz racje świadomośc konsumentów jest coraz wieksza........

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ ,,np bluza sie rozciągnęła albo wyblakła, albo sprała ,, a nie powinna w okresie rękojmi .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria każde ubranie można rozciągnąć albo też dosypać proszek do białego zamiast do koloru i .... wyblaknie. Zadne z tych działań nie do udowodnienia a przynajmniej żaden sprzedawca nie bedzie robił ekspertyz.  Akurat te sposoby znam dokładnie z ust moich znajonych

Można sie ubierać za free. Masz racje konsument jest coraz bardziej świadomy........

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ odkąd przestałem rosnąć moja waga też nie ulegała większym wahaniom , mam jeszcze kilka ciuchów z czasów komuny ,które w dalszym ciągu użytkuję , gdzie gro zakupionych później już nie istnieje , a wiec da się zrobić porządnie .

oznacz moderatorów