anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży w tym miesiącu.

margot285
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy zauważyliście ostatnio spadek sprzedaży?  Czy tylko u mnie jest o połowę mniejsza ?

oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

mdrogeria
#21 Demiurg#

@margot285 przecież luty , połowę to może nie ,ale ze 20% w stosunku do stycznia bedzie mniej , ale i luty krótszy o 3 dni .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jest spadek ,ale czemu klienci coraz mniej kupują na tym portalu to pytanie do właścicieli i zasad jaką tu wdrażają.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 bo jest drogoooooo i wyszukiwarka jest tempa jak tabaka w rogu ostatnio żona podsunęła mi oferte allegro na hulahoop najtańsze na allegro 59.99pln normalna cena okołl 79pln i wiesz co mam w mojej miejscowości chińczyka kupiłem takie samo co na ałegro tej samej firmy bo zdjęcie opakowania w ofercie mialo producenta za uwaga 25pln stacjonarnie... to po co mam 2 do 3 przepłacić z dostawą bez smarta? To ma być tanio? Jak się robi ludzi w balona to ja się nie dziwię że ruch leci na pysk plus nowe metody oceny pewnie też powodują spadki - hasło najtaniej na allegro to jakiś nieśmieszny żart

oznacz moderatorów

sklepRTVanteny
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się spadek sprzedaży mamy o około 75%, a to wszystko dzięki polityce allegro.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@sklepRTVanteny Dokładnie, mam to samo.Spadek od stycznia o 3/4 i to nie wina cen, bo te trzymam od lat takie same.Przedmioty niszowe, zatem ceny tutaj nie grają aż tak wielkiej roli.

I w tym momencie pytanie do moderacji, skoro poziom super +, polecenia 100%, to dlaczego moje oferty wyświetlane są praktycznie na samym końcu? Dlaczego sprzedawcy prywatni lub inne firmy z poziomem sprzedaży dobry lub niżej, procentem poleceń 98% są pozycjonowani wyżej? Co z tym Waszym algorytmem jest nie tak? Lub inaczej, dlaczego algorytm działa na niekorzyść małych firm?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@ART_FOTO to, że jakość sprzedaży ma wpływ na pozycjonowanie ofert, to tylko legenda allegro 🙂 tak naprawdę oferty pozycjonują tylko dwie opcje: długotrwałe promowanie i czas dostawy. Im dłzszy masz czas wysyłki i dostawy, tym twoje oferty są niżej, a jeżeli nie promujesz ofert to sprzedaż będziesz miał marną. Zresztą promowanie też już nie gwarantuje sukcesu 😏

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Agent051 Wysyłkę mam natychmiast i tak to realizuję.Co do promowania uwierz, że przy przedmiotach niszowych nie ma to większego znaczenia, tym bardziej że praktycznie w tej kategorii prawie nikt nie promuje.Dlatego nie mogę zrozumieć tego pozycjonowania.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Widzę po sobie jak mam kupować w sieci to wolę wyskoczyć na godzinkę w sobotę na bazarek niż szperać w tych wyszukiwarkach. Tam naprawdę mam wszystko, i towar i usługi.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@majster_man Nie każdy ma bazarek pod nosem.Z drugiej strony na bazarku nie wszystko jest dostępne.Co do wyszukiwarek no cóż, allegrowa jest totalnie skopana.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

@ART_FOTO Lokalne sklepy oferują większy standard obsługi i taniej. Zamów np. AGD na allegro. Zamówiłem sprzęty za 12tyś. w sieciówce do nowego mieszkania, przywieźli, lodówka wgięta ja do nich zabierajcie to bo mi się takie wgięcie nie podoba. Za 2 dni przywieźli dobrą. Na allegro miesiąc bym się z tym bujał o ile by wymienili. I na allegro wychodziło mi 14 tyś. zamiast 12 .

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@krejzole Nie można oceniać w ten sposób, że lokalne sklepy oferują większy standard,Standard obsługi zależy od sprzedającego.Nieważne czy sprzedaje na odległość czy na miejscu.Liczy się podejście do klienta.Nie można popadać w rutynę, co często dzieje się wśród dużych sprzedawców.Mali nie mogą sobie na takie działania pozwolić.

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

witamy w świecie prowizji, która nie jest mała 🙂

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@ART_FOTO "Wysyłkę mam natychmiast i tak to realizuję."  


Nie wierzę. Jeszcze się nie spotkałem ze sprzedawcą który przedmioty wysyłane kurierem wysyłał z zachowaniem czasu nadania - natychmiast. 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@sl-aw-ek No cóż.Wierzyć nie musisz.Piszę jak jest. Ja nie czekam na kuriera.Przesyłki nadaję w paczkomacie (300m) i w punkcie(1200m) z reguły w pół godziny od zakupu.Stać mnie na to, bo nie mam 50 przesyłek dziennie, a raczej do 50 przesyłek w miesiącu.W pewnym momencie miałem za szybką wysyłkę 159 pkt. na 160 możliwych.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@sl-aw-ek "Przesyłki nadaję w paczkomacie (300m) i w punkcie(1200m) z reguły w pół godziny od zakupu" - mam dla Ciebie złą wiadomość: to kiedy wkładasz przesyłki do paczkomatu nie ma żadnego znaczenia. Dla Allegro liczy się, kiedy zostaną wyjęte przez kuriera. Dlatego noszenie paczek "natychmiast" mija się z celem - wystarczy karmić paczkomat raz dziennie, najlepiej niedługo przed tzw. godziną graniczną.

oznacz moderatorów

firma_ADEX
#2 Obserwator#

Im więcej zmian wprowadzają , tym sprzedaż leci na łeb!   Zamiast zmian dla sprzedawców , powinni wymienić zespół Allegro .

oznacz moderatorów

mitesek
#10 Popularyzator#

pytałem znajomych - też mają spadek o 60 %, na szczęście o-ixowy kanał zwiększył sprzedaż no i jeszcze erni ruszył, więc jakoś się wyrównało 🙂

oznacz moderatorów

ITMAG_PL
#7 Wielbiciel#

Podpinam się - spadek około 75%...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ITMAG_PL @mitesek @firma_ADEX a nie bierzecie pod uwagę że były ferie prawie cały luty dopiero 25 się skończyły 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów