anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaz prywatna a zwrot srodkow kupującemu

hiob17
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Dzień dobry . Mam pytanie: sprzedałam jako osoba prywatna na Allegro smartphona. Po odebraniu go przez kupujaca , kupujaca napisała mi,ze wszystko jest ok, poza porysowanym ekranem. W związku z tym rządza albo częściowo zwrotu pieniedzy,albo zwrotu towaru. Odpisałam,ze nie zdjela szybki ochronnej . Kupujaca przyznała mi racje i zaraz po tym zaczęła wymyślać,ze telefon jest porysowany i rzada zwrotu pieniedzy. Zalozyla dyskusje po czym poprosiła o pomoc Allegro. Dostałam taka odpowiedz. Na jakiej podstawie Allegro zmusza mnie jako osobę prywatna do zwrotu srodkow . Zakup był na Allegro pomiędzy dwoma prywatnymi osobami bez opcjii Smart. Nie udostępniałam możliwości zwrotu. Będę wdzieczna za odpowiedz. 

198700DD-846E-4C98-BA5B-1941FCCEB591.jpeg

oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

kostas11
#21 Demiurg#

@hiob17 kupujący reklamuje więc poproś o odesłanie, sprawdź czy wszystko jest zgodne z ofertą i odrzuć reklamację prosząc o kasę na przesyłkę zwrotną 🙂 

To nie zwrot tylko reklamacja !!! odpisuj w dyskusji i żądaj odesłania bo inaczej wypłacą z Protect, Ciebie obciążą i zostaniesz bez kasy i telefonu 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No i nie musisz zgadzać się na zwrot, ale kupujący składa Ci reklamację na niezgodność z opisem a więc możesz uznać albo nie ale rozpatrzyć musisz, możesz rozpatrzyć na odległość albo bez odsyłania, ale nie musisz zgadzać się na zwrot kasy > możesz usterkę usunąć.

oznacz moderatorów

hiob17
#8 Zapaleniec#

Nie ma żadnej usterki. To są jej wymysły tylko.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@hiob17 poproś o odesłanie, dobrze Ci radzę bo popłyniesz, może to próba wyrwania kasy z Protect !!!  Jak nie dopilnujesz allegro wypłaci za Ciebie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

hiob17
#8 Zapaleniec#

Ale dlaczego mam go przyjąć? Przecież jak przyjmę to jest równoznaczne z tym,ze zgadzam się na zwrot a ja się na taki nie zgadzam.Przecież jako osoba prywatna nie mam obowiązku przyjęcia zwrotu. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@hiob17 odsyła na reklamację ponosi koszt odesłania sam kupujący następnie ty w ciągu 14 dni od zgłoszenia reklamacji odrzucasz jeśli nie przyśle telefonu ponieważ nie przysłał telefonu na reklamację jeśli przyśle a towar zgadza się z ofertą odrzucasz roszczenie reklamacyjne z tytułu niezgodności z opisem. Nie jest to przyjęcie zwrotu, po odrzuceniu reklamacji wzywasz kupującego do odebrania telefonu osobiście lub opłacenia przesyłki zwrotnej i cię już nic nie obchodzi byleby był ślad wezwania w dyskusji

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odesłanie w celu rozpatrzenia reklamacji to nie jest żaden zwrot i żadna zgoda, ale ty decydujesz!

oznacz moderatorów

hiob17
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem. A jak odrzucę reklqmacje po 10 dniach to co wtedy? Na jakiej podstawie Allegro może mnie obciążyć kosztami w wysokości telefonu? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@hiob17 bo taki ma kaprys, nie myl zwrotu którego nie musisz przyjmować od reklamacji którą musisz rozpatrzyć, a masz 14 dni od zgłoszenia, jak odeśle to możesz po sprawdzeniu telefonu odrzucić wcześniej ale jak nie odeśle a nie dasz odpowiedzi to po 14 dniach uznaje się za rozpatrzoną pozytywnie, więc pilnuj tego terminu liczony od zgłoszenia reklamacji !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

hiob17
#8 Zapaleniec#

Reklqmacje rozpatrzę,ale zdalnie. Wiem,ze muszę udzielić odpowiedzi.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@hiob17 to napisz w dyskusji że odrzucasz ale musisz uzasadnić, radził bym poprosić o odesłanie na reklamacje ale skoro jesteś mądrzejszy, to rób jak uważasz, daj znać jak potoczy się dyskusja, porady już dostałeś 😄

Po drugie to co dostałeś w dyskusji to automatyczna odpowiedź allegro bota 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczytaj sobie o Allegro Protect, mogą zwrócić kupującemu kasę>cześć albo całość w ramach rekompensaty, mogą cię nią obciążyć albo nie ale wszystko zależy od tego czy "umiejętnie" i z argumentami umiesz tą reklamację odrzucić, no i oczywiście że wszystko było opisane w ofercie a nie ukryte wady telefonu  bo jak ukryłeś to lepiej przyjmij zwrot> będzie mniej bolało.

oznacz moderatorów

hiob17
#8 Zapaleniec#

Niczego nie ukryłam. Tylko w jaki sposób mam udowodnić,ze nie miała żadnych wad? Zarzucała mi,ze jest ekran porysowany a nie zdjela szybki ochronnej. Sama przyznała mi racje,dopiero potem zaczęła wymyślać ,ze ma MIKRO RySki!!!!Wszystjie zdjecia były załączone na aukcji i nie było żadnych uwag do nich.

oznacz moderatorów

hiob17
#8 Zapaleniec#

Na jakiej podstawie prawnej Allegro może mnie obciążyć kosztami z Allegro Protect? Telefon jest w 100% sprawny,ekran jest jak nowka . Ona rzada zwrotu na podstawie MIKRO rysek na obudowanie. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@hiob17 odrzucasz reklamację z powodu cyt przedmiot nie jest fabrycznie nowy a używany, co kupująca zaakceptowała opłacając zakup. Wada na którą kupująca powołuje się jest wadą nieistotną ponieważ telefon działa prawidłowo a mikroryski wynikają z wcześniejszego użytkowania telefonu zgodnie z przeznaczeniem i nie wpływają na jego działanie i funkcjonalność. Osobiście polecałbym jednak wezwać do przysłania telefonu na reklamację bo kupujący zacznie wydziwiać że nie przyśle albo że chce żeby mu wysłać po niego kuriera wtedy należy ponowić wezwanie do wysyłki i jak nie odeśle można odrzucić na podstawie wytłumaczenia kupujący nie odesłał reklamowanego towaru na reklamację więc sprzedawca nie mógł ocenić towaru pod względem zgłaszanych nieścisłości - reklamację uznaje za bezzasadną i odrzucam

oznacz moderatorów

hiob17
#8 Zapaleniec#

A jak odeśle i potem nie będzie chciała go już przyjąć z powrotem? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@hiob17 to dalej jej towar, ale co cię to obchodzi na policję pójdzie to masz informację że wezwałaś kupującą do odbioru i dałaś termin np 30dni do tego przez allegro w dyskusji masz dowody bezpośrednie na to że nie ukradłaś jej telefonu a jak tak zrobi to pozew cywilny o zniesławienie pomówienie o odszkodowanie. Towar poleży w szufladzie i tyle ...

oznacz moderatorów

hiob17
#8 Zapaleniec#

To jest pierwsza wiadomsc od kupującej. Sprawa została wyjaśniona- kupujaca nie zauważyła szybki ochronnej i przyznała racje. Obecnie wnosi o zwrot z powodu mikro rysek a nie z powodu porysowanego ekranu jak pisała na początku.

5D3B5C43-BA86-4638-8C68-E3182454A69A.png

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

pisałem ci uzasadnienie na odrzucenie reklamacji 
ciekawe czy mikroryski widać na zdjęciach jakie podesłała i twoich

oznacz moderatorów