anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawienie komentarza za inną transakcje

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Sprawa wygląda następująco - kupująca dokonała zakupu 13.12, 15.12 bez żadnego kontaktu wystawiła negatywa pt. „brak wysyłki”. Paczka została wydana kurierowi 13.12 natomiast po tym negatywie zostało to sprawdzone i okazało się, że prawdopodobnie kurier zgubił paczkę - to była malutka przesyłka z fiolką o pojemności 2,5 ml. Paczek jest ogrom, kurier zabiera je w workach, skanuje je dopiero w oddziale i prawdopobnie mu ta przesyłka gdzieś wypadła. Były już takie sytuacje, no zdarza się.  Natychmiast zostały zwrócone środki, do kupującej została wysłana wiadomość ze różne rzeczy się mogły zdarzyć i wystarczyło napisać wiadomość żeby wyjaśnić dlaczego po 2 (!!!) dniach od zakupu nie dostała przesyłki.  Kupująca poczuła się wielce urażona, założyła dyskusję gdzie najpierw nazwała mnie psychopata a potem gangsterem. No szkoda gadać - generalnie sprawa została zgłoszona do prawnika bo naprawdę nic tej pani nie zrobiliśmy, po 2 dniach od zakupu otrzymała zwrot środków a robi aferę jakby została oszukana na miliony złotych. 

natomiast ta sama kupująca robiła już u nas zakupy w październiku - kupiła dokładnie ten sam produkt, wtedy transakcja przebiegła bez zarzutu i 15.10 wystawiła pozytywny komentarz. Dziś zmieniła oba komentarze na negatywne z opisem jaki to sprzedawca jest zły i straszy prawnikiem a ona ma traumę i musiała usunąć konto z Allegro. Natomiast przy tym zmienionym komentarzu z października pisze, że jej komentarz dotyczy INNEGO zakupu, a  Allegro twierdzi, że nie może go usunąć, bo kupujący ma prawo. Ja wiem że ma prawo prawie do wszystkiego ale skoro sam kupujący pisze, że kometarz dotyczy to INNEJ transakcji to chyba nie jest to zgodne z regulaminem? Oczywiście po świętach zgłoszę to do UOKiK ale proszę o jakieś potwierdzenie że kupujący ma prawo oceniać w komentarzu inną transakcje tego samego sprzedawcy. Rozumiem że gdyby wcześniej robiła u nas zakupy 10 razy i wystawiła 10 pozytywnych komentarzy to potem ma prawo je zmienić na 10 negatywów pisząc w każdym, że ocena dotyczy innej transakcji? 

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@az1rael @LEW433  Co do tej zagubionej paczki - to nieludzkie wystawianie negatywa po 2 dniach bez żadnego wyjaśnienia u sprzedawcy ale ok, kupująca ma prawo, gdyby tylko o to chodziło to nikt by jej nie pozywał ani nie „straszył” prawnikiem. Ale tu są 2 dodatkowe kwestie - pierwsza to edytowanie komentarza sprzed ponad 2 miesięcy który dotyczył zupełnie innej transakcji (nadal uważam, że jest niezgodny z regulaminem i Allegro powinno go usunąć), a druga kwestia jest taka że kupująca w piątek otrzymała wyjaśnienia, przeprosiny i zwrot środków za zakup dokonany 2 dni wcześniej a ona zakłada dyskusję i wyzywa mnie od najgorszych bo jej po prostu napisałam, że wystarczyło zapytać o status przesyłki zamiast od razu wystawiać negatywa. 

nie wiem przed czym wg @LEW433  Allegro ma ostrzegać kupujących. Nawet jeśli sprzedawca „straszy” sądem a kupujący postępuje zgodnie z prawem to czego ma się bać? Skoro pisze prawdę to nawet jeśli jest niewygodna dla sprzedawcy to udowodni ją przed sądem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisałem ze nie może tak być, czytałaś? żeby za startą transakcję wystawić opinie o nowej, powinno ostrzegać że wystawienie opinii nie podobającej się sprzedawcy będzie straszenie sądem. a tak jest i tu na tym forum jest wiele takich przykłądów.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie niepodobającej się a nieprawdziwej @LEW433 zmiana opini sprzed 2 miesięcy z super na negatyw jest pomówieniem, pisanie do kogoś że jest gangsterem /psychopatą jest pomówieniem i przypomnę ci że dyskusja jest publiczna bo ma miejsce przy osobach trzecich - pracownik allegro które nie są stroną dyskusji. Napisanie komuś że się podejmie kroki prawne jest wymagalne i można to zrobić a nawet trzeba nazywa się to wezwanie przedsądowe żeby siępo tem pomawiający nie dziwił że jak to nagle pozew a skąd a za co?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak napisałem że tak nie wolno, czytasz? ale nie może być także tak ze sprzedający "zastrasza" jak nie usuniesz to do sądu, może powinna być informacja że wg prawa sprzedający może bronić swojego dobrego imienia wszystko zależy od formy. Allegro stawia kupującego w trudnej sytuacji, komentarz, a jak wystawi i sprzedającemu się nie podoba to straszy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 czytam i nie wierzę bo starszenie to informowanie o prawach przysługujących stronom według ciebie? czyli co policjant mnie zatrzymuje i informuje za co i z jakiego paragrafu mam zarzuty to mnie zastrasza? Allegro to nie przedszkole a jak mawia znane powiedzenie nieznajomość prawa szkodzi kupująca dorosła jest odpowiada więc za swoje czyny chyba że ma żółte papiery bo zachowuje się dziwnie. Allegro to nie strona transakcji ani dobra wróżka mimo że przegina na stronę kupującego to potem w sądzie kupującemu protecta nie wypłaci i nie pogłaska po główce zapewniając obronimy cię nasz skarbie tylko wypnie 4 litery na kupującego bo ich sprawa nie dotyczy mimo wciskania kitu i naginania przepisów

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Health___Beauty no OK, kupująca bez powodu Cie nawyzywala, dlatego napisałem, że ma coś nie tak z głową. Natomiast ja jestem przeciwnikiem straszenia prawnikami albo sądem jak nie ma ku temu podstaw, bo przecież niczego niezgodnego z prawem nie zrobiła, więc ten sąd to taki straszak majacy sprawić, że usunie negatywa. Po prostu uważam, że powinno się dążyć do usunięcia komentarza inna droga, niż straszenie sądem, w tym przypadku ta droga się niestety nie sprawdziła, no ale różnych ludzi się spotyka.

To nie jest tak, że tylko ludzie mający sobie coś do zarzucenia boją się sadow, ludzie nie wierzą w sprawiedliwość i nie są pewni czy działając w słusznej sprawie nie popełnili jakiegoś wykroczenia, łatwo im zasiać w głowie wątpliwości co do zgodności z prawem 🙂

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@vonNogay  No to się przekonamy czy mimo próby polubownego rozwiązania sprawy przez sprzedawcę nazywanie go psychopata i gangsterem jest zgodne z prawem czy nie. Oraz ocenianie innej pozytywnie zakończonej transakcji jako złej.  Mam świadomość że długo to potrwa ale niestety kupujący pozwalają sobie na zbyt wiele. 

dziś jeszcze kolejna sytuacja obrazująca podejście kupujących. Kilka miesięcy temu pani kupiła krem - standardowo bez żadnego kontaktu, zgłoszenia problemu wystawia negatyw „że opakowanie jak psu z gardła wyciągnięte”. Pisze do pani że wysłane w idealnym stanie, musiało się zniszczyć w transporcie, że ma odesłać i zwrócimy środki. Na co pani mi pisze, że nie będzie się wdawać w pyskówki. No ok - nie wiem gdzie tu pyskówka ale jej prawo. A dziś pani mi pisze że ona chce znowu u nas coś kupić ale jest zablokowana 🙂 i że zamiast ją przeprosić to zablokowaliśmy jej możliwość zakupów u nas, no spadlam z krzesła jak to przeczytałam :))))

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Health___Beauty odpisz jej że allegro dało jej możliwość wystawiania negatywów a tobie możliwość blokowania i że przyczyna rodzi skutek. Proszę sobie poszukać towaru u innego sprzedającego który zechce narażać swoją opinię w serwisie za negatywy bez pokrycia

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@az1rael  Zapytałam dlaczego chce kupować u sprzedawcy którego nie poleca innym kupującym ale niestety nie odpisała 😉 

te negatywy to jak wszyscy wiemy jest problem dla sprzedawców ale moja jedyna mikro satysfakcja jest taka że mam świadomość że mamy sporo produktów których nikt inny na Allegro nie ma więc jak ktoś wystawia nam takie bezpodstawne negatywy to potem nie może u nas kupować. W przypadku każdej negatywnej oceny proponujemy jakieś rozwiązanie - najczęściej odesłanie produktu i zwrot środków ale jak ktoś od początku uważa sprzedawcę za wroga to jego wybór. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Health___Beauty przejrzałem sobie te twoje oceny zanim zacząłem pisać 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Health___Beauty nazwanie sprzedawcy psychopata czy gangsterem może być niezgodne z prawem, ale nie zostałaś tak nazwana publicznie, więc pewnie możesz ją oskarżyć o jakieś znieważenie i będziesz miała z tego jedynie satysfakcję.

Jeśli chodzi o komentarz to tu nie widzę szans, kupująca nie napisała nic niezgodnego z prawa, towar nie dotarł i pewnie została "oszukana" przez allegro tekstem typu "dostawa jutro/pojutrze". Kupujaca wystawiająca taki komentarz po 2 dniach, bez wyjaśnienia sprawy jest dla mnie idio..ą, no ale to nie jest karalne 😉

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@vonNogay ale zmiana oceny za inną transakcje to już zupełnie inna sprawa i myślę że kupująca na własne życzenie wpakowała się w kłopoty. Można było po ludzku, można się ciągać po sądach, co kto woli. 

oznacz moderatorów