anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Długoterminowe opinie i oceny produktów

Kategorie
Inne
Inne 23
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
148
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
3
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
6
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
14
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
19
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
21

Długoterminowe opinie i oceny produktów

#8 Zapaleniec#

Proponuję, żeby Allegro prosiło o opinie o produkcie po dłuższym czasie i/lub żeby czas, w jakim można było wystawić opinię o produkcie był dłuższy niż obecnie (zdaje się, że wynosi on teraz kilka miesięcy).

 

Jako kupujący uważam za bezużyteczne opinie typu "właśnie rozpakowałem, fajnie wygląda, jeszcze nie używałem. 5/5". Chętnie przefiltrowałbym opinie i czytał tylko te wystawione wiele miesięcy po dacie zakupu. Oczywiście ma to sens w kategoriach, gdzie sprzedaje się sprzęt RTV/AGD, narzędzia, ubrania, sprzęt sportowy, itp. Rzeczy, które raczej kupuje się na lata. Kategorie np. z czasopismami, książkami, kosmetykami, żywnością, to co innego.

 

Przykład. Jeśli kupuję żarówkę LED, to najbardziej interesuje mnie informacja osób, które używały tej żarówki przez kilka lat i jeszcze im się nie spaliła. Bo jeśli się spali po roku, to ani to dla mnie oszczędność, ani korzyść dla środowiska. To samo dotyczy wielu innych zakupów.

 

Chciałbym w ten sposób dotrzeć do produktów, których producent stawia na trwałość

 

Pomoże to też tym sprzedającym, od których chcę kupować, zaproponować trwałe produkty i wygrać w wojnie cenowej z innymi, bo będę miał nowe kryterium wyszukiwania.

 

Myślę, że zespół Allegro może do tego podejść bardzo kreatywnie: wydłużenie czasu na opinię; proste pytanie "czy używasz jeszcze produktu XYZ kupionego 1, 2, 3, 4, 5 lat temu?"; pytanie typu "2 lata temu kupiłeś produkt XYZ, co się z nim teraz dzieje? a) używam b) naprawiony na gwarancji c) nie przydał mi się d) popsuł się, wyrzuciłem e) sprzedałem z zyskiem, jestem genialny".

6 Komentarze
#1 Nowicjusz#

Zgadzam się!

#8 Zapaleniec#

o, przed chwilą dodałem podobny pomysł, tyle że ja zaproponowałem możliwość edycji opinii

 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/mo%C5%BCliwo%C5%9B%C4%87-edy...

#15 Entuzjasta#

Allegro powinno przede wszystkim przejrzeć system opinii w innych, sprawdzonych serwisach, bo aktualne oceny produktu są bezużyteczne. Dużo słyszę o usuwanych/znikających opiniach, do tego jeszcze oceny produktu są zależne od tego czy sprzedający poprawnie połączył swój produkt z produktem Allegro - a dobrze wiemy jaki bajzel tam jest, duplikaty, produkty widma.

 

Powinni w pierwszej kolejności naprawić produktyzację, pozbyć się duplikatów, weryfikować dodawane produkty, wtedy opinie o produktach miałyby sens. Wszystkie opinie byłyby w jednym miejscu.

 

Moim zdaniem ważną informacją dla kupującego jest to, czy dany produkt dobrze sprawuje się po roku czasu, czy nawet i dwóch latach. Dzięki temu kupujący nie musiałby specjalnie szukać opinii po internecie, jeżeli chcą tutaj mieć jak najwięcej użytkowników i większy ruch - chociaż jeżeli chodzi o opinie sprzętu RTV/AGD/Komputerów i tak przegrywają z m_orele. Mogliby się od nich dużo nauczyć, opinie i oceny produktów są tam o wiele bardziej solidne (przynajmniej w większości produktów).

 

Ewentualnie zamiast wydłużać czas na wystawienie opinii o produkcie, Allegro mogłoby wprowadzić dodatkową sekcję opinii od użytkowników, którzy zakupili przedmiot rok+ temu Takie opinie byłyby wyświetlane w pierwszej kolejności, które przekazują potencjalnym kupującym o wiele więcej informacji niż tylko ocena 5 bez komentarza.

 

Ja wolałbym kierować się konkretnymi opiniami kupujących, którzy posiadają produkt przez bardzo długi czas niż jakimiś gwiazdkami, wystawionymi miesiąc po zakupie (wtedy szukam na necie, ale Allegro mogłoby powalczyć o większy ruch)

#8 Zapaleniec#

dokładnie, dla mnie także ważna jest opinia o trwałości

Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności
Status zmieniony na: Zrealizowany

@qsorix już teraz można - bezterminowo! - wystawiać opinie produktowe. Powinien być tylko spełniony jeden z dwóch warunków: oferta nadal trwa lub jest sproduktyzowana. A przecież tylko w takich sytuacjach wystawianie opinii produktowej ma sens - po co wystawiać ją dla produktu, którego nie ma już na Allegro...

Dzięki za ten pomysł!

#1 Nowicjusz#

Kupiłem żarówki led - po 4 miesiącach spaliła się 1 po pół roku od zakupu z 12 szt działa tylko jedna, a ja nie mogę ostrzegać innych kupujących bo oferta nie jest sproduktyzowana (cokolwiek to nie znaczy)

Jest ten sam EAN i tego tego powinniście pilnować jako zarządzający platformą.

Albo po prostu co stoi na przeszkodzie żeby umożliwić nam wystawianie opinii po upływie więcej niż 90 dni od zakupu????

Ładowanie obrotów na tandecie ? Wspieranie partaczy i dziadostwa i handlu elektrośmieciami w myśl zasady im więcej sprzeda tym więcej mam prowizji - ewidentnie!