anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

FILTROWANIE PO LOKALIZACJI (MIEJSCOWOŚĆ) DODAĆ PARAMETR "PLUS XX KILOMETRÓW"

Kategorie
kupujący
kupujący 910
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
108
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

FILTROWANIE PO LOKALIZACJI (MIEJSCOWOŚĆ) DODAĆ PARAMETR "PLUS XX KILOMETRÓW"

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Obecnie jest wybór tylko miejscowości lub województwa. A co jeżeli ktoś mieszka w bardzo dużym województwie? A co jeżeli ktoś mieszka tuż przy granicy województwa? A co jeżeli ktoś mieszka w dużej aglomeracji, jak np. konurbacja górnośląska gdzie jadąc prosto samochodem można przejechać niemal 100km nie opuszczając miasta tylko przejeżdżając bezpośrednio z jednego do drugiego? 
Bardzo przydatna byłaby możliwość wyszukania przedmiotu z mojego miasta plus 20, 30, 50, 100km. Jest to istotne zwłaszcza dla dużych gabarytów, przedmiotów trudnych do spakowania, ciężkich, bardzo delikatnych, takich których wysyłka będzie bardzo droga, lub wymagających osobistego obejrzenia przed zakupem. 
Od dłuższego czasu mam wrażenie że allegro wolałoby całkowicie uwalić odbiory osobiste by mieć nad wszystkim totalną kontrolę. A potrzeby użytkowników ma w nosie. Taki sposób zarządzania jest krótkowzroczny, w dalszej perspektywie lubi się mścić.

19 Komentarze
msniezek
Administrator
Administrator

Słuszna uwaga, dzięki! Scalimy.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

Bardzo dziękuję za ten pomysł @glenmoranghie, ale po to właśnie na Allegro udostępniamy różne metody dostawy oraz usługi kilku firm kurierskich, aby lokalizacja nie była żadną przeszkodą w robieniu zakupów u nas.  Co więcej, korzystając np. z dostaw X-press Couriers możesz wybrać dostawę tego samego dnia na terenie 7 dużych miast oraz pomiędzy nimi, jeśli kupisz i opłacisz zakup do odpowiedniej godziny. 

 

Jeśli mimo tego chcesz w dalszym ciągu kupować tylko z odbiorem osobistym, możesz skorzystać także z filtra, który ograniczy wyszukiwanie do tych ofert, które mają udostępnioną taką formę dostawy. 

 

_HolaOla__0-1628664758223.png

 

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Jak zwykle odpowiedź obok tematu. Zupełnie nie o to chodziło, ale każdy pretekst jest dobry żeby uwalić pomysł. 

GrizzliBear
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_ 

Kompletnie nie zgadzam się z opinią i uzasadnieniem.

  • "udostępniamy różne metody dostawy oraz usługi kilku firm kurierskich, aby lokalizacja nie była żadną przeszkodą w robieniu zakupów u nas",
  • "jeśli mimo tego chcesz w dalszym ciągu kupować tylko z odbiorem osobistym, możesz skorzystać także z filtra, który ograniczy wyszukiwanie do tych ofert, które mają udostępnioną taką formę dostawy",

Wręcz nie tyko nie jest to wyjaśnienie, ale opis tego iż od dzisiaj Allegro ogranicza odbiór osobisty, bo coraz ciężej wyszukuje się przedmioty o takiej formie dostawy.

 

Jest mi Pani w stanie wyjaśnić proszę w takim przypadku jak mam szukać dla przykładu domu, mieszkania, auta i innych artykułów, które niekoniecznie są możliwe lub powinny być wożone przez kurierów?

Mam zamówić dom z dostawą DHLem?

 

Mogę sobie wyobrazić, co czują teraz Ci, którzy mieszkają na granicy dwóch, trzech województw. Zamiast spędzić 10 min na szukaniu, teraz spędzą 30 min, bo trzeba będzie jechać po województwach...

Dlaczego nie zgadzam się z uzasadnieniem? Proste:

  • wykorzystanie tego filtru zajmuje tyle samo zasobów serwerowych, co filtrowanie przez miasta/województwa,
  • zmniejsza czas wyszukiwania,
  • jest geograficznie bardziej precyzyjne od wyboru miasta lub województwa,
  • nie powoduje kompletnie żadnych komplikacji (ani utrudnień w działaniu serwisu),
  • 1% użytkowników, którzy z tego korzystają kompletnie nie powinien być powodem usunięcia filtru. No chyba, że nie zależy Wam na rynku nieruchomości i innych konkretnych działów, dla których ten filtr po prostu jest potrzebny,
    • totalnie przypomina mi to wywalenie filtru "najnowsze" przez, co kolekcjonerzy i zbieracze praktycznie wypadli z możliwości szukania nowości (powód: 1% użytkowników.......).

Po prostu Brawo!
Wręcz uwielbiam usuwanie starych, dobrych i sprawdzonych udogodnień.

ps.
Czy ktokolwiek z Moderatorów serwisu w ogóle sprawdza inne parametry filtru oprócz 1%?
Czy jest to po prostu dobry pomysł na wkurzanie użytkowników, ze względu na to, że nie ma ani jednego racjonalnego uzasadnienia usunięcia tegoż filtru? 

Trelikman
#7 Wielbiciel#

Dlaczego jeszcze nie wprowadzono opcji szukania przedmiotów w promieniu od wybranej miejscowości? Dawno temu było takie coś na allegro, teraz jest tak np na **piiip**.  Bardzo ułatwia to szukanie w pobliżu. Poza tym zamiast miasto powinno być miejscowość, bo wprowadza się też jakąś nazwę wsi.

don_stanislaw
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  kuriera.. "..aby lokalizacja nie była żadną przeszkodą w robieniu zakupów u nas" Allegro to nie jest jeszcze **piiip**. Gdzie w takim razie na liście wyboru można znaleźć kuriera którym zakupię piasek, tonę cementu i materiały budowlane? Albo samochód, komplet opon i felg w promieniu kilku kilometrów. Istnieje taki dział w allegro również allegrolokalnie jak - motoryzacja, istnieje dział maszny przemysłowe, istnieje forma "odbiór osobisty" własnie temu służy filtrowanie w promieniu danej miejscowości. Pani się skupiła na towarach wysyłkowych

Jako kompromis sądzę że dało by się funkcję usprawnić. Ze zrozumiałych względów wydajność zapytań bazy danych która musi kalkulowac dystans od danej miejscowości do danego kryterium jest zasobożerna. Prosze błagam chociaż o wprowadzenie filtra ograniczającego zapytania do powiatu albo gminy. Jest filtrowanie w województwie jest w Polsce 16, Gmin w Polsce jest 3500 powiatów chyba połowa tego. Grupowaniem powiatów w województwa mogłoby się zajmować dodatkowy proces filtrowania jeśli by sobie ktoś zażyczył filtr po województwie, natomiast w bazie danych pole "województwo" po prostu przypisano "gmina". Nie wiem jak to jest zrobione w detalach ale dałoby się kompromisowo nam ułatwić. Kalkulacja dystansu może faktycznie jest zbyt wymagająca nie wiem.. 

 

Prosze tylko nie ograniczać swojego postrzegania allegro do **piiip**a

jsvideo
#10 Popularyzator#

Na **piiip** jest możliwość wyszukiwania towaru u sprzedających oddalonych od wybranej miejscowości o wybraną ilość kilometrów. Ułatwia to znalezienie towaru (gabaryty) z odbiorem osobistym. Dlaczego na Allegro nie ma takiej opcji, a kiedyś była ?

gops2
#2 Obserwator#

Szkoda że pomysł został odrzucony, bo bardzo by się w niektórych kategoriach przydał.
Skoro są województwa czemu nie ma powiatu ? 

YureC
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego w filtrach nie ma wyszukiwania "w promieniu" ileś km od danej miejscowości albo możliwości wpisania całego województwa?

Lokalnie to chyba nie tylko w danej miejscowości ale i w okolicy prawda?

Proponuję dodanie takie opcji.

 

 

oznacz moderatorów