anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Neutralne opinie o sprzedającym

Kategorie
kupujący
kupujący 653
inne
inne 138
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
35
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
68
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
188
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
649
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Neutralne opinie o sprzedającym

MatiSzyszAK
#8 Zapaleniec#

Z tego co pamiętam kiedyś nawet była taka opcja o ile się nie mylę, ale teraz jej nie ma. Taka ocena jest najlepsza np. jak ktoś wystawia towar którego nie ma, ale zwraca szybko pieniądze. Ostatnio tak właśnie miałem no i musiałem dać negatywa. Myślę że jest więcej takich sytuacji gdzie opinia neutralna byłaby adekwatna.

37 Komentarze
wicekdw
#12 Orędownik#

@szejk-gmbh zacznijmy od tego, że kupujący nie ma żadnej motywacji do wystawienia jakiegokolwiek komentarza jeśli transakcja przebiegła neutralnie. Kiedyś były jeszcze komentarze dla kupujących więc na zasadzie wzajemności się wystawiało. Teraz kupującemu ma prawo się nie chcieć poświęcać na to czasu bo nic w zamian za to nie dostaje. To tak samo jak w sklepie z zakupami w kasie samoobsługowej - nikt mi nie płaci za pracę kasjerki, nie muszę tego umieć robić i trwa to dłużej niż w zwykłej kasie, więc nie korzystam z takich kas. Allegro mogłoby wprowadzić jakiś system choćby drobnych nagród za wystawianie ocen - np monety, rabaty itp. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ . W końcu obecność ocen jest tak naprawdę najbardziej w interesie Allegro.

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@ZibiK30 

Ja Ciebie rozumiem, bo patrzysz na to jako sprzedawca a nie kupujący

Błędne założenia -> błędne wnioski...

@wicekdw

W końcu obecność ocen jest tak naprawdę najbardziej w interesie Allegro.

Jak widać nie, z kiepskiego systemu zrobili beznadziejny. 

mm-computers
#9 Pomysłodawca#

nie bronię, ale nie raz kupiłem coś, czego Sprzedawca nie miał - może nie tyle nie miał, co okazało się uszkodzone na magazynie lub po prostu zgubione. Jak ktoś ma w ofercie kilka tysięcy przedmiotów to nie jest chyba dziwnym, że jedna z tych rzeczy może się uszkodzić na magazynie, zagubić i/lub zniszczyć. Przecież nikt tego nie inwentaryzuje co godzinę...

domkar04
#14 Krzewiciel#

@mm-computers no ale niestety trzeba mieć pewne doświadczenie ze sprzedażą aby być w stanie zrozumieć takie sytuacje 😞

Client:96810784
#13 Ambasador#

Oceniać transakcji nie chcecie ale kupować ze smartem już chętnie?
Osoby które nie wystawiają komentarzy po transakcjach nie powinny mieć możliwości przedłużania smarta.

na-obcasach
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca ma sprzedanych 1000 artykułów,z czego 5 pozytywnych opinii i dwa negatywy.W statystykach wygląda cienko.Czy w tych pozostałych 995 sprzedanych ofertach było coś nie tak? Pewnie nie,bo jak coś jest nie tak od razu dostaje się negatywa .Przecież to ręce opadają na taki sposób liczenia jakości sprzedaży.Albo niech allegro zobliguje kupujących do wystawiania opinii,albo po miesiącu od zakupu taka oferta niech dostaje z automatu pozytywa,albo nie powinno brać się tego pod uwagę w statystykach jakości sprzedaży,bo to jest nie uczciwe,nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym.Mówi się o tym już od dawna,a allegro chowa uporczywie głowę w piasek

wicekdw
#12 Orędownik#

Mnie generalnie chodzi o to jak mam ocenić sprzedawcę jeśli z jego usługi jestem zadowolony średnio? Tzn oceniam usługi na 2-3 gwiazdki ale jaki typ komentarza mam wystawić? Negatywny będzie w tej sytuacji zbyt dotkliwy a pozytywnego też nie mogę wystawić bo nie mogę z czystym sumieniem polecić sprzedawcy @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   Ja w takiej sytuacji nie oceniam w ogóle transakcji. Uważam, że właśnie po to były komentarze neutralne.

oznacz moderatorów