anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy z Chin - weryfkacja i ograniczenia - aby unikąć tysięcy aukcji w złych kategoriach

Kategorie
kupujący
kupujący 1063
inne
inne 220
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
391
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
67
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
202
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
108
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
1017
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
513

Sprzedawcy z Chin - weryfkacja i ograniczenia - aby unikąć tysięcy aukcji w złych kategoriach

pinsplash
#21 Demiurg#

Znowu przebijam się przez dziesiątki/setki aukcji wystawionych przez sklepy z Chin w złych kategoriach. Opisy te same , "łamaną polszczyzną", takie same ceny, często te same adresy sprzedawców. Aby "oszukać system" często podana wysyłka z Niemiec, Francji, Holandii.. ( teoria). Zgłaszane, usuwane/przenoszone - wracają ze wzmożoną mocą. Nie ma opcji hurtowego zgłaszania, a zgłaszanie setek aukcji po jednej sztuce to mordęga. Polscy sprzedawcy podlegają surowym restrykcjom, a tutaj "hulaj dusza piekła nie ma". A potem mamy wysyp postów na temat czasu dostawy, jakości czy oryginalności produktów...

Pomysł : Ograniczenie wystawienia produktów przez nowy sklep z poza Polski do np 100szt aktywnych aukcji w jednym czasie, na 6 miesięcy. Jeżeli by się okazało że w tym czasie  jest dużo zgłoszeń nieprawidłowości, lub komentarze są poniżej 95% taki sklep nie mógłby dożywotnio wystawiać. Powinna również nastąpić weryfikacja :

1) miejsca wysyłki ( podajesz kraj europejski - udowodnij),

2) czasu dostawy ( polscy sprzedawcy mają : wyślij w 24h, i inne nakazy bo padnie psiakość), nie np "pomiędzy 30 a 60 dni"

3) weryfikacji miejsca do reklamacji ( podajesz w Polsce udowodnij). Jeżeli to np zwrot do Chin - powinna być BARDZO WYRAŹNA informacja o tym na stronie aukcji.

43 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@pinsplash dzięki za tę propozycję i od razu przepraszam, że musiałeś czekać na moją odpowied, bo długo konsultowałam Twoje pomysły.  Rozumiem, że konkurencja ze Sprzedającymi z Chin to temat trudny dla naszych firm, ale z drugiej strony medalu, Kupujący chętnie z ich ofert korzystają. Realia są takie, że nie możemy dyskwalifikować, czy wprowadzać zasad wyłącznie dla Sprzedawców z Azji, czy jakiegokolwiek innego kontynentu. Przykro mi, ale też  jako serwis faworyzować np. polskich Sprzedających. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z problemu duplikowania ofert, czy nieprecyzyjnych opisów, ale w obu tych kwestiach robimy, co możemy m.in. poprzez produktyzację (tak, wiem nie jesteś jej wielkim fanem), weryfikację ofert oraz szereg innych działań.  

Agent051
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ To jest problem nie tylko ze sprzedawcami z Azji. Nasi rodzimi dropshippingowcy robią to podobnie. Zakładają po kilka, kilkanaście kont i wystawiają na nich te same produkty. To nie zwiększa sprzedaży, a jedynie balagan. Może jednak warto pomyśleć nad jakimiś ograniczeniami.

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ola uderzasz w niebezpieczne tony....tu NIE chodzi o konkurencję i Chiny to tylko przykład ( największy) a raczej o wasze podejście do tych sprzedawców na zasadzie " oni mogą więcej". Jasne że Kupujacy chętnie korzystają, ale sama dobrze wiesz że znakomita większość patrzy na cenę, kupuje a potem płacz ze nie czytałem i ...."dostawa 30-90 dni", "jak mam zwrócić - olbrzymie koszty odesłania" "brak obowiązkowego CE" itp itd... ( co Ci będę pisał - poczytaj Gadane). Owszem możecie a nawet powinniście to zrobić dla sprzedawców spoza UE. Przykład pierwszy z brzegu - czy zabawki sprzedawane mają wszystkie atesty Unii? że plastik i farba nie są dla dzieci szkodliwe?

Co do robimy co możemy - bądźmy szczerzy ....sukcesów na tym polu macie niewiele ( a i tak polegacie głównie na zgłoszeniach od użytkowników). A co do błędyzacji...... powoływanie się na nią to trochę jak strzelanie sobie w obie stopy... 😐

aha pamiętaj że łamią oni wszyscy regulamin bo nie podają ostatecznej ceny zakupu towaru. Przy imporcie ( bo jest to import indywidualny) Kupujący musi doliczyć ew. VAT i opłaty celne. No chyba że tych sprzedawców regulamin nie obowiązuje?🤔

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kupujący to najchętniej omijają te "chińskie okazje" a ci co nie ominą to zazwyczaj żałują i mają problem ze zwrotem.Jak nie jesteście w stanie ograniczyć nawału takich produktów to chociaż wszystkie takie "zagraniczne okazje" powinny być w oddzielnych kategoriach dla poszukiwaczy tanich zakupów z dużym procentem ryzyka.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Doskonale wiesz, że regulamin jest jeden i obowiązuje tak samo wszystkich Sprzedających prowadzących dzialalność na Allegro. Nie chodzi tutaj o unikanie niełatwych tematów, czy strzelanie sobie gdziekolwiek, ale kwestia działalnosci zagranicznych sprzedających to zawsze będzie kontroweryjna sprawa. Głównie z tego powodu, że mamy tutaj do czynienia z dwiema, zupełnie innymi perspektywami. Dla Sprzedających jest to spora konkurencja, głównie jeśli chodzi o oferowane ceny, natomiast dla Kupujących to zawsze większy wybór i możliwości zakupu. 

 

Nie możemy wrzucać wszystkich do jednego worka i stwierdzać, że wszystkie oferty z Chin łamią zasady, bo tak nie jest. Masz rację, pojawiają się oferty, które są sprzeczne z zasadami, ale tak się dzieje również w przypadku ofert z Polski. 

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Specjalnie dla Ciebie 😁 i kategoria, i opis i zdjęcie vs tytuł i wysyłka z Chin czyli Kupujacy zapłaci jeszcze VAT i podatek...full wypas

Białe puchowe kapcie - Czarny M. 10869396700 - Allegro.pl 2021-08-02.jpg

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Dziękuję za poświęcenie w poszukiwaniach, oferty usunięte. 

Mr._Sinister
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_ Ja jako kupujący omijam te oferty i nie uważam tego za żadną konkurencję dla sprzedawców z Polski. Żałuję, że odrzuciliście sugestię, bo jest ona ważna a niestety widzę, że Allegro tak jak przez lata ma głęboko kupujących (bo to przecież nie oni bezpośrednio płacą za wystawianie przedmiotów na aukcjach) tak teraz z tego samego powodu zaczyna zlewać rodzimych sprzedawców (bo Chińczyków masa to i zarobek będzie większy). Otóż nie mam w zwyczaju owijać w bawełnę, więc powiem wprost: z serwisem na Ali nie macie i tak żadnych szans a takie postępowanie tylko sprawi, że zaufanie do waszego portalu spadnie na łeb. W weryfikację firm z komunistycznej utopii też jakoś średnio wierzę, bo sam próbowałem kiedyś odesłać towar i okazało się, że adres nie istnieje (mogę udostępnić dane jeśli potrzeba), zaś Pani od was stwierdziła, że firma weryfikację przejść musiała. Niestety kwestię czasu wysyłki też na początku przeoczyłem, bo przecież kupowałem na Allegro a nie na tym drugim. Do tego, z niezrozumiałych dla mnie powodów, nie wszędzie można przefiltrować wyniki po kraju wysyłki, sądzę, że to nie przypadek. Poza tym całe gadanie głupot o faworyzowaniu: nikt nie mówi o żadnej firmie z UE a o firmach spoza niej, więc proszę mieć odrobinę przyzwoitości i szacunku dla inteligencji swoich adwersarzy. Argument a propos braku przestrzegania europejskich norm i standardów również uważam za celny, ale niestety ani Pan @pinsplash ani ja nie jesteśmy decyzyjni w Państwa drabince korporacyjnej. Wnioski pozostawiam do wyciągnięcia Wam samym, choć wiadomo, że jak kwartał się zakończy na plusie i będzie można wypłacić premie udziałowcom to jest dobrze i nieważne co będzie za rok czy pięć lat - wtedy może już ktoś inny będzie właścicielem grupy. Naspers już swoje zarobił, teraz czas na Cinven, Permirę i Mid Europę. Według starego powiedzenia - "po nas choćby i ogień".

wiktorsz
#8 Zapaleniec#

Najprostszym z punktu widzenia kupujących rozwiązaniem tej kwestii będzie postulowana już jakiś czas temu selekcja negatywna wyszukiwań: nie chcę oglądać ofert sprzedawców z Chin.

Skoro swojego czasu Allegro mogło przywrócić usuniętą bezmyślnie selekcję "po czasie wystawienia", to jakim problemem jest wprowadzenie nowej?

wandtom
#7 Wielbiciel#

Do pracowników ALLEGO. PL i jego ZARządu

Temat inny skoro **piiip** nie potrafiło, a raczej celowo omija ten temat i wynikające z niego konsekwencje prawne zadam powtórnie to pytanie tu na forum niech ludziska wiedzą o co tu idzie i czego należy się od **piiip** domagać.

Proszę o pilne wyjaśnienie dlaczego Allegro. pl. zarejestrowała, a raczej dopuściła do sprzedaży na portalu dla firm podmiot z państwa trzeciego bez wymaganych w tym zakresie polskim prawem jak i regulaminem Allegro.pl dokumentów zezwalając mu na sprzedaż, jako firma w tym sprzedaż nie wspólnotowych towarów z ominięciem polskiego prawa podatkowego VAT i Celnego, opłat ZUS, podatku od dochodu. W tym bez jakichkolwiek danych identyfikujących tego sprzedawcę jako podmiotu gospodarczego UE lub państwa trzeciego legitymującego się zezwoleniem w kraju wspólnotowym na taką działalność, tu w Polsce, gdyż w danych sprzedawcy brak jest jakichkolwiek cech danych identyfikujących ten podmiot, w tym podmiot wspólnotowy lub z zezwoleniem tyczy się nie wspólnotowego podmiotu. Pragnę podkreślić, że bez tych identyfikacyjnych cech w tym i potwierdzonych przez pracowników Allegro taki podmiot nie może być zarejestrowany jako sprzedawca w koncie firmowym, gdyż jest to niezgodne z polskim prawem oraz polityką allegro.pl. i w tym zakresie prawnych obowiązków tego podmiotu skoro prowadzi swoją działalność na terytorium RP i gdyż z tej przyczyny podlega prawu polskiemu. Przy tym informacyjnie podaję, iż: Zgodnie z obowiązującymi przepisami również cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej, w tym obywatele Chińskiej Republiki Ludowej mogą prowadzić działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Podjęcie takiej działalności regulowane jest m.in. przepisami ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 672 ze zm., dalej: „ustawa o swobodzie działalności gospodarczej”) oraz ustawy o cudzoziemcach z dnia 12 grudnia 2013 roku (Dz. U. z 2013 roku poz. 1650, dalej: „ustawa o cudzoziemcach”) a także umowami międzynarodowymi zawartymi pomiędzy Polską a Chinami. Umowami wiążącymi te państwa, mającymi wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej przez obywateli Chin na obszarze Polski są m.in. Umowa między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Chińskiej Republiki Ludowej w sprawie wzajemnego popierania i ochrony inwestycji oraz Umowa między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Chińskiej Republiki Ludowej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, obie z dnia 7 czerwca 1988 roku. W myśl art. 2 umowy w sprawie popierania inwestycji, każda strona będzie popierać inwestorów drugiej strony i dopuści takie inwestycje zgodnie ze swoim prawem i przepisami, zaś z art. 3 ust. 1 wynika, że inwestycjom i działalności związanej z inwestycjami zostanie przyznane sprawiedliwe traktowanie i będą one korzystały z ochrony na terytorium drugiej strony. Zgodnie z art. 3 ust. 2 umowy w sprawie popierania inwestycji, takie traktowanie i ochrona będą nie mniej korzystne niż przyznane inwestycjom i działalności związanej z inwestycjami inwestorów z jakiegokolwiek państwa trzeciego. Ustalenia te zostały rozwinięte m.in. w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Zgodnie z art. 13 ust. 1 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, zyski ze sprzedaży majątku powstające w umawiającym się państwie mogą być opodatkowane w tym państwie. W myśl art. 14 ust. 1 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania dochody, które osoba mająca miejsce zamieszkania w umawiającym się państwie osiąga z wykonywania usług zawodowych albo z innej samodzielnej działalności (samodzielnie wykonywana działalność lekarzy, prawników, inżynierów, architektów, naukowa itp.) będą podlegać opodatkowaniu tylko w tym państwie, z wyjątkiem jednej z następujących okoliczności, w których takie dochody mogą być również opodatkowane w drugim się państwie: a) jeżeli ta osoba dysponuje zwykle stałą placówką dla wykonywania swojej działalności w drugim umawiającym się państwie; w takim przypadku dochody mogą być opodatkowane w tym drugim umawiającym się państwie, jednak tylko w takiej wysokości, która może być przypisana tej stałej placówce; Zezwolenie dla cudzoziemca na pobyt czasowy i pracę b) jeżeli ta osoba przebywa w drugim umawiającym się państwie przez okres lub okresy przekraczające łącznie 183 dni w danym roku kalendarzowym; w takim przypadku tylko ta część dochodu pochodząca z wykonywania działalności w tym drugim umawiającym się państwie może być opodatkowana w tym drugim państwie. Honoraria i inne podobne należności, które osoba mająca miejsce zamieszkania w jednym z państw otrzymuje z tytułu członkostwa w radzie zarządu spółki mającej siedzibę w drugim państwie, mogą być opodatkowane w tym drugim państwie (art. 16 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania). Stosownie do treści art. 13 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, osoby zagraniczne z państw członkowskich Unii Europejskiej, z państw członkowskich Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz osoby zagraniczne z państw niebędących stronami umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, które mogą korzystać ze swobody przedsiębiorczości na podstawie umów zawartych przez te państwa z Unią Europejską i jej państwami członkowskimi, mogą podejmować i wykonywać działalność gospodarczą na takich samych zasadach, jak obywatele polscy. Możliwością taką dysponują również obywatele innych państw niż wymienione powyżej, w tym obywatele Chin. Zgodnie bowiem z art. 13 ust. 2 osoby takie mogą podejmować i wykonywać działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na takich samych zasadach jak obywatele polscy, jeżeli posiadają w Rzeczypospolitej Polskiej: a) zezwolenie na pobyt stały, b) zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, c) zezwolenie na pobyt czasowy udzielone w związku z kształceniem się na studiach lub w celu połączenia się z rodziną, d) zezwolenie na pobyt czasowy udzielone przybywającemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub przebywającemu na tym terytorium w celu połączenia z rodziną członkowi rodziny, w rozumieniu art. 159 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, osób, o których mowa w lit. a, b, e oraz f, e) status uchodźcy, f) ochronę uzupełniającą, g) zgodę na pobyt ze względów humanitarnych lub zgodę na pobyt tolerowany, h) zezwolenie na pobyt czasowy i pozostają w związku małżeńskim, zawartym z obywatelem polskim zamieszkałym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, i) zezwolenie na pobyt czasowy w celu wykonywania działalności gospodarczej, udzielone ze względu na kontynuowanie prowadzonej już działalności gospodarczej na podstawie wpisu do CEIDG, 2) korzystają w Rzeczypospolitej Polskiej z ochrony czasowej, 3) posiadają ważną Kartę Polaka, 4) są członkami rodziny, w rozumieniu art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 14 lipca 2006 r. o wjeździe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobycie oraz wyjeździe z tego terytorium obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej i członków ich rodzin (Dz. U. Nr 144, poz. 1043, ze zm.), dołączającymi do obywateli państw, o których mowa w ust. 1, lub przebywającymi z nimi. Wobec powyższego, skoro w danych identyfikujących sprzedawcę, którymi nie jest jedynie jego nazwa z Niku „JSX-direct” na portalu aukcyjnym Allegro.pl, brak jest dla konsumenta wymaganych danych identyfikujący ten podmiot do reklamacji czy gwarancji lub dochodzenia innych praw w tym prawa dostępu i do sądu (obowiązek podanie danych identyfikujących pozwanego i to poprawnych, a nie wymyślonych przez sprzedawcę), to proszę o zobowiązanie sprzedawcy ”Shenzhenshijieshengxindianzishangwuyouxiangognsi” co w tłumaczeniu na język polski nic nie oznacza, gdyż jest to jakiś jeden wielki bełkot, czyli spis współczesnych liter alfabetu rzymskiego w niechronologiczny sposób, o przedstawienie prawdziwych swoich danych w tym danych z Centralnej Ewidencji i Działalności Gospodarczej Rzeczpospolitej Polskiej lub z Krajowego Rejestru Sądowego, tak by konsumenci mogli je znać i z nich korzystać w dochodzeniu swoich praw i roszczeń od w/w sprzedawcy.                                                                                                                                                                                                                    Natomiast w regulaminie allegro.pl w zapisach 2.3. podano, iż
Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne lub jednostki organizacyjne, o których mowa w art. 2.1, dokonują Rejestracji za pomocą odpowiedniego formularza rejestracyjnego poprzez podanie wyszczególnionych w nim danych. Następnie podmioty te przesyłają do Spółki kopię dokumentów potwierdzających przedmiotowe dane o prowadzonej działalności gospodarczej. Obowiązek przesłania kopii tych dokumentów nie dotyczy Użytkowników, których przedsiębiorstwo ma siedzibę w Polsce i którzy w ramach Rejestracji dokonali aktywacji Konta poprzez szybką wpłatę on-line bądź wpłatę przelewem tradycyjnym lub innym przelewem elektronicznym z rachunku należącego do podmiotu dokonującego Rejestracji. W imieniu podmiotów, wymienionych w zdaniu pierwszym niniejszego artykułu, czynności, o których mowa powyżej, dokonać może osoba, która posiada stosowne umocowanie. Spółka zastrzega sobie możliwość żądania przesłania dodatkowych oświadczeń oraz dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności gospodarczej przez podmioty, mające siedzibę, zarejestrowaną działalność lub rzeczywiste miejsce prowadzenia działalności gospodarczej poza terytorium Polski. W przypadku, w którym dokumenty, o których mowa w zdaniu poprzednim sporządzone są w języku obcym innym niż polski - także tłumaczeń na język angielski. Informację w zakresie dodatkowych dokumentów, które podmioty wskazane w zdaniu poprzednim zobowiązane będą przesłać, zawarte będą w wiadomości e-mail przesłanej przez Allegro po wypełnieniu przez Użytkownika formularza rejestracyjnego. 2.4. Konto zarejestrowane w sposób, o którym mowa w art. 2.3 powyżej, po pozytywnej weryfikacji danych podanych przez Użytkownika, zostanie wyróżnione ikoną widoczną dla wszystkich odwiedzających Allegro (Konto Firma). Użytkownik dokonujący sprzedaży Towarów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zobowiązany jest do jej realizacji wyłącznie poprzez Konto Firma. Jednocześnie Użytkownik korzystający z Konta Zwykłego, zobowiązany jest niezwłocznie przekształcić Konto Zwykłe na Konto Firma, w celu rozpoczęcia sprzedaży na Allegro w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, z zastrzeżeniem, że takie przekształcenie Konta może nastąpić wyłącznie w oparciu o obowiązujące przepisy prawa. Tym samym sprzedaż niezwiązana z działalnością Użytkownika, o której mowa w zdaniach poprzednich odbywa się w ramach Konta Zwykłego. 2.5. W procesie wypełnienia formularza rejestracyjnego podmiot rejestrowany podaje wymagane dane, a po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, w zależności od sposobu dokonywania Rejestracji i rodzaju podanych danych: a. na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana wiadomość wskazująca sposób potwierdzenia Rejestracji oraz inne wymagane prawem informacje; b. na podany w formularzu rejestracyjnym numer telefonu zostanie wysłana wiadomość zawierająca kod aktywacyjny niezbędny do potwierdzenia Rejestracji oraz inne wymagane prawem informacje. Podmiot rejestrowany może dokonać potwierdzenia Rejestracji z wykorzystaniem dostępnych mechanizmów potwierdzenia Rejestracji. Z chwilą potwierdzenia Rejestracji dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy podmiotem rejestrowanym a Spółką, której przedmiotem są usługi świadczone przez Spółkę w ramach Allegro, na warunkach określonych w Regulaminie. 2.6. Użytkownik, w celu uzyskania dostępu do wszystkich usług świadczonych przez Spółkę i funkcjonalności Allegro, musi dokonać Rejestracji pełnej (dokończyli Rejestrację), tj. obok obowiązku przesłania kopii dokumentów, oświadczeń lub tłumaczeń – o których mowa w art.2.3 powyżej (o ile ma zastosowanie) - dokonać aktywacji Konta, 2.7. Podczas Rejestracji jak i późniejszego korzystania z Allegro, Użytkownik zobowiązany jest podawać wymagane i prawdziwe dane oraz informacje oraz składać – o ile ma zastosowanie – oświadczenia zgodne z prawdą.

 

Wobec powyższego moje pytanie jest takie dlaczego Allegro.pl jest uczestnikiem i współuczestniczy w popełnianiu przestępstwa podatkowego i zborowy naruszeniu praw konsumentów RP, gdy tego robić mu nie wolno raz czemu umożliwia niektórym użytkownikom kont firmowych, mam na myśli sprzedawców popełnianie takich przestępstw. Jakie prawo Rzeczpospolitej Polskiej wam na to zezwala.

Proszę o ustosunkowanie się do sprawy tu i teraz.

oznacz moderatorów