anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wszystko, co chcecie wiedzieć o Allegro Delivery

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Witamy na nowym forum dyskusyjnym poświęconym programowi dostaw Allegro Delivery, który uruchamiamy już 26 czerwca 2024.

W ramach Allegro Delivery odpowiadamy za cały proces logistyczny i reklamacyjny – kompleksowo dbamy o szybkość i jakość dostaw. Realizujemy je wspólnie z naszym partnerem logistycznym – ORLEN Paczką. 

Jakie metody dostawy są w Allegro Delivery:

  • do drzwi:
    • Allegro One Kurier
  • do punktów odbioru i automatów paczkowych:
    • Allegro One Punkt
    • Allegro One Box
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.

Przydatne informacje:

Tutaj artykuł na temat programu.
W tym dokumencie znajdziecie zbiór najważniejszych informacji.
W tym wątku znajdziecie pytania i odpowiedzi z webinaru o Allegro Delivery. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@hag bardzo przepraszam za tę sytuację, napisałam już w tej sprawie do odpowiedniego zespołu. Dam znac gdy tylko otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kroliczajamapl
#12 Orędownik#

'Jeśli kurier Allegro One nie obsługuje regionu sprzedającego nie dodamy tej metody w ramach Allegro Delivery' - to dlaczego u mnie to zrobiliście? Mój kod od wczoraj nie obsługuje tej metody, a zamówienia na nią przychodzą

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kroliczajamapl czy możesz podać mi ich numery? 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

Czy po włączeniu allegro delivery będzie możliwość rezygnacji z usług sygnowanych logiem ORLEN? Czy wraz z pojawieniem się allegro delivery dochodzi kolejny obowiązkowy przewoźnik?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Puzonix nie można z Allegro Delivery wykluczyć przewoźnika ORLEN paczka. Jeśli chcesz mieć Smart! w ofertach warunkiem jest posiadanie Allegro Delivery (zarówno przesyłek Allegro One jak i ORLEN paczki). 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika a czy paczki One Box będzie można nadawać w automatach Orlen ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 nie, paczek Allegro One Box nie będzie można nadawać w automatach ORLEN. Tak jak do tej pory można je nadawać w automacie paczkowym Allegro One Box, w punkcie
Allegro One Punkt (nie dotyczy to tylko Allegro One Box dostawa dzisiaj) lub zamówić podjazd Kuriera. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@la_nika  A w drugą stronę? Paczki Orlen czy będzie można nadać w automacie Allegro One Box,

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@owady nie nadasz , w punkcie gdzie nadaję łony nie przyjmują Orlenu i kicha , to bez sensu , jazda od automatu do automatu , @la_nika postulujemy wobec powyższego ,aby automat łone w każdej lokalizacji znajdował się obok automatu orlenu 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@owady nie, również paczek ORLEN nie można nadać w automacie Allegro. Można je nadać w automacie ORLEN lub zamówić podjazd kuriera ORLEN. 
@mdrogeria ok, nie będziemy przenosić automatów, aby były bliżej siebie, ale jest ich naprawdę dużo, więc najprawdopodobniej i tak wiele z nich jest blisko siebie. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika automatów Łone w mojej miejscowości jest kilkanaście , ale ich umiejscowienie pozostawia wiele do życzenia , w jednej dzielnicy stoi kilka np 25-548 stoi w okolicy - 5  , niemal jeden na drugim  ,a w drugiej zupełnie brak np. dla kodu 25-735 , są wszystkie konkurencyjne ,ale nie ma łona  ,to samo dla kodu 25-431 niby są , ale miasto rozkopane  ,dojazd beznadziejny 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria dziękuję! Przekazałam to jako sugestię do zespołu, który zajmuje się automatami paczkowymi Allegro One. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika a nie planujecie takiego kombo żeby nadawać tu i tu skoro to jedna dostawa Allegro Delivery ?  ułatwiło by to życie, bo tak naprawdę dodajecie na siłę przewoźników a to generuje dodatkowe koszty dla firm przy małej ilości paczek 😞

Gdyby nie to że otworzyli mi e-pakę pod firmą to z łonami musiał bym latać 2 km do auchana lub 4 km do zielonej budki 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 na razie nie planujemy takiego kombo. Jeśli coś się zmieni, będziemy Was informować! 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

przyjazny24
#8 Zapaleniec#

Gdzie znajdę informację do której godziny mam nadać Orlen paczkę w Automacie tak, aby kurier ją odebrał jeszcze tego samego dnia? #godzinygraniczneorlen

oznacz moderatorów

przyjazny24
#8 Zapaleniec#

Bądź chociaż wyszukiwarka na stronie Orlen na podstawie kodu pocztowego. 26.06 wszyscy będą się chcieli dowiedzieć do której godziny mogą nadawać paczki. Ta sama kwestia jeżeli chodzi o punkty odbioru. Pracownicy punktów nigdy nie wiedzą kiedy kurier Orlen przyjedzie po paczki może to być godzina 9:00, może być 14:00, nigdy nie wiadomo czy uda się nadać paczkę w punkcie przed przyjazdem kuriera, czy paczka będzie leżała do następnego dnia i zostanie oznaczona jako nienadana w terminie. Jest wyszukiwarka odnośnie godziny granicznej ale tylko odnośnie podjazdu zamówionego kuriera, przy czym doszły mnie słuchy, że zdarza się, że nie podjeżdżają i tak, więc wolę zanieść przesyłkę do punktu odbioru, tylko chciałabym wiedzieć do której godziny... 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@przyjazny24 w przypadku godzin granicznych dla ORLEN paczki i przesyłek zostawianych w automacie obowiązują takie godziny jak dla odbiorów kurierskich, które można sprawdzić tutaj
Z zachowaniem 15 min czasu technicznego przed godz. graniczną.
Ten czas techniczny potrzebny jest na przejście statusów pomiędzy wszystkimi systemami.
W praktyce: jeżeli automat znajduje się w kodzie pocztowym 01-684, dla którego godz. graniczna to 16:00 to każda paczka nadana do 15:45 powinna być odebrana tego samego dnia (dotyczy tylko dni roboczych, bez sobót).

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Czy etykiety na przesyłki orlen wygeneruję z poziomu konta allegro? Tak jak etykiety one ups czy dpd pickup?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Puzonix tak 🙂  Przesyłki w ramach Allegro Delivery (zarówno Allegro One jak ORLEN paczkę) nadasz w Wysyłam z Allegro. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

Super!

oznacz moderatorów