anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wszystko, co chcecie wiedzieć o Allegro Delivery

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Witamy na nowym forum dyskusyjnym poświęconym programowi dostaw Allegro Delivery, który uruchamiamy już 26 czerwca 2024.

W ramach Allegro Delivery odpowiadamy za cały proces logistyczny i reklamacyjny – kompleksowo dbamy o szybkość i jakość dostaw. Realizujemy je wspólnie z naszym partnerem logistycznym – ORLEN Paczką. 

Jakie metody dostawy są w Allegro Delivery:

  • do drzwi:
    • Allegro One Kurier
  • do punktów odbioru i automatów paczkowych:
    • Allegro One Punkt
    • Allegro One Box
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.

Przydatne informacje:

Tutaj artykuł na temat programu.
W tym dokumencie znajdziecie zbiór najważniejszych informacji.
W tym wątku znajdziecie pytania i odpowiedzi z webinaru o Allegro Delivery. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75

karol6020
#8 Zapaleniec#

a kiedy klienci otrzymają taki widok?

karol6020_0-1719389714834.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@karol6020 jeśli sprzedający udostępnia Allegro Delivery to już go widzą na formularzu dostawy i płatności 🙂 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

karol6020
#8 Zapaleniec#

Z pewnym opóźnieniem, ale tak, dziś widzę że klient już widzi Cennik Delivery

oznacz moderatorów

karol6020
#8 Zapaleniec#

Skąd mam wiedzieć które Paczki Kurier One przydzielić konkretnemu kurierowi? Na etykiecie mam wszędzie One Kurier bez rozróżnienia jak poprzednio Kurier One UPS, Kurier One DPD? Mam stertę paczek podjedzie np. UPS i mam mu kazać w tym kopać 🙂 ?

karol6020_0-1719472288944.png

 

 

 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@karol6020 one kurier to jeszcze inny przewoźnik. Tak, bo 2 to za mało.

oznacz moderatorów

karol6020
#8 Zapaleniec#

czyli mam mieć osobną paletę dla tego "kogoś"?

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@karol6020 A myślałeś, że te zmiany to po to, żeby było prościej, logiczniej, taniej i bardziej ekologicznie? 🤦‍:płeć_żeńska:

oznacz moderatorów

karol6020
#8 Zapaleniec#

Wręcz przeciwnie 🙂 jak zwykle płać i płacz.

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@karol6020 Czy możesz podać mi przykład etykiety z nadrukiem One Kurier dla paczek Allegro One obsługiwanych przez UPS lub DPD? Allegro One Kurier to inna metoda dostawy, osobny kurier (oprócz UPS i DPD)

oznacz moderatorów

karol6020
#8 Zapaleniec#

karol6020_1-1719486639463.png

 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@karol6020 To jest etykieta dla paczki Allegro One obsługiwanej przez DPD i widać to w kodzie 

ko_alka_0-1719487504137.png

Jest też logo jest nad polem "Nadawca" i definicją usługi "Standard"

oznacz moderatorów

karol6020
#8 Zapaleniec#

Pełna zgoda - One Kurier (obsługiwany przez Allegro) to osobny Kurier po prostu. To już wiem od rana :).

oznacz moderatorów

accadia
#13 Ambasador#

czy poprawiliscie jakos uslugi Allegro One Kurier (chodzi o odbior paczek na podstawie zlecenia dokonanego przez WzA podczas nadawania przesylki), czy nalezy sie spodziewac od jutra nagminnych wpisow na forum, ze kurier nie odebral przesylki?

do ktorej godziny kurier One ma czas na odebranie przesylek, czyli idac dalej... od ktorej godziny moge skladac reklamacje, ze kurier nie podjechal?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@accadia Godziny graniczne dla swojego kodu pocztowego sprawdzisz tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Lolino
#9 Pomysłodawca#

I jak? Zniszczenie InPostu i paczkomatów jeszcze się nie udało? Nie macie jeszcze tyle odwagi, żeby wykluczyć paczkomaty z Smart?

Wykluczyć od jakości sprzedaży, jeśli to wina Ona, można? A jeśli to wina innych firm logistycznych, nie można? Powoli już robi się z tego cyrk.

 

Orlen paczka to zaledwie 1% wszystkich paczek. 1-2 paczki co drugi dzień, ze stu... Po co to dodajecie do Allegro Delivery? Jakie ma to uzasadnienie? Czy w końcu możecie sensownie wytłumaczyć to waszym partnerom, czyli sprzedawcom, gdy robicie jakieś zmiany

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

Ta spedycja to jest w ogóle cyrk na kółkach, dosyć, że  "allegro one/delivery" wysyłamy w porywach 5% zamówień to nigdy nie wiesz jak kurier podjedzie. Każdego dnia jest kto inny. Nie ma opcji ustawienia godzin granicznych odbioru. Nawet jak pozyskasz numer od jakiegoś kuriera, to jutro jest inny. Zwroty za każdym razem dowozi kto inny, też o różnych porach. Tu nie ma szansy jakkolwiek się zsynchronizować, jest to irytujące i frustrujące. Co chwila też telefony od klientów, że coś nie dochodzi na czas. Wymiotować się chcę , jak widzę kolejne wiadomości czy telefony od sfrustrowanych klientów. Już nawet nie mam siły czegokolwiek tłumaczyć i wyjaśniać. Gotową formułkę kopiuje do wiadomości i odsyłam do allegro, nikt mi nie płaci za tłumaczenie się z Państwa nieudolnej usługi. PS. Kurierzy są sympatyczni, nic do nich nie mamy, ale organizacja i brak rejonowości jest totalnie niezrozumiały. Mam wrażenie, że zamiast uczyć się od najlepszych przewoźników znowu promujecie swoje własne wymyślne zasady.

oznacz moderatorów

FHU_ADAMS
#11 Animator#

Dokładnie! Chcą się pozbyć InPostu, ale zamiast stworzyć konkurencyjną usługę powstała ta **piiip**ousługa - mniejsza waga paczek, zero synchronizacji i totalny rozpiernicz. No i jeszcze musisz to włączyć jak chcesz smarta. U nas wieczny z tym problem, bo mamy paczki o wadze ok. 23kg, najwięcej idzie na paczkomaty, na One Boxa za ciężkie, a One Kurier nas nie obsługuje. No walcz z nimi, z głupimi się na rozumy pozamieniali. 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

zostaliśmy wczoraj wieczorem uszczęśliwieni włączeniem Delivery. Jestem w lekkim szoku, bo już jest kilkanaście zamówień z dostawą OneKurier. Natomiast przy zamówieniu kuriera pokazuje się podjazd do godziny 19. Pracujemy do 16. Czy włączenie dostawy "na dziś" (póki co nie mamy) da możliwość wcześniejszego podjazdu kuriera? Bo nikt nie będzie siedział do 19, żeby czekać na kuriera a w takich warunkach atmosferycznych wolałabym uniknąć nadawania przesyłek w automacie, bo nie wiem ile godzin one tam będą leżeć i się smażyć.

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Health___Beauty Pisząc "dostawa na dziś" masz na myśli metodę Allegro One Kurier – dostawa dzisiaj? Jeśli tak, to wyłączyliśmy tę opcję jakiś czas temu i nie ma ona wpływu na godziny podjazdów. Wyświetlają się one w zależności od dostępności kurierskiej. 

Paczki Allegro One możesz nadawać również w punktach Allegro One:

ko_alka_0-1719469387213.png

 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@ko_alka  To dlaczego mam coś takiego? Jak ma być „dostawa dzisiaj” skoro kurier przyjedzie po paczki o 19? 

IMG_3520.jpeg

oznacz moderatorów