anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
92 ODPOWIEDZI 92

brakestop
#15 Entuzjasta#

@N_Nitka28 proszę przekazać szefowi, że portal przestał spełniać swoją funkcję.

W motoryzacji siedzę 32 lata. Na Allegro od ponad 20 lat. Prowadzę sklep internetowy i zarządzam sprzedażą częściami samochodowymi tutaj na Allegro od 2009 roku.

Od wczoraj szukam prywatnie korka wlewu oleju do swojego auta Volvo 2.0 FlexiFuel benzyna V70 P3 i wyświetla mi setki bzdur. Te parametry sprzedawcy wrzucali w opisy. Tam głębiej. Że benzyna, nie diesel. Że Volvo, nie Ford. 

 

Taki korek pasuje do kilkuset modeli aut i to w samym nagłówku się nie mieści.

 

Zwolnijcie tego CEO co położył Tesco i później z Amazajna uciekł do Was.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

matdb
#1 Nowicjusz#

N_Nitka28

Pani nie wstyd takie duby smalone pisać?, że to opcja nie spełniająca swojej funkcji i mało użytkowników z niej korzysta? Szok!  Przecież Pani traci twarz wypisując takie dyrdymały. Dobrze się Pani z tym czuje?

oznacz moderatorów

hotimpulss
#1 Nowicjusz#

Szukam sprężyn do land cruiser j95 - po wpisaniu w waszą wyszukiwarkę frazy:

"sprężyny land cruiser j95" - pokazuje mi się jedna oferta!

wcześniej po zaznaczeniu opcji szukaj w opisach potrafiłem znalęźć dziesiątki (może setki) ofert z pasującymi sprężynami to jest katastrofa co zrobiliście!

Zmieniacie się w Alliexpress gdzie trzeba wyszukiwać przez wyszukiawarkę google?  

Kupuję na waszym portalu mimo, że jest drożej właśnie dlatego, że alli ma bardzo kiepskie bezpośrednie wyszukiwanie.  

oznacz moderatorów

brzozzz
#1 Nowicjusz#

być może niewielki, ale korzystał. Bez tego przeszukiwania nie można nic znaleźć, bo przecież w tytule czy w parametrach nigdy nie ma wszystkiego, żeby przefiltrować tak jak się chce.  Ta opcja powinna wrócić ! 

oznacz moderatorów

keretey
#8 Zapaleniec#

Szukałem zestawu firmy quickstep. W połączonych ofertach pokazuje mi oferty Remmers, Picobello...

W ubiegłym tygodniu po prostu przełączałem się na szukanie po opisach. A teraz muszę ręcznie przejrzeć KILKADZIESIĄT ofert połączonych bez sensu...

Tak - sporo użytkowników nie korzystało z szukaj po opisie bo nie znało możliwości.

Kiedyś zaletą allegro w porównaniu do a..... było to, że Wasza wyszukiwarka działała. Teraz Wasza wyszukiwarka TEŻ NIE DZIAŁA...

oznacz moderatorów

keretey
#8 Zapaleniec#

Tak, bez szukania w opisie prawie działa.

Szukam zestawu serwisowego do auta:

elf 900 sxr 5l tce clio

Bez opisów - 0 ofert: Przykro nam, nie znaleźliśmy ofert dla “elf 900 sxr 5l tce clio”

Z opisami - 32 oferty - TEGO CZEGO SZUKAM.

Droga moderatorko N_Nitka28 - JAK mam to znaleźć "po nowemu"?

keretey_1-1727990811365.png

 

keretey_0-1727990792827.png

 

oznacz moderatorów

Hubert_Kuczwara
#7 Wielbiciel#

Pomijając, że pisze Pani oczywistą nieprawdę, to zadam pytanie - skoro upodabniacie się do swojej większej konkurencji na A (jednej i drugiej) to jaki jest sens korzystać z Waszych usług, skoro większa konkurencja ma lepsze oferty? Jeżeli mogę kupić tylko to, co Wy chcecie żebym kupił a nie to co chcę to nie lepiej, żebym miał przy okazji niższe ceny i oprócz darmowej wysyłki jeszcze dosyć bogaty streaming w cenie? Korzystam z Allegro właśnie ze względu na te funkcje - a tak, jaki sens? Nie jesteście i nie będziecie najtańsi bo macie niższy kapitał, możecie konkurować jedynie funkcjonalnością, którą od czasu usunięcia historii komentarzy sukcesywnie niszczycie.

oznacz moderatorów

piszad
#1 Nowicjusz#

Ja się nie zgadzam z Pani zdaniem, bardzo często używałem opcji " szukaj w opisie " ! Sądzę, że wielu użytkowników również używało takiego wyszukiwania ! Teraz, gdy próbuję coś wyszukać, to czuję się jak kaleka, jakby nagle zabrakło mi jednej ręki ! Natomiast wyszukane przedmioty nie są odnajdywane w sposób zadowalający ! Dlaczego, gdy coś przez tyle ładnych lat fajnie funkcjonuje, to zawsze musi się znaleźć jakaś osoba, która na siłę próbuje wszystkich uszczęśliwić ? Niby usprawnia system, a w rzeczywistości jest na odwrót ! Na tą chwilę, to jakaś masakra ! Bardzo proszę o przywrócenie tej bardzo ważnej opcji wyszukiwania !

oznacz moderatorów

boismortier
#9 Pomysłodawca#

niech się wypowie jakiś inny moderator i uzasadni to jakoś sensownie, bo ta moderatorka nie kuma

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@boismortier nie otrzymasz sensownej odpowiedzi , zwykle zasłaniają się owianą tajemnicą

,, decyzją biznesową ,,

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@boismortier Wypowiedział się już szef moderacji w innym poscie.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

...lub przekaże do odpowiedniego działu. Dział nazywa się Amba Fatima.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przyjemność robienia zakupów tu to już historia . Teraz tylko "wybrani" będą mogli handlować i tylko ich produkty będą podsuwane w wyższych cenach i nie zawsze w odpowiedniej jakości.

oznacz moderatorów

bronzo77
#9 Pomysłodawca#

Jakaś stażystka...

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@boismortier Znowu nie ma nie ma? Jak nie ma, jak jest Nie ma?

Ale żarty😉 na bok. Tej opcji nie ma, tak jak wielu innych potrzebnych. To i użytkowników zapewne coraz bardziej "nie ma". Też mnie ciekawi ten "niewielki procent" (w którym i ja się mieszczę).

oznacz moderatorów

N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@boismortier Opcja „szukaj też w opisach ofert” jest funkcją, którą udostępniliśmy w przeszłości, gdy nasza wyszukiwarka nie uwzględniała jeszcze wszystkich parametrów.

Aktualnie wyszukiwarka Allegro automatycznie przeszukuje oferty uwzględniając: parametry, tytuły, kategorie, słowa kluczowe. 

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@N_Nitka28 "Bardzo dobrze, ale nie na temat" - jak mawiała moja pani od polskiego. 

"Aktualnie wyszukiwarka Allegro automatycznie przeszukuje oferty uwzględniając: parametry, tytuły, kategorie, słowa kluczowe" - ale nie przeszukuje opisów, a o tym jest ten wątek 🐭

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

boismortier
#9 Pomysłodawca#

robicie na przekór - podług siebie a nie w trosce o klienta, a wypowiedź owijacie w bawełnę. 

OPCJA PRZEGLąDANIE OPISU MA WRócić, bo to jest dobre, OK?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@boismortier to że nam to nie pasi i wiemy jak to działa, uwierz mi że 14 000 użytkownikom nie robi to żadnej różnicy, żyją allegro, wierzą że allegro oznacza "super oferta" najlepszy towar i kupują nie zagłębiając się ile przepłacają 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TALARKI62
#9 Pomysłodawca#

Wy oczywiście wiecie jak zwykle lepiej. 

Muzyka na płytach rządzi się kodami EAN i numerem katalogowym. Tak jest na największych wyszukiwarkach, sklepach internetowych. Kupowałem tu od wielu lat japońskie płyty CD... ale znowu mi łatwiej wejść na sklepy #by czy na #apońskie by kupić to co sobie jestem w stanie wyszukać natychmiast.

Skoro już nie ma  „szukaj też w opisach ofert” po:  Barcode (EAN) lub Catalogue Number, to nie ma zakupów. Koniec kropka.  Żadna łaska - kupię gdzie indziej. 

oznacz moderatorów