anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Drożyzna na allegro

krejzole
#14 Krzewiciel#

Wyszukiwanie po EAN uświadomiło mnie jaka na allegro panuje drożyzna. Taki płyn na glony do fasad, tutaj 22 zl/l a w składzie budowlanym obok mnie 13 zł. I to wszystko wyszukałem dzięki użyciu Ean. Czyli do czegoś to się przydaje. Jak potrzebuje tego kilka litrów to lepiej kupić na miejscu po pierwsze duża oszczędność a po drugie kurier tego nie zniszczy.

Kiedyś allegro było dla mnie głównym sklepem ze wzgl. na niskie ceny ale aktualnie to przesada jak wszystko jest tu drogie.

oznacz moderatorów
122 ODPOWIEDZI 122

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria I dlatego mam prosić sprzedawcę o prawo do zwrotu? Chyba Ci się już w głowie miesza. To może jeszcze wyślę mu film, jak klęczę o go o to proszę. Będzie bardziej doceniony.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

.

 

 

 

 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 "A kup telewizor na Allegro i niech się okaże w domu, że matryca pęknięta"

Kup telewizor w sklepie, nie odpakuj na miejscu w celu sprawdzenia i niech się okaże w domu, że matryca pęknięta - będzie taki sam problem z reklamacją jak na allegro, o czym zresztą poinformowali Cię pracownicy sklepu. Sąsiadka miała właśnie taką sytuacje i została z TV (za 3000 zł) z pękniętą matrycą, sklep ją oczywiście wysłał na drzewo.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay Właśnie dlatego pokazuję działanie profesjonalnego sklepu, który działa tak, aby nie było problemu - sami odpakował i udowodnił, zadbali o to. Ja mam zaufanie do takiego sklepu i tam wrócę. Kup teraz telewizor na Allegro i zobaczysz, co się będzie działo w podobnej sytuacji. Nie wiesz? Ja wiem, bo czytam Dyskusje kupujących.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 Sprzedawcy z allegro analogicznie dbali, aby nie było problemu i informowali kupujących, aby sprawdzali towar przy odbiorze przesyłki, niestety zostało to im uniemożliwione. Przyznaję, że telewizor kupowałbym wyłącznie osobiście i odpakował wcześniej sprzęt sprawdzając stan matrycy, zakupu z wysyłką bym się obawiał, niezależnie od tego czy kupowałbym od dużego sklepu czy sprzedawcy z allegro.

Jeśli chodzi o dyskusje kupujących na AG to przedstawiają one niewielki wycinek wszystkich przeprowadzanych transakcji. Nawet na allegro lokalnie nie miałem problemów z kupującymi i sprzedającymi, a czytając forum wydaje się, że są tam sami oszuści i cwaniacy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay Krótka piłka - widzisz, jak potrafi działać profesjonalny sklep i wiesz, jak to się odbywa na Allegro. Ze takiego sklepu wychodzisz poprowadzony za rękę i zadowolony, a po zakupie na Allegro masz często drogę przez mękę, użeranie się z reklamacjami, protokoły szkody, które nie mogą być wymagane, ewentualne sprawdzanie towaru przy kurierze na ulicy, o ile masz chęć to robić, Dyskusje, POK-i i liczenie łaskawość serwisu, czyli pośrednika. Finalnie możesz zostać z uszkodzonym telewizorem. Jeśli mam wybierać, to nigdy w życiu nie kupię telewizora na Allegro.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 Finalnie moja sąsiadka została z uszkodzonym telewizorem po jego zakupie w profesjonalnym sklepie. Wniosek: trzeba zawsze się zabezpieczyć (w sklepie stacjonarnym i w przypadku wysyłki sprawdzić sprzęt przy odbiorze) aby nie zostać wysłanym z reklamacją na drzewo.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay To nie był profesjonalny sklep, skoro wcisnęli jej połamany telewizor, podobnie jak na Allegro. Mi nie wcisnęli, tylko pokazali, co sprzedają, bo to była obsługa na wysokim poziomie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"To nie był profesjonalny sklep, skoro wcisnęli jej połamany telewizor" - jak odróżnić profesjonalny sklep od nieprofesjonalnego? Mają jakieś specjalne oznaczenia na drzwiach wejściowych czy coś?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tylko komentarze do moich postów? To coś w rodzaju nałogu?

Nie, sklepy nie mają specjalnych oznaczeń, ale Ci co chodzą po sklepach, mają doświadczenie, przeważnie wiedzą, w jakich jest dobra obsługa, a które o klienta zbytnio nie dbają i których lepiej się wystrzegać. A są takie, bo jednak komuś gdzieś wcisnęli połamany telewizor.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Tylko komentarze do moich postów? To coś w rodzaju nałogu?" - nie, po prostu inni piszą z sensem, więc albo nie ma co komentować, albo po prostu daje się wpunkta.

Wiesz dlaczego w dużych sieciówkach z elektroniką jest jak jest?
Bo jak sprzedawcy nie wyrobią miesięcznej normy sprzedaży, to mogą zapomnieć o premii (a czasem i po podstawce potrafią im polecieć). Najlepiej też by nie było żadnych zwrotów, bo polecą im po premii. Z reguły mają też nakaż pozbywania się w pierwszej kolejności elektroniki, która najdłużej leży w magazynie i z jakichś powodów nie chce się sprzedać.
Dlatego właśnie niektórzy sprzedawcy (z reguły są to osoby z niskim poczuciem własnej wartości, które godność odwiesiły na kołek w zamian za przeciętne wynagrodzenie) mogą zachowywać się tak, jak wydaje ci się że zachowują się wszyscy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To ciekawe, że ja zawsze pisząc bez sensu, prowadzę we wszystkich rankingach niemal od początku istnienia tego forum. Bardzo ciekawe. A wszyscy inni piszą z sensem i nie ma czego komentować. Chyba jednak nałóg + wyjątkowa złośliwość. Po za tym ja nie potrzebuję wykładu, jak jest dużych sieciówkach z elektroniką. Mam swoje doświadczenia i swoją wiedzę.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"To ciekawe, że ja zawsze pisząc bez sensu, prowadzę we wszystkich rankingach niemal od początku istnienia tego forum. Bardzo ciekawe." - o wiele ciekawsze jest to, że nie ogarniasz podstaw nauki zwanej matematyką (z uwzględnieniem prostej statystyki). Do czego zmierzam?

Otóż na 27210 postów masz 1793 rozwiązania, z czego wynika, że ~6,58% twoich postów zostało oznaczone jako rozwiązania.
Drugi w tabeli @kostas11 ma napisanych 7590 postów i 422 rozwiązania, co daje ~5,55% postów oznaczonych jako rozwiązania.
Co z tego wynika? Ano to, że gdyby @kostas11 miał napisanych tyle postów co ty, to miałby statystycznie ponad 1500 rozwiązań na koncie. Co, już nie wygląda to tak kolorowo, nieprawdaż😁
Gdybym ja natomiast miał nawalone tyle postów co ty, to statystycznie miałbym tych rozwiązań ponad 550.

Przenosząc to na wpunkty, których masz 7029 (czyli ~25,83% w stosunku do napisanych postów), gdybym tak jak ty spędzał 2/3 doby na AG i smarował nawet po ~100 postów dziennie tak jak ty, to statystycznie miałbym ich niemalże 12 tys. (wobec obecnie 3857, czyli ~43,04% w stosunku do napisanych postów).
Najwidoczniej nie masz kompletnie nic do roboty poza ślęczeniem na forum, w przeciwieństwie do większości ludzi, którzy nawet siedząc w domu na tyłku mają jakieś inne obowiązki typu sprzątanie, gotowanie, pranie, mycie etc. czy przyjemności typu wyjście do kina, na koncert, spacer albo spotkanie ze znajomymi.

Wynika z tego jasno, że twoje prowadzenie w rankingach nie jest wprost spowodowane jakością tego co piszesz, a jedynie ilością postów (wręcz ich zalewem, bo naprawdę ciężko trafić na wątek na tym forum, w którym nie byłoby co najmniej jednego twojego posta) wyprodukowanych przez ciebie (bo inaczej tych przygotowanych na prawie każdą okazję wklejek nazwać się nie da). Matkę oszukasz, ojca oszukasz, moderację oszukasz, pewnie nawet siebie oszukasz (popadając w zbytni samozachwyt przed lustrem i przez to samouwielbienie kończąc jak ta od "lustereczko, powiedz przecie..."😁), ale matematyki/statystyki (podobnie jak życia) nie oszukasz.

Jak mawiał poeta: "lepsza cnota w błocie, niż niecnota w złocie".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Knowhere 

Był taki jeden nie dla i.dio.tów, ale nie słyszałem jeszcze, żeby się jakiś reklamował że jest "nieprofesjonalny".

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Ze takiego sklepu wychodzisz poprowadzony za rękę" - odnoszę wrażenie, że co niektórzy to są raczej wyprowadzani😁

"ewentualne sprawdzanie towaru przy kurierze na ulicy" - bo widzisz, większość cywilizowanych ludzi kuriera wpuszcza do domu, a nie trzyma go na ulicy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tradycyjnie zaczęliśmy dyżur od dopisywania głupot do moich postów? Może jednak trzeba się udać do specjalisty. Poza tym po co ta złośliwość? Jakaś nerwica?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  a ja nadal nie wim jakiż to profesjonalny sklep 😞 . Powaznie pytam. Bez żadnych podtekstów. Chciałbym sie dowiedzieć.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Ja wiem, bo czytam Dyskusje kupujących." - a myślałem, że dostęp do dyskusji kupujących mają tylko pracownicy allegro. Czyżby komuś się wydawało, że jest zatrudniony w allegro?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tradycyjnie zaczęliśmy dyżur od dopisywania głupot do moich postów? Może jednak trzeba zasięgnąć porady specjalisty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@la_nika Ona w każdym wątku odnosi się personalnie do mnie, w każdym i nie usuwacie a tu od razu zrobiliście się tacy sumienni.:D

oznacz moderatorów