anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZNISZCZYLIŚCIE STARE DOBRE ALLEGRO - CO DALEJ?

resistdj
#10 Popularyzator#

Zniszczyliście sprawnie działający, logicznie skonstruowany portal na rzecz "nowego", aczkolwiek ułomnego i nie działającego tak jak powinien.

1. Stwierdziliście, co dumnie raczyliście przedstawić Społeczności Allegro, że nowa wyszukiwarka a zarazem "produktyzacja" sprawia, że użytkownicy SZYBCIEJ znajdują to czego szukają. - KŁAMSTWO. Użytkownicy szukają konkretnych produktów o wiele dłużej a w konsekwencji często REZYGNUJĄ z zakupów, co można przeczytać w WIELU wątkach. Nie znalazłem ANI JEDNEJ pozytywnej opinii i nowej wersji wyszukiwarki, choć usilnie jej szukałem, daję słowo.

2. Załóżmy, że ludzie zechcą przestawić się na nową wersję wyszukiwarki. Wpisują frazę "XYZ". W wynikach wyszukiwania otrzymują "teoretycznie" prawidłowe wyniki. Klikają porównaj np 15 ofert tego produktu. Po kliknięciu w porównanie TEGO SAMEGO produktu, ponad połowa to produkty ZUPEŁNIE INNE, nie związane nawet z tą kategorią. Kolejne KŁAMSTWO. Co one tam robią? Po co użytkownicy mają klikać ZGŁOŚ OFERTĘ BŁĘDNIE POŁĄCZONĄ Z PRODUKTEM, skoro nic z tym nie robicie? (oferty które zgłaszałem kilka miesięcy temu nadal są błędnie połączone z katalogiem, oraz często w absurdalnych kategoriach - NIKT z tym NIC nie zrobił i nie robi)

3. Twierdzicie że wyłączyliście opcję szukania w opisie bo NIEWIELU z tego korzystało. KŁAMSTWO. Nawet jeśli by korzystało z tego 5 osób, przeszkadzało wam to? Po co wyłączać coś co działa i nawet dla tych choćby 5 osób było przydatne? Po oburzeniu i liczbie postów w tej kwestii widać ewidentnie, że nie była to garstka ludzi. Tym bardziej, że niektórych ofert nie da się odnaleźć z trafnymi wynikami bez szukania w opisie. Twierdzicie również że nowa wyszukiwarka automatycznie wyszukuje frazy zawarte w opisie produktu - KŁAMSTWO. Wpiszcie sobie jakiekolwiek słowo którego nie ma w tytule oferty czy produktu a jest w opisie, wyników NIE BĘDZIE bo automatyczne wyszukiwanie w opisach NIE DZIAŁA.

4. Mnóstwo ofert które mam zapisane w ulubionych "na kiedyś", magicznie zniknęło po wprowadzeniu nowej wyszukiwarki. Tzn są aktywne gdy kliknę w nie bezpośrednio z panelu Ulubionych, gdy natomiast wpiszę je w tą wspaniałą wyszukiwarkę, są po prostu niewidoczne. Jakim cudem? 

5. Sens Allegro gadane - zgodnie z tym co dumnie twierdzicie wszem i wobec, że Allegro Gadane powstało po to by społeczność miała wpływ i swój udział w rozwoju allegro, logicznie myśląc powinniście brać pod uwagę propozycje, reakcje i ogólny odzew na jakiekolwiek zmiany, zwłaszcza tak znaczące. Widząc jak bardzo negatywny jest odzew na nową wyszukiwarkę - jakie podjęliście/podejmiecie kroki by zadowolić niezadowolonych? Zdaję sobie sprawę, że wszystkich się nigdy nie zadowoli, ale jeśli niezadowolonych jest cała armia, może coś jest na rzeczy?

6. Społeczność Allegro zadaje pytania administratorom/moderatorom, co oczywiste. Powstał nawet specjalny przycisk "oznacz moderatorów". Brawo. Z tego co widzimy, nie jest to jedna osoba a kilka/kilkanaście. Domyślamy się również, że z całą pewnością nie są to osoby niepełnosprawne umysłowo, a logicznie myślące osoby których zadaniem jest między innymi odpowiadanie na pytania użytkowników bądź ewentualne rozwianie wątpliwości. Dlaczego więc, w sytuacji gdy użytkownicy zadają WAM pytania, wasza odpowiedź praktycznie zawsze jest odpowiedzią wymijającą, unikaniem w jawny sposób na odpowiedzenie wprost, czy po prostu odpowiadanie tak, jak by pytanie brzmiało zupełnie inaczej i dotyczyło zupełnie czego innego? Czy Moderacja/Admini to też już Boty jak Allina? Pytam serio, bo takie wrażenie można odnieść w rozmowie z wieloma z Was. Pytasz o konkretną ofertę produktu, która nie wyświetla się choć powinna, moderator odpowiada że nowa wyszukiwarka sprawia że przytłaczająca większość użytkowników jest zadowolona. SERIO??????? 

7. Dlaczego najtańsze oferty tego samego produktu w sortowaniu od najtańszych są ukrywane choć są podpięte pod prawidłowy produkt, natomiast oferta o kilkadziesiąt % droższa ma GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY, choć tak na prawdę nie jest najtańsza? W sytuacji gdy użytkownik znajdzie tańszą ofertę tego samego produktu i odnajdzie "Widzisz tańszy produkt – zgłoś to!" jego zgłoszenie zostanie olane, bo zostanie stwierdzone że któraś z tych ofert została przypięta pod błędną kategorię czy produkt.  Jakim prawem oznaczacie coś GWARANCJĄ NAJNIŻSZEJ CENY choć wiecie doskonale że nie jest to najniższa cena tego produktu, a faktyczna oferta z najniższą ceną jest pomijana przez tą wspaniałą wyszukiwarkę? 

8. No i ostatnia kwestia - Allegro Days. Udajecie nieprzytomnych czy liczycie że kupujący są nieprzytomni? 

Produkt oznaczony Allegro Days, w super hiper promocji reklamowanej wszędzie gdzie się da, po kliknięciu okazuje się że faktycznie cena tego produktu od TEGO sprzedawcy była o wiele wyższa w ciągu ostatnich 30 dni, lecz po chwili wyszukiwania nawet przy pomocy tej ułomnej wyszukiwarki, okazuje się że u innych sprzedawców TEN SAM PRODUKT bez ŻADNEJ promocji jest dużo tańszy niż u tego którego reklamujecie z WIELKĄ PROMOCJĄ. 

 

Czy zamiast bezczelnie oszukiwać użytkowników, kłamać im prosto w oczy, wmawiać że coś jest dla ich dobra choć wcale nie jest to lepsze od tego co było i zdecydowanie utrudnia korzystanie z Allegro, zaczniecie faktycznie działać na korzyść społeczności i z nią współpracować? Obecny wasz "wkład" w pomoc społeczności Allegro można jedynie krytykować, niestety. Użytkownik mówi że teraz trudniej mu znaleźć coś czego poszukuje - wasza odpowiedz "mylisz się, teraz łatwiej ci znaleźć"/. Użytkownik twierdzi że nie widzi oferty która jest pewien że istnieje i faktycznie istnieje lecz nie jest widoczna w wynikach wyszukiwania - wasza odpowiedź "nie ma takiej oferty skoro nie ma jej w wyszukiwarce". ITP. ITD. SERIO????? @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11 "Jak masz narzędzia do integracji i zarządzania z jednego miejsca" no właśnie. Handlując tylko na allegro +stacjonarniel wystarczają narzędzia allegro.

Jesli allegro rozbijesz na kilka różnych kanałów to choćby abonament za dodatkowe narzedzia jest kosztem. A sprzedaz na tych kilku innych kanałach niekoniecznie musi przynieśc taki sam zysk.

Do tego na każdym kanale sprzedaży reklama i  promowanie, często także jakieś dodatkowe  abonamenty to także wiecej kosztów niż w jednym miejscu w jednym miejscu.

A nigdy nie wiadomo gdzie i za ile sie sprzeda i za ile sie zwróci. Wiec myśle że jednak koszty będą wieksze na kilku kanałach przy podobnej lub mniejszej sprzedaży

Oczywiście opieram sie na danych na ten moment. Nie wiemy jak zareaguja klienci i ilu kupujących przeniesie sie na inne platformy . Może sie też okazać że tylko jeden z marketplaceów przejmie dużą częśc klientów i docelowoe za rok - dwa  może znów sie opłacać handel gdzie w jednym miejscu bedzie wiekszość zamówień.

oznacz moderatorów

gargulce2
#11 Animator#

Do **piiip**ycznej decyzji łączenia ofert, która NIE DZIAŁA i (działa wszystkim użytkownikom na nerwach)

Dorzucę narzucanie kupującym przewoźnika w smarcie! 

Od pół roku allegro twierdzi że prowadzi test, który miał się skończyć w czerwcu 😉 wedle zapewnień wielu konsultantów, działu technicznego i moderatorek. Zapłaciłam za allegro smart I jako kupujący nie mogę wybrać odpowiadającego mi kuriera (dpd) bo allegro jak to ładnie nazywacie proponuje mi kuriera narzucając jego wybor (najczęściej one). Więc zamiast samodzielnie wybrać kuriera który jest u mnie na drugi dzień między 11 a 12, allegro wybiera za mnie kuriera one który jest po 5-7 dniach o ile w ogóle paczkę dowiezie. Oczywiście kontaktu brak.

Właśnie jedna zaginęła i próbuje się dowiedzieć gdzie jest moja rzekomo dostarczona paczka. 

Więcej na: brak wyboru kuriera w smart!!! Zapraszam do lektury 😉

Bo wkur.... I frustracja sięga zenitu

oznacz moderatorów

Client:126557003
#1 Nowicjusz#

Nawet tutaj na gadanym opłacają trolli,  żeby wyśmiewać posty 

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@Client:126557003 Sam się ośmieszasz tymi bredniami 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

Client:126557003
#1 Nowicjusz#

Wal się żydowski trollu. Po całym gadanym latasz i tylko piszesz posty ocieplając wizerunek Allegro bo za to ci płacą 

oznacz moderatorów