anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot do oficjalnego sklepu allegro.

MAMY ROZWIĄZANIE!
michuvg
#8 Zapaleniec#

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z Oficjalnym Sklepem Allegro. Zakupiłem tam iPhone 15 pro lecz po 1 dniu przestał działać wyświetlacz więc zadzwoniłem na numer podany w ich sklepie aby dowiedzieć co dalej zrobić z tą sprawą, pracownik sklepu powiedział mi abym odesłał telefon i mogą mi zaproponować gwarancję lub zwrot środków (powiedziałem że chce zwrot środków) i zapytałem się co zaznaczyć przy robieniu zwrotu, usłyszałem bez znaczenia więc zaznaczyłem opcję ‚Towar uszkodzony, ale paczka jest cała, po czym odesłałem telefon zabezpieczony dodatkowo w folię bąbelkową do sprzedawcy. Po dostarczeniu paczki do sprzedawcy ciągle mam status w trakcie weryfikacji. W między czasie dostałem wiadomość aby usunąć telefon z aplikacji ‚Znajdź’ po usunięciu przesłaniu ss dla Allegro jest cisza. Dzwoniłem do sklepu allegro lecz ciągle rozmawiam z kim innym i ciągle słyszę to samo więc czy jest taka możliwość że zostanę bez telefonu i bez pieniędzy? 

oznacz moderatorów
68 ODPOWIEDZI 68
komis-bell
#21 Demiurg#

Nawet jeśli żądania nie zostały wprost określone to termin na wydanie decyzji minął - reklamacja jest uznana. 

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

@komis-bell Odpisują ciągle tą samą regułką: proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. Jutro będzie ostateczna decyzja. Ale ich czas na decyzje był do 31.05. Więc coś jest tu nie halo.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Bo wbrew zapewnieniom OSA nie obowiązują te same zasady co innych 🙃

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   

Prosimy o wypiwiedz dlaczego was nie obowiązują takie same zasady co innych sprzedawców 

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

@Agent555 @komis-bell  Gdzie mogę zgłosić takie działania jak działanie na niekorzyść klienta i łamanie Praw Konsumenta?

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Możesz zgłosić sprawę do UOKIK 

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

@Agent555 Zawsze starałem się dogadać z kim  kimkolwiek polubownie dla obu stron lecz w tym wypadku nie odpuszczę. Po ich zapewnieniach w nic im już nie wierzę i tak tego nie zostawię.

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

Czekam jeszcze na odpowiedź ze strony Moderacji tego forum na moje pytanie z dyskusji bo tam nie chcą mi udzielić odpowiedzi. Czemu Oficjalny Sklep Allegro działa wbrew przepisom prawa, na niekorzyść klienta i pozwala sobie przeciągać wydanie decyzji reklamacyjnej? Proszę o podanie podstawy prawnej. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

pod warunkiem że zgłoszenie potraktowano jak reklamację.

Zaraz się okaże, że w paczce nie było nic oprócz towaru i mają się domyślić co i skąd przyszło

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Monika__L skoro było zaznaczone to co to ma być jak  nie reklamacja ? Towar uszkodzony ale paczka cała !!! reklamacja była przez ich własny system 😄

2332.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

@kostas11 I jeszcze pytałem się właśnie podczas rozmowy z pracownikiem tego sklepu co tu zaznaczyć to odpowiedział mi bez znaczenia. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A moderacja milczy, więc coś na rzeczy jest.

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

@LEW433 Co może być na rzeczy?

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

że nie wiedzą co zrobić.

Ale ja bym nie szukała drugiego dna. Moderacja nie jest na pstryknięcie. Czasami trzeba poczekać dobę

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@michuvg  napisał(a):

@kostas11 I jeszcze pytałem się właśnie podczas rozmowy z pracownikiem tego sklepu co tu zaznaczyć to odpowiedział mi bez znaczenia. 


A masz na to dowód, po drugie tam pracują zwykli pracownicy i im to bez różnicy co zaznaczysz bo to Ty masz potem bałagan, ale zwrotu odstąpienia nie mogłeś zrobić bo by Ci mogli potrącić za niedziałający telefon 😄 Jak chcesz odstąpić i dostać kasę napisałem i wytłuściłem Ci wcześniej na co się powołać 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

@kostas11 Przecież przed wybraniem w jakiej sprawie dzwonię jest informacja że wszystkie rozmowy są nagrywane. To chyba Allegro nie będzie miało problemu ich znaleźć bo mój numer telefonu jest tylko jeden na cały świat.

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

ale on miał zaznaczyć, że wybiera byle co!

No to co więc wybrał??

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

@Monika__L Skoro pracownik tego sklepu mówi zaznacz byle co po przedstawieniu mu całej sytuacji to najwidoczniej jest niekompetentny. 

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

oczywiście.

Ale z jego niekompetencją teraz mierzysz się Ty. A można było tego uniknąć chwilę mysląc 

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

@Monika__L Co nie zmienia faktu że Oficjalny Sklep Allegro nie dopełnił swojego obowiązku. 

oznacz moderatorów