anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot do oficjalnego sklepu allegro.

MAMY ROZWIĄZANIE!
michuvg
#8 Zapaleniec#

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z Oficjalnym Sklepem Allegro. Zakupiłem tam iPhone 15 pro lecz po 1 dniu przestał działać wyświetlacz więc zadzwoniłem na numer podany w ich sklepie aby dowiedzieć co dalej zrobić z tą sprawą, pracownik sklepu powiedział mi abym odesłał telefon i mogą mi zaproponować gwarancję lub zwrot środków (powiedziałem że chce zwrot środków) i zapytałem się co zaznaczyć przy robieniu zwrotu, usłyszałem bez znaczenia więc zaznaczyłem opcję ‚Towar uszkodzony, ale paczka jest cała, po czym odesłałem telefon zabezpieczony dodatkowo w folię bąbelkową do sprzedawcy. Po dostarczeniu paczki do sprzedawcy ciągle mam status w trakcie weryfikacji. W między czasie dostałem wiadomość aby usunąć telefon z aplikacji ‚Znajdź’ po usunięciu przesłaniu ss dla Allegro jest cisza. Dzwoniłem do sklepu allegro lecz ciągle rozmawiam z kim innym i ciągle słyszę to samo więc czy jest taka możliwość że zostanę bez telefonu i bez pieniędzy? 

oznacz moderatorów
68 ODPOWIEDZI 68
LEW433
#21 Demiurg#

Dzwonisz gdzie, do sklepu? zwrot zgłoszony przez Allegro rozumiem? sprzedający ma 14dni na zwrot środków.

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

Tak dzwoniłem do oficjalnego sklepu Allegro. Zwrot zgłoszony przez Allegro odesłany przez paczkomat InPost.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Kiedy odesłany, ile minęło czasu?

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

Jeszcze nie minęło 2 tygodnie, tylko tydzień od zwrotu lecz po przeczytaniu kilku wątków zaczynam

mieć wątpliwości czy dostanę zwrot środków. Pytam gdyż zostałem już oszukany kilka razy poprzez zakupy przez internet. A w takiej sytuacji jestem pierwszy raz 🙂

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

Przesyłka odebrana 14.05.2024, odesłana 15.05.2024 u sprzedawcy była już 17.05.2024

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

14dni max od chwili odstąpienia od umowy zakupu, ale tu mogą wsiąść to jako reklamację a wówczas mogą naprawić albo wymienić, ale jak się dogadałeś to mogą zwrócić Ci środki.

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

Po rozmowie z pracownikiem Allegro powiedziałem że tak słabo oddawać telefon po 1 dniu na gwarancję i powiedziałem że chce zwrot środków. Ale moje pytanie brzmi czy otrzymam ten zwrot bo po innych wątkach na tym forum będzie ze ciężko jest się dogadać z Oficjalnym Sklepem Allegro.

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

Czyli można się spodziewać braku zwrotu?

oznacz moderatorów
musashi2007
#13 Ambasador#

@michuvg Na Twoim miejscu nie wydzwaniałbym do OSA tylko napisał w "pytaniu o zakup", że zgodnie z ustaleniami telefonicznymi bla, bla, bla... oczekujesz zwrotu środków za telefon taki i taki ponieważ zepsuł się po 1 dniu. 
Skoro zawsze rozmawiasz z kimś innym to ciężko coś sensownego ustalić.
A jeśli minie ustawowe 14 dni i środki nie zostaną zwrócone to załóż dyskusję.

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

A jest sens zakładać dyskusje dla OSA skoro to sklep Allegro?

oznacz moderatorów
musashi2007
#13 Ambasador#

wszystkich na Allegro obowiązuje regulamin Allegro. Tak samo ich sklep :).
Nie panikuj. Oni tam mają ostry młyn bo sprzedają ogromne ilości towarów i różnych zwrotów czy reklamacji proporcjonalnie jest na pewno sporo. 
Daj im czas, który przewiduje ustawa. 

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

Dzięki za opowiedzieć, uzbroję się w cierpliwość będę czekać, po 14 dniach jak nie będzie rezultatów rozpocznę dyskusję, mam nadzieję że nie zablokują mi konta. Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@michuvg uspokajam, sklep Allegro obowiązują takie same zasady jak innych sprzedających na Allegro, więc bez obaw, jeśli będzie to konieczne, załóż dyskusję. Jeśli nie naruszysz regulaminu, to Twoje konto nie zostanie zablokowane, tylko dlatego, że masz problem z transakcją ze sklepem Allegro. Możesz być spokojny! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#
  • @la-nika   jeśli użytkownik otworzy dyskusje waszemu sklepowi, to już nie ma sensu prosić i pomoc allegro, w razie potrzeby przecież nikt nie nałoży ograniczeń waszemu sklepowi allegro 
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 można śmiało prosić o pomoc w dyskusji pracowników Allegro. Powtarzam, sklep Allegro obowiązują te same zasady, które dotyczą wszystkich sprzedających na Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No nie, wiele tu czytaliśmy.🤐

oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

Tak jak myślałem po 14 dniach zero informacji, brak zwrotu… Myślałem że Oficjalny Sklep Allegro ma trochę inne podejście do klienta. Dyskusja rozpoczęta. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@michuvg Dobrze, że rozpocząłeś dyskusję. Sprzedający ma 24 godziny na udzielenie odpowiedzi. Czas ten nie jest liczony w weekendy i święta. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
michuvg
#8 Zapaleniec#

Odpowiedzi dostałem dziś : Dzień dobry, dziękuję Panu za wiadomość. Zależy mi, aby pomóc i skontaktowałam się z serwisem. Otrzymałam informację, że jutro zostanie przekazana ostateczna decyzja. 🙂 Do tego czasu pozostańmy proszę w kontakcie.

Czyli Sklep Allegro nie obowiązują żadne terminy czy przestrzeganie Praw Konsumenta?

Takie czy podobne odpowiedzi słyszę ciągle cały czas… @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów