anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie płaci

MAMY ROZWIĄZANIE!
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Kupujący wygrywa licytację. Po licytacji, zamiast zapłacić, żąda dodatkowych zdjęć przedmiotu. Odmawiam, bo przedmiot spakowany. Brak płatności, rezygnacja z zakupu i negatywny komentarz. Nie dość że nie zapłacił, to ocenił czas wysyłki i zgodność przedmiotu z opisem. Aukcja trwała 7 dni, a żądanie dodatkowych zdjęć nastąpiło godzinę po zakończeniu licytacji. O co tu chodzi, może ktoś to wyjaśnić ?

oznacz moderatorów
68 ODPOWIEDZI 68
Client:79179573
#16 Inspirator#

@LEW433 To ty, @Leszeki1 ?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Albo podwójne ego.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@LEW433  chodzi o Rózię?

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Na szczęście nie znam.

 

oznacz moderatorów
Jacotm10
#8 Zapaleniec#

Złożenie oferty w licytacji jest samo w sobie wiążące.  Sprawdź  regulamin, że już o prawie powszechnie obowiązującym nie wspomnę, bo na Allegro słabo się przyjęło 😉
Ale Allegro nie jest ani stroną ani arbitrem w sporach między stronami, bo nie ma do tego żadnych narzędzi ani tym bardziej kompetencji.

 

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Allegro stanowi własne prawo, z własną definicją kupującego. Konsultant nie był w stanie określić kto to jest : Kupujący.

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

A nie mógł się zapytać w czasie licytacji ?, nie byłoby problemu.

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@beyc2, mógł, ale że to debil, więc nie zapytał 🙂 na takich ludzi tylko eSebix działa 😛

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

W czasie aukcji nie mógł zapytać ?

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@beyc2 Mógł, ale tego nie zrobił. Wiesz co? Wrzuć ten numer IMEI tutaj. Najlepiej fotkę z numerem. Może kupujący zrozumie swój błąd, zapłaci i usunie negatywa. To jak będzie? Wrzucisz?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Aukcja jest wystawiona ponownie, z IMEI, MAC addressami Wifi i Bluetootha i s/n. Chyba nie mogę podawać linku bo to nieuczciwa reklama. Ta sama treść i zmienione dwa zdjęcia. A kupującego zablokowałem, bo niedobrze mi się robi na samą myśl o tym człowieku.

 

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@beyc2  Możesz tutaj podać link - jak chcesz- to nie jest zabronione. Aukcję można zresztą łatwo znaleźć.

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

właśnie zalicytowałem w tej ofercie

allegro mi napisało

Złożenie oferty oznacza zawarcie wiążącej umowy. W przypadku wygranej zobowiązuje do zakupu przedmiotu.

Kupujący ewidentnie nie wykonał zawartej umowy

jak ktoś tego nie rozumie to sorry do piaskownicy babki lepić

najgorzej jak widzę nie rozumie tego allegro

Sprzedający źle rozegrał sprawę - za dodatkowe czynności nie związane z treścią tej umowy mógł zażądać dodatkowych pieniędzy

jak ktoś chce dodatkowe zdjęcia/ sesję zdjęciową to podaje mu cennik znajomego fotografa i oczekuję zapłaty

@_HolaOla_ może ktoś pomoże Sprzedawcy - bo ten komentarz to jawna kpina

i neguje sens sprzedaży na allegro

za działanie niezgodne ze swoim  regulaminem allegro powinno dać permanentnego bana kupującemu

bo przecież zawarł wiążącą umowę, jej nie wykonał i jeszcze ocenił produkt którego nie widział oraz obsługę sprzedaży do której nie doszło bo nie zapłacił

@msniezek @_HolaOla_ @cloudcloud zapowiadam publicznie, że

zrobię taki numer jak Kupujący w tej sztandarowej ofercie allegro

https://allegro.pl/oferta/fairy-platinum-tabletki-do-zmywarek-100-szt-8100632319

gdzie 2844 osoby kupiły produkt

przed zapłatą po zakupie zapytam  wasz serwis

o kartę charakterystyki produktu

https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_charakterystyki

a potem napiszę soczystego negatywa jak jej nie otrzymam

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

RED Kolego, którego często tu widzę. Masz w 100% rację. Niestety system komentarzy będzie wtedy sprawiedliwy jeśli zniknie lub jeśli po prostu stanie się sprawiedliwy. Kilka przykładów:

1. Klient kupuje i nie płaci. Wystawia negatywa. Nie zapłacił bo przed zapłatą zadzwonił do sprzedawcy a ten go uraził podczas rozmowy bo kupujący subiektywnie ocenił, że ton głosu sprzedawcy wydaje mu się opryskliwy. Stwierdził, że sprzedawca nie zasługuje na to by u niego kupować. Transakcja , która nie doszła do skutku powinna mieć zblokowaną możliwość oceny. Trudno. Skoro ciężko zweryfikować co miało wpływ na ocenę kupującego to po co w ogóle dawać możliwość oceny? Nie doszło do transakcji. Koniec i kropka. Skoro sprzedawcy nie mogą oceniać kupujących to jakim prawem kupujący ma oceniać sprzedawcę skoro ten nawet towaru nie wysłał bo nie było zapłaty. Kto tu zawinił? Sprzedawca czy kupujący z punktu widzenia tego co widzimy na ekranie komputera i z punktu widzenia dowodów i faktów ! Tego co widzę ja i allegro... 

2. W mojej rodzinie ( 5 dorosłych osób)  mamy w sumie 13 kont aktywnych zdolnych do wystawienia komentarza. W całej rodzinie "nazwiskowej" pewnie bym naliczył ok 30 kont. Osoba, której nie lubimy i na której chcemy się za coś odegrać ma w ofercie w promocji "japonki" za 7 zł. Kupujemy z 30 kont klapki. Możemy prawda? Nie płacimy. Możemy nie zapłacić prawda? Dowiedzieliśmy się bowiem, że japonki wykonane są z gumy, która może uczulać ( tak aby się jakość wytłumaczyć)  Zdążyliśmy na szczęście nie zapłacić 🙂 Wystawiamy 30 negatywów, które liczą się do oceny. Możemy prawda? Sprzedawca ma bardzo mało pozytywnych. Ledwo zaczął sprzedawać. Co się dzieje? Do żadnej transakcji nie dochodzi. Rozmyśliliśmy się wszyscy ( oficjalnie - motyw z uczuleniem) Możemy przecież. Nie dokonujemy zwrotów z poziomu MOJE ZAKUPY. Nie musimy tego umieć prawda? Sprzedawca na 100% będzie miał blokadę konta bo procent spadnie mu do 50-60% za 30 negatywów od razu od 30 kupujących. Serwis pozwala na takie rzeczy mimo, że to jedna wielka ustawka by była. Sprzedawca zniszczony. Koniec handlu przez niesprawiedliwy system. Nawet gdyby był Super Sprzedawcą i miał dużo pozytywów to te 30 negatywów w ciągu miesiąca jest nie do odrobienia. Nie ma szans. Traci tytuł. Przez co? Przez wadę systemu. Nie przez te negatywy tylko przez to, że skoro nie było transakcji to nie powinno tych negatywnych w ogóle być. Poczytajcie sobie co to znaczy transakcja. 

Źródło wikipedia: Transakcja – czynność zachodząca między sprzedającym i kupującym, która ma na celu wymianę towaru lub usługi.

Transakcje dzielimy na gotówkowe i bezgotówkowe ( jakaś ustna umowa) Skoro kupujący zawiera transakcję "pieniężną" i przychodzi mu do zapłaty coś ( faktura, rachunek, formularz allegro) to ma obowiązek zapłacić - wtedy transakcja jest ważna. Może nie zapłacić i transakcję anulować. Skoro nie ma zapłaty - nie ma transakcji gdyż nie doszło do wymiany ( rzecz za pieniądze ) Rozumiem zakup na odroczony termin płatności ale na allegro w przypadku zwykłego zakupu KUP TERAZ nie ma czegoś takiego. KUP TERAZ - kup w tej chwili ale i zapłać bo za chwilę będzie przekierowanie do banku. Skoro klient nie zapłacił KUP TERAZ przestaje obowiązywać. Klient nic nie kupił bo nie zapłacił. Zakupy na taśmie w markecie nie są WASZE jeśli za nie nie zapłacicie.

Rozumiem KUP ale zapłać później ale my rozmawiamy o KUP TERAZ co wymaga zapłaty od razu według regulaminu. Nie wiem ile dni jest na to ale załóżmy, że tydzień. Nie ważne. Z prawnego punktu widzenia po tym czasie X uznaje się transakcję za nieważną. Z jakiej racji więc ocena skoro zawinił kupujący? A może w takich przypadkach uruchomić ocenę kupującego ? !! Aby jemu wystawić negatywa a nie żeby on oceniał nas. Za co? Za to, że to on nie zapłacił mamy dostać negatywa? To jest tak absurdalne jak twierdzenie, że ziemia jest płaska ( z całym szacunkiem dla tych, którzy tak myślą) 

3. Kolejna rzecz - dlaczego od komentarzy zależy np. tytuł Super Sprzedawcy? Tytuł super sprzedawcy powinien być tytułem na który ciężko pracuje sprzedawca i powinien odzwierciedlać jego pracę, jego starania i dbałość o klienta, prawda ? TAK - wszyscy zapewne powiedzą. A tymczasem tak nie jest. Jak to? Ano tak - Sprzedawca wysyła paczki tego samego dnia, ma same pozytywy, koszty wysyłek sugerowane przez allegro aby mieć smart. Do wyboru 200 firm przewozowych 🙂 Odpowiada na maile całodobowo w ciągu minuty. Nie śpi. Rodzina go zostawiła. Zero skarg od klientów. Większość dzwoni i dziękuje 🙂 Na szkoleniach allegro podawany jest jako wzór do naśladowania. Nie ma super sprzedawcy bo nie pozwalają na to klienci. Załóżmy, że co 8 klient ocenia koszt wysyłki na 4 gwiazdki. Reszta na 5. Niby super oceny. No właśnie nie. Koszty wysyłki na 4 gwiazdki a reszta na 5 oznacza średnią 4.666 a na Super Sprzedawcę trzeba mieć 4.950  Kiedyś liczyłem. Napisałem wyżej, że co ósmy tak daje i nie będzie SS. Tak naprawdę aby być nad kreską 4.950 trzeba ok 12 pozytywnych na 5 gwiazdek aby to 4.666 zniwelować by się załapać. Nie trudno dostać 4 gwiazdki za koszt wysyłki nawet w przypadku poleconego za 6,49 zł. Ostatnio mieliśmy przypadek, że klient tłumaczył, że po prosu uważa że za drogo i dlatego dał 3 gwiazdki. Aby odrobić taki komentarz ( w sumie 13 gwiazdek - średnia 4.333 potrzeba ok 35 pozytywnych na full) 

4. Ostatnia rzecz. Zakupu z zagranicy i wybór cennika polskiego oraz wysyłkę za pobraniem. Pomijam tu ogromną lukę w systemie. Chcę skupić się na komentarzu. Ogrom sprzedawców za takie niezrealizowane zamówienia dostaje negatywy. Prosta rzecz - jeśli jest wysyłka za granicę w formularzu a wybrany cennik polski za dostawę do polski to powinna być blokada komentarza z automatu! Proste jak blokada kosztów wysyłki przy SMART. Kilka linijek kodu i warunków. Mogę podesłać. Wystarczy porównać kod pocztowy z miejscowością. Nazwę miejscowości z tymi w polsce. Poczta Polska ma wybór z automatu miejscowości po kodzie więc co za problem aby tak potężny serwis jak allegro zaimplementowało coś takiego. Warunek 1 --> jeśli jest wybór cennika polskiego a kod nie należy do polski - zablokuj komentarz. Warunek kolejny - jeśli nazwa miejscowości nie należy do polski a wybór jest z cennika do polski - zablokuj komentarz itp itd. Jest wiele opcji. 

Mało tego - taka transakcja powinna być anulowana z automatu. Dlaczego sprzedawca ma poświęcać na to swój czas? Jest niezgodność. Prosta rzecz do wprowadzenia a sprzedawcy nie dość , że walczą o anulowanie komentarzy to jeszcze muszą obsługiwać takie zamówienie i DOSTAJĄ KARY w postaci jakości sprzedaży, że nie wprowadzili numeru przesyłki i nie wysłali w terminie. ABSURD. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@RED  Jeśli nie zapłacisz, Twój negatyw prawdopodobnie zostanie usunięty, gdyż "każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie" 🙂

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

xyz96 Jakoś trzeba to określić 🙂 🙂 

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Dobre. Oplułem monitor ze śmiechu :)))))

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Telefon jest mój, więc jaki problem.  Ale jak coś nie pasuje, to może odesłać, zgłosić na policję, do POK i do płokułatuły.

BTW: jeszcze nie słyszałem aby ktoś sprzedawał na Allegro telefon z trefnym IMEI.

 

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@beyc2 Na tym forum były opisywane przypadki sprzedawania telefonów zablokowanych przez operatora. Jeden szczególnie aktywny użytkownik doradzał oszukanym kupującym, żeby poszli z telefonem do jakiegoś speca-magika, który "przebije" numer IMEI.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów