anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:48521134
#7 Wielbiciel#

Witam.

Jestem zainteresowany tematem blokady konta sprzedającego. Czy jak sprzedawca nie zwróci pieniędzy za np. Zły towar przez allegro lokalnie, allegro zablokuje mu konto, czy będą jeszcze jakieś inne konsekwencję czy tylko blokada?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:48521134  Ty akurat masz najmniej do powiedzenia na temat blokady. O tym decyduje Allegro. Masz zamiar sprzedać bubla i interesują Cię konsekwencje? Mogą być bardzo przykre, a blokada będzie najmniejszą dolegliwością 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Client:48521134
#7 Wielbiciel#

Akurat sprzedaję wiele przedmiotów, ale zostałem oszukany przez kupującego, i allegro na razie popiera jego stronę i ciekawi mnie jakie konsekwencję mogą być z owej sytuacji.

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:48521134 jeśli przeprowadził reklamację poprawnie, to nic mu nie mogą zrobić, pozostaje sąd lub rzecznik konsumenta jak zakup od firmy. Allegro nie ma statusu SĄDU i nie rozstrzygnie sporów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:48521134  To pisz po ludzku, żeby wiadomo było co jest na rzeczy. Dopiero wtedy można coś doradzić.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:48521134  Allegro to nie sąd i nie jest strona transakcji 🙂  Jak złożyłeś reklamację, odesłałeś towar, sprzedawca może odrzucić reklamację a Ty możesz się z tym nie zgodzić i iść do rzecznika o pomoc przy zakupie od firmy lub sądu jak zakup od osoby prywatnej. Czasem blokują ale tu musiał by Cię sprzedawca całkowicie olać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:48521134
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, w tym przypadku ja jestem sprzedającym, i to w przekazywaniu przedmiotów znalazł się problem. Kwota wynosi 91zł. Rozumiem że jedyne co mogę zrobić wiedząc, że błąd nie jest po mojej stronie to odrzucenie zwrotu?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:48521134  zwrot a reklamacja to dwie różne sprawy i procedury 🙂 opisz co się stało to doradzimy 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:48521134
#7 Wielbiciel#

Sprzedawałem skiny do gry CS-GO. Po sprzedaży byłem umówiony z kupującym, że wyślę mi oferty wymiany. Wysłał też zdjęcie swojego konta itp. W chwili gdy miałem wysyłać skiny dostałem dane oferty wymiany. Wysłałem, i po dosłownie 5 sekundach kupujący mówi, że chcę zwrot pieniędzy ponieważ nie otrzymał towaru. Wiem, że dałem się zrobić jak dziecko ale również wiem, że to jego drugie konto.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:48521134  No dałeś się nico zrobić, trudne będzie coś osiągnąć .

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

Halo, @kostas11 ! Pobudka!

Odpowiadasz SPRZEDAWCY.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:48521134 Jeśli sprzedawca nie zwróci pieniędzy, kupujący może wystąpić o rekompensatę z POK i jeśli ją uzyska, Allegro może wymagać zwrotu tej kwoty od sprzedawcy pod groźbą blokady konta i kont powiązanych. Jeżeli Allegro lub kupujący zgłosi sprawę na policję, mogą być też inne, znacznie poważniejsze konsekwencje.

oznacz moderatorów
Client:48521134
#7 Wielbiciel#

Czy więc powinienem zwrócić pieniądze, itp. Czy bawić się w pozwy itd? Czy w tek kwocie - 91 zł mogę wogóle zostać pozwany?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:48521134 Możesz spróbować przekazać"oszustowi" że zgłosisz, może się przestraszy. A czy chcesz iść na policję i sądu, sam musisz wiedzieć.

oznacz moderatorów
Client:48521134
#7 Wielbiciel#

Próbowałem już i nic, jednak gdy tak jak w tym przypadku to ja jestem sprzedającym i dostałem już pieniądze na konto to na mnie kożna "donieść" na policję. Cena wynosiła 91zł. I chciałbym się dowiedzieć czy wogóle od takiej kwoty może się coś stać. Ja wszystko mam, nic teoretycznie mi nie przeszkadza.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:48521134 Jak ktoś jest zdeterminowany, to sprawę cywilno-karną może Ci zrobić i za przysłowiową złotówkę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@Client:48521134 jak rozumiem chcesz ponieśc wszystkie prawne konsekwencje za taką blokadę?

zarówno z kodeksu karnego i cywilnego

oraz zdajesz sobie sprawę, że za taki numer grożą ci poważne konsekwencje finansowe

oznacz moderatorów