anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
205 ODPOWIEDZI 205
subiekt13
#8 Zapaleniec#

Czyli idealnie odpowiada także tej sytuacji - tym razem łamią regulamin Smart, ograniczają wybór i narzucaja swoje usługi przewozowe Allegro One. Zatem trzeba to zgłaszać do UOKIK

oznacz moderatorów
datsun1931
#7 Wielbiciel#

Głosowanie portfelem lub wniosek do UOKIK napewno przyhamuje zapedy tego monopolu.

Ja osobscie znam kuriera DPD w moim regionie  i to jest duze ulatwienie w doreczniu paczki niewyobrazam sobie zeby kurier byl wybierany losowo.

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@datsun1931 co to znaczy głosowanie portfelem? 

Ja złożę zażalenie do UOKiK ale muszę je odpowiednio uszykowac. Nie podaruje im tego. 

oznacz moderatorów
Syla270985
#12 Orędownik#

@gargulce2 nie robić zakupów 🙂

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@Syla270985  to nic nie da...  właśnie piszę do uokik

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

Edit wysłane do UOKiK 

Allegro łamie swój regulamin. Oszukuje klientów oferując im w ramach płatnej usługi smart wybor kuriera z tych które udostepnia sprzedawca po czym wyboru nie ma... allegro wybiera za nabywcę kuriera którego ten nigdy by nie wybrał....

oznacz moderatorów
serwis-texas
#20 Guru#

Brawo. 🙂

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@Syla270985 @datsun1931 @subiekt13 @ironcat i inni czy komuś wrócił wybor kuriera w smarcie?

oznacz moderatorów
pk_1969
#8 Zapaleniec#

nic sie nie zmienilo, dalej lipa

... dostalem kupon 20zl na zakupy dzisiaj

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

Wczoraj wysłałam odwołanie od nieuznanej reklamacji. Zobaczymy jak się do tego odniosą. Rzecznik praw konsumenta ma wstępnie nakreśloną sprawę. Jeśli odwołanie nic nie da to pisze do prezesa rzecznika o zbadanie sprawy i wyciągnięcie konsekwencji. 

Piszcie wszyscy odwołanie z odpowiednimi paragrafami. Mogę pomóc.

oznacz moderatorów
subiekt13
#8 Zapaleniec#

Nie. A jak napisałem do All by mnie usunęli z grupy objętej tym "testem" to najpierw odpisali udając, że nie wiedzą o co chodzi, a gdy ponownie napisałem to przyszła odpowiedź, że nie zrobią tego i że to co robią to w trosce o kupujących. Nie wiem czy się śmiać czy płakać

oznacz moderatorów
Syla270985
#12 Orędownik#

Też nie mam wyboru, ale zagrałam w tą ich ruletkę bo nie był dostępny Paczkomat, i na szczęście trafiło na DPD. 

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@Syla270985 Ja nie mam zamiaru grać w ich grę. Zapłaciłam za usluge i nie mogę z niej korzystać. Gdzie tu logika?

oznacz moderatorów
Phoenix505
#7 Wielbiciel#

Czy można się gdzieś pod tym podpisać? U mnie też jedyny rzeczowy kurier to DPD i nie mam zamiaru grać w ich ruletkę. 

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@Phoenix505 od kiedy masz problem? Ja czekam na odpowiedź allegro. Pisałeś do allegro? I co ci odpisali? 

Pomogę jeśli będziesz chciał. Ale muszę znać konkrety. 

oznacz moderatorów
aanekaa
#7 Wielbiciel#

Ja dziś zauważyłam właśnie taki problem, chciałam zrobić zakupy, standardowo wybrać dostawę kurierem DPD (w memu dostaw Smart u sprzedającego oczywiście widniała taka opcja), a w kolejnym kroku zonk - tylko opcja Kurier... Jeszcze tydzień temu wszystko było ok ale z tego co tu czytam to nikomu nie są na rękę te zmiany. Napisałam dziś do Allegro z pytaniem o co tutaj chodzi i czy wróci wszystko do stanu pierwotnego i czekam co mi odpiszą 

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#10 Popularyzator#

To samo u mnie. Tydzień temu był wybór, dziś już nie ma. Dla mnie to oznacza blokadę zakupów, bo w przypadku Pocztexu mam doręczane tylko awizo, a nie mam możliwości wyjścia z domu. Paranoja.

Zgłosiłam problem, ale czarno to widzę. Jeśli faktycznie Allegro planuje w ten sposób ubezwłasnowolnić kupujących, to zakupy tutaj staną się dla mnie tylko źródłem stresu i problemów.

oznacz moderatorów
subiekt13
#8 Zapaleniec#

Dokładnie. Dla osób, które mają ograniczoną mobilność (chorych, opiekujących się dziećmi czy seniorami) to praktycznie wykluczanie społeczne. Jest tez problem ze zwrotami w ramach Smart bo punktów Allegro jest niewiele 

oznacz moderatorów
Client:108637426
#8 Zapaleniec#

Czyli zamiast zakończenia testów poszli w ich rozszerzenie. Nie rokuje to dobrze, chyba że opór społeczny będzie zdecydowanie większy... 

oznacz moderatorów
ironcat
#9 Pomysłodawca#

Tylko jak najwięcej zgłoszen do UOKIK może pomóc. Dużo zgłoszeń to zwrócenie uwagi na problem i UOKIK może wszcząć postępowanie.

oznacz moderatorów