anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#11 Animator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
444 ODPOWIEDZI 444
sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@gargulce2 a skąd mają wiedzieć? Przecież nie robią tutaj zakupów, a nadążenie za wszystkimi zmianami jest już od dawna niemożliwe. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@gargulce2 ile razy sprzedawca się tu dowie po fakcie że mu cos allegro w ofertach skopało... np zamieniło ilość sztuk w produktyzacji i zamiast sprzedawac 1 szt w tej cenie sprzedaje 10szt np zmywaki kuchenne czy znicze. Takie akcje wychodza jak wkurzony klient zakłada dyskusję że dostał 1 szt zamiast 10. Zmiany metod dostawy to tylko kropla w morzu goryczy.

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

@sl-aw-ek chociażby stąd że zdezorientowany klient na początku swojej drogi że zdymanymi testem allegro przez zakupem zapyta dlaczego w ofercie jest kurier na którym mu zależy a przy zakupie już go nie ma....

A klient który już wie co allegro wyprawia będzie anulował zakup i kupowal ponownie po czym znowu anulował. Aż do skutku. 

Ja tych dwóch sprzedawców poinformowałam że to niestety przez Allegro takie rzeczy się dzieją i jak to wygląda od strony kupującego. 

oznacz moderatorów
Morgoth667
#9 Pomysłodawca#

Proponuję też zalać allegro reklamacjami- niech poczują, że jesteśmy wkurzeni. I poprosić też o to znajomych- nie każdy jest na Allegro Gadane. A na pewno większej liczbie osób to przeszkadza.

Swoją drogą skoro to testy- w co wciąż nie wierzę to czemu nie zbierają opinii kupujących o tym jak "świetny" jest nowy system?

oznacz moderatorów
Morgoth667
#9 Pomysłodawca#

Ja już poinformowałem jednego sprzedawcę, u którego kupuję raz na dwa tygodnie, że póki polityka allegro się nie zmieni to przechodzę do konkurencji bez Pocztexu- bo z nimi mam wieczne zatargi.

Ci sprzedawcy, którzy również kupują coś na allegro to myślę, że wiedzą. Ale pomysł by -Sainkho-  podawać powód anulowania jest dobry.

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@Morgoth667 Podawanie powodu anulowania jest wskazane, bo w toku postępowania UOKiK może sprawdzać takie dane. Korespondencja obsługi Allegro z użytkownikami na pewno będzie brana pod uwagę, także warto zgłaszać reklamacje.

oznacz moderatorów
dlugilong
#8 Zapaleniec#

Na Wykop.pl często sprawy dopiero wtedy zostają zauważone.

oznacz moderatorów
instbud
#11 Animator#

Witam zapłaciłem za smarta i przy wyborze dostawy chciałem DPD bo jest u mnie codziennie, ale nie było takiej możliwości darmowej, oczywiście był wybór kurier za 0 zł ale wybraliście mi Allegro ONE które przetestowałem i niestety nie działa to dobrze, ostatnio 4 dni po terminie, czy Allegro po zapłaceniu SMARTA nie daje możliwości wyboru kuriera ? w takim razie rezygnuje za takie udoskonalenia które mnie zmuszają do wyboru najgorszego kuriera ... @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak jak masz Smarta to Allegro wybiera Ci kuriera.

oznacz moderatorów
instbud
#11 Animator#

ale ja nie chcę aby allegro mi wybierało kuriera, ja sam mam rozum i ja chcę wybierać!!!

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@instbud 

Odstąp od umowy na odległość. Po prostu wypowiedz usługę SMART. Zwrócą Ci pieniądze.

https://allegro.pl/pomoc/kontakt

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

@serwis-texas ale to nie jest rozwiązanie. Kupując smarta zgadzaliśmy się na regulamin, w ktorym mielismy zagwarantowaną mozliwosc wyboru kuriera z tych ktore proponuje sprzedawca. Zapłaciliśmy za Usługę z góry na rok. Allegro bezprawnie zmieniło zasady na niekorzyść klientów zasłaniając się stwierdzeniem że to tylko test. 

Testy nie trwają 4 miesięcy (to nie szczepionka na raka żeby to tyle trwalo) I są poparte dowodami, opiniami itd. A tu nic. Po cichaczu próbują wprowadzić zwykły bubel który utrudnia wszystkim życie. 

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@gargulce2  napisał(a):

Po cichaczu próbują wprowadzić zwykły bubel który utrudnia wszystkim życie. 


Z tym się nie zgodzimy. 😛 Ułatwia to Allegro utrzymanie volumenu przesyłek u danego przewoźnika na określonym w umowie poziomie i uniknięcie dopłat za brak jego wypełnienia. 😉

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@AGD-RTV-IT jestem skłonny uwierzyć, że w zależności od ilości przesyłek mają jakieś dodatkowe rabaty ale dopłata za niewysłanie określonej ilości paczek ^^ śmiesznie to brzmi patrząc na to, że tak naprawdę to allegro dyktuje warunki. 

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@sl-aw-ek pamiętasz ostatnie podwyżki dopłat do smarta i ogólnie cen przesyłek w nim? Dosłownie kilka tygodni wcześniej były informacje prasowe o ciężkich negocjacjach Allegro w sprawie dopłacenia do opłat za przesyłki w tej usłudze wobec 1 czy 2 przewoźników. 🙂

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@gargulce2 

Ja wszystko wiem, rozumiem Twój punkt spojrzenia i się z nim całkowicie zgadzam. Proszę też abyś zrozumiał/a że ja jestem sprzedawcą. Kłopoty Wasze, przy naszych to jest pikuś. Allegro nie boi się nikogo i niczego, stąd moje twarde, realne spojrzenie na kłopot. Ja wolę doradzić odstąpienie 🙂

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

Już wiem, na czym polega "korzyść" dla kupujących płynąca z loterii kurierskiej Smart. Jak człowiek gryzie pazury, waha się, czy kupić, czy nie kupić, a potem w końcu kliknie zamówienie i leci sprawdzić wyniki, to ma wielką radochę, gdy się okaże, że wylosował, to co chciał. Bez tych nowych atrakcji kupowanie byłoby zwyczajnie nudne.

Dziś wynik pierwszego losowania był po mojej myśli i na widok nazwy pożądanego dostawcy aż krzyknęłam - "Jest!", ściskając piąchę w geście zwycięstwa, niczym medalista olimpijski. Jakie inne platformy czy sklepy dostarczą Wam tylu emocji? No jakie, pytam się? 😂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Już wiem, na czym polega "korzyść" dla kupujących płynąca z loterii kurierskiej Smart. Jak człowiek gryzie pazury, waha się, czy kupić, czy nie kupić, a potem w końcu kliknie zamówienie i leci sprawdzić wyniki, to ma wielką radochę, gdy się okaże, że wylosował, to co chciał. Bez tych nowych atrakcji kupowanie byłoby zwyczajnie nudne.

wolałbym tę nudą wersję.🤗

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@-Sainkho- 

A to fajnie opowiedziane 🙂

oznacz moderatorów
Morgoth667
#9 Pomysłodawca#

No nie no teraz to rozumiem i przepraszam, że psy na allegro wieszałem 😉 Jak mogłem wcześniej tego nie zauważyć i docenić.

oznacz moderatorów