anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#11 Animator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
444 ODPOWIEDZI 444
LEW433
#21 Demiurg#

Ale reklama jest i to na głównej stronie, a kosztuje, a Smart nie jest darmowy ani dla kupujących ani dla sprzedających:

LEW433_0-1724313044461.png

 

oznacz moderatorów
Morgoth667
#9 Pomysłodawca#

To ja chyba zawyżam średnią gdyż allegro podliczyło, że w 4 lata oszczędziłem 5000tys. Chyba liczą, że powinienem być wdzięczny a nie kompletować ekipę do pozwu zbiorowego 😉

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@Morgoth667 Te "oszczędności" to zabieg czysto marketingowy. Nie majac Smarta, można kupować gdzie indziej też korzystając z darmowych dostaw i to bez konieczności ponoszenia opłaty za usługę. Można również kupować tam, gdzie nawet z kosztami dostawy będzie taniej niż na Allegro ze Smartem.

Niektórzy tak się sugerują tymi "oszczędnościami", że potem pytają na forum, jak mogą sobie te pieniądze wypłacić. 😆

oznacz moderatorów
Morgoth667
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, że tak- ja się pół raza nie nabrałem na te wyliczenia- ciekawe jaką stawkę za przesyłkę zakładają do tych obliczeń? 50 zł? 😉

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@Morgoth667 Sumowane są kwoty za poszczególne metody dostawy wybrane (lub narzucone) w każdym zamówieniu.

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

Znów to samo. Kupiłam warzywa w zalewie w słoikach. Przy produktach w szklanych opakowaniach unikam DPD, jak tylko mogę, bo żaden inny dostawca nie niszczy mi paczek tak jak oni. W normalnych warunkach wybrałabym DHL, tym bardziej, że ich kurier przyjeżdża wcześniej i towar nie byłby narażony na dłuższe grzanie podczas upału. Niestety padło na DPD.

Już miałam anulować zamówienie, ale nauczona przypadkiem sprawdziłam, czy da się zamówić kolejne 10 sztuk. Otóż nie dałoby się. Musiałabym szukać innej oferty, koniecznie bez Pocztexu i najlepiej bez DPD, żeby nie trzeba było ponownie odstąpić od umowy. Niestety na Allegro nie ma filtrów negatywnych dla określonych metod dostawy, więc każdą ofertę trzeba sprawdzać ręcznie.

Czy tak powinny wyglądać zakupy online?

oznacz moderatorów
RobertB1992
#9 Pomysłodawca#

@-Sainkho- 

Niestety Allegro uważa, że wie od ciebie lepiej, a ty nie masz nic do gadania, ani prawa głosu.

Mam ten sam problem, ten ich chory system na siłę wciska mi w większości przypadków kuriera innego niż chcę wybrać. Po co to wszystko? Nie są szczerzy i nie potrafią niestety odpowiedzieć na to pytanie. Człowiek tylko traci przez nich zdrowie i nerwy. Coraz gorsze zmiany w tym serwisie.

Korzystam od kilkunastu lat z tego serwisu, ale takiej patologii zmian jak w tym roku to nie potrafię sobie przypomnieć, aby była w przeszłości. Co chwilę jakieś bardziej odrealnione zmiany uderzające w konsumentów..

oznacz moderatorów
lewgorzkowski
#10 Popularyzator#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Kiedy zostanie przywrócona funkcjonalność składania zamówień? 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@lewgorzkowski Możliwość kupowania  w ofertach Allegro powinna w tej chwili działać bez probelmu.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
lewgorzkowski
#10 Popularyzator#

@nat_not 

Problem nadal występuje, brak możliwości wyboru kuriera. Na "funkcjonalność" serwisu składa się kilka komponentów. Ten ostatni - czyli metoda dostawy; nie działa jak należy.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#19 Nestor#

Można wybrać kuriera. Sprawdziłem teraz, wystarczy kupić z innego konta - nie będącego w Smart, 

oznacz moderatorów
dlugilong
#8 Zapaleniec#

Czyli jawnie i chamsko chcą nas pozbyć Smart, bo im się nie opłaca. Najpierw podniesienie ceny Smart, potem zwiększenie limitów dla zakupów, a teraz durne usuwanie wyboru kuriera. 
Jestem klientem od 2002 roku. Wiele przeszedłem razem z "rozwojem" tej platformy, ale to co się teraz tutaj dzieje, utwierdza mnie w decyzji jaką zamierzam podjąć - podziękować z przedłużenia Smart po zakończeniu oraz zakończyć zakupy. 

Potracicie klientów to wróci wam rozum.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Zapomniałeś jeszcze o obowiązku wysyłek allegro one dla sprzedawców chcących wysyłać smartem, co skutkuje: nerwicą, wrzodami, zaburzeniami snu, stanami depresyjno - lękowymi, nomofobią (strach odbierać  telefony od tylu wrzeszących klientów), uszkodzeniami towaru, stratami finansowymi z powodu nie odebrania opóźnionych przesyłek itp. itd. Co w efekcie prowadzi do wyłączania usługi smart przez sprzedających, a klient za wysyłkę i tak musi płacić. Sprzedawcy nie mający smarta nie robią tego na złość klientom, tylko dla spokoju lub z powodu braku możliwości spełnienia wygórowanych oczekiwań allegro.

oznacz moderatorów
Morgoth667
#9 Pomysłodawca#

Tak to się dzieje jak ktoś poczuję się władcą świata.

oznacz moderatorów
Morgoth667
#9 Pomysłodawca#

Ale ściema- proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! Widzę, że chyba jest potrzeba moderatora moderatorów.

oznacz moderatorów
Astrid_Fashion
#8 Zapaleniec#

Gdy oglądam możliwe formy dostawy jakiegoś produktu, jest np. Kurier DPD, Kurier UPS. Gdy przechodzę do zakupu, jest tylko Kurier (brak możliwości wyboru z jakiej firmy). Kiedyś było normalnie. Dlaczego teraz nie mogę wybrać?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Astrid_Fashion w smarcie allegro nie pozostawia Ci możliwości wyboru kuriera , dostajesz przydział z automatu 

oznacz moderatorów
musashi2007
#13 Ambasador#

Teraz nie musisz już tracić czasu na zastanawianie się nad wyborem firmy kurierskiej. 
Allegro zrobi to za Ciebie.

oznacz moderatorów
Astrid_Fashion
#8 Zapaleniec#

Cudownie...

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@Astrid_Fashion Gdybyś miał/a ochotę podzielić się swoimi refleksjami na temat tej wspaniałej zmiany, to zapraszamy tutaj:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-kupuj%C4%85cych/brak-wyboru-kuriera-w-smart/td-p/785603/

oznacz moderatorów