anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmieniamy zapowiedziane wcześniej warunki Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

[Aktualizacja 24.08.2023]

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej sprzedających mogło zaoferować kupującym darmowe dostawy w ramach Allegro Smart! Dlatego przekładamy zmianę warunków Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych – z 30 sierpnia na 25 października.


Wracamy do informacji zawartych we
wcześniejszym poście. Pisaliśmy, że aby od 22 sierpnia być w Smart! powinniście zaoferować kupującym:

oraz

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

Co oprócz tego planujemy zmienić 

Wasze oferty będą Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

Wprowadzamy ten wymóg, ponieważ chcemy zapewnić kupującym jeszcze szerszy wybór usług dostawy.

Informację o związanej z tym zmianie regulaminu otrzymacie mailowo w drugiej połowie lipca. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
209 ODPOWIEDZI 209

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

Ale DPD ma też wagę gabarytową, przesyłki powyżej 120cm możesz tak wysłać jeśli paczka jest wąska. Ja mam większość 130x60x60 i tutaj DPD juz odpada. Mi zabiera teraz Pocztex więc Twoje pewnie też weźmie. Moich znowu nie weźmie nikt poza Pocztexem. Tak samo jest z przesyłkami ciężkimi (25kg) bierze tylko Pocztex w ramach SMARTa, no i Allegro One kurier ale w Szczecinie nie ma, wiec też nie mam wyjścia żadnego z tej sytuacji.

oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

Pocztex bierze i tam nie masz wagi gabarytowej. Jedynie suma wymiarów nie może przekraczać 250 cm chyba.

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

Taka mała sugestia.. byście popracowali nad terminowością doręczania przesyłek Allegro One. Zbyt często klienci skarżą się na to, iż sugerowany czas dostawy mija się z prawdą, gdzie nadanie przesyłki następuje w terminie deklarowanym. Jak Wasi kurierzy będą dostarczać przesyłki szybko to i zapewne zwiększy się procentowo udział wysyłek Allegro One w całej ilości zamówień.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Firma-Polmer Terminowość to jedno a drugie to mała ilość automatów paczkowych . Paczkomaty InPostu są wszędzie ,nawet na wioskach a zielonych skrzynek jest jak na lekarstwo.

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

No to fakt, ale tutaj rozumiem że rozwój jest w toku tychże automatów, także luzik. 
Dodatkowo problemem jest akurat na moim terenie bardzo szybki podjazd kuriera ok godziny 9 więc zbyt późny czas wysyłki nie wchodzi w grę. 

oznacz moderatorów

marpit
#9 Pomysłodawca#

Co w sytuacji gdy kod pocztowy nadawcy nie jest obsługiwany przez kuriera ONE?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@marpit Allegro One Kurier (dostawa do drzwi) nie jest obowiązkowy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@nat_not "Allegro One Kurier (dostawa do drzwi) nie jest obowiązkowy" - dziś nie jest, ale kto wie, co przyniesie dzień następny? One Box też wczoraj nie był obowiązkowy 😎

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dokładnie, nic tak szybko nie zmienia się w tym kraju jak regulamin i wymagania allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

marpit
#9 Pomysłodawca#

@nat_not "Musisz mieć 2 metody z dostaw do drzwi" wiec wybieram One kurier który nie działa, czy warunek będzie spełniony?

 

oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

Wtedy możesz mieć problem jak klient wybierze kuriera One a Ty nie będziesz mógł go zlecić 😛 tak mi się wydaje

oznacz moderatorów

Inspirowanemilo
#2 Obserwator#

Co mogę zrobić w takim przypadku

"Pole "Dane nadawcy - adres" zawiera błędne dane: Kod pocztowy nadawcy znajduje się poza obszarem One Kuriera", skoro nie mieszczę się w zasięgu kuriera one, jak mogę nadać paczkę w automacie, których jest kilka w moim mieście? Muszę nadać paczkę i nie dokońca wiem jak to teraz ugryźć.  

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Inspirowanemilo Przesyłkę Allegro One Kurier można nadać w Allegro One Box lub Allegro One Punkt, który jest w zasięgu działania Allegro One Kurier. Dotyczy to jedynie opcji dostawy następnego dnia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Inspirowanemilo
#2 Obserwator#

Dzięki za odpowiedź, już wyłączyłam tą opcję, a tą paczkę jakoś będę musiała dostarczyć do Katowic... 

oznacz moderatorów

Waza_ZB
#10 Popularyzator#

@nat_not Nie rozumiem dlaczego na tej liście nie ma Allegro Kurier Inpost

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@nat_not dlaczego nie jest dostępny Allegro Kurier Inpost? 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@nat_not Popraw mnie proszę jeżeli coś źle rozumiem...

Allegro One Kurier nie obsługuje adresu naszej firmy więc do moich aktualnych dwóch przewoźników (DPD, InPost) będę musiał dorzucić obowiązkowo Allegro One odbiór w punkcie oraz dodatkowego kuriera z wysyłką pod adres klienta? Czyli moje kilkadziesiąt zamówień dzienni będę musiał rozłożyć na 4 różnych przewoźników? Chyba ktoś u Was klimatyzacji w biurze nie włączył jak się ciepło zrobiło....

Dodatkowo od kilku miesięcy proszę o informacje co z paczkami powyżej 120cm długości? Rozumiem, że nadal nie ma rozwiązania i takie oferty tracą z automatu status SMART?

oznacz moderatorów

Waza_ZB
#10 Popularyzator#

@nat_not czy jak dołożę Kurier UPS, to przy zamówieniu bezpłatnego podjazdu pod Allegro One, będę płacił za podjazd UPS czy nie?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Waza_ZB Skonsultuję tę sprawę i wrócę do Ciebie z odpowiedzią.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

sklepspectrue
#9 Pomysłodawca#

tez chętnie poznam odpowiedz

 

oznacz moderatorów