anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmieniamy zapowiedziane wcześniej warunki Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

[Aktualizacja 24.08.2023]

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej sprzedających mogło zaoferować kupującym darmowe dostawy w ramach Allegro Smart! Dlatego przekładamy zmianę warunków Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych – z 30 sierpnia na 25 października.


Wracamy do informacji zawartych we
wcześniejszym poście. Pisaliśmy, że aby od 22 sierpnia być w Smart! powinniście zaoferować kupującym:

oraz

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

Co oprócz tego planujemy zmienić 

Wasze oferty będą Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

Wprowadzamy ten wymóg, ponieważ chcemy zapewnić kupującym jeszcze szerszy wybór usług dostawy.

Informację o związanej z tym zmianie regulaminu otrzymacie mailowo w drugiej połowie lipca. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
209 ODPOWIEDZI 209

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

A ja Wam powiem, że ostatnio zrezygnowalem ze SMARTa w przesylkach powyzej 80zł  by nie doplacac. Jakos specjalnie nie odczułem różnicy.

Teraz tak sobie myśle, że może to dobry moment by calkowicie usunąć smarta z ofert

na plus przemawia:

- rozliczam sie samodzielnie

- nie kopie sie z koniem z powodu doliczeń do niestandardu

- nie mam platnej zmiany adresu 

- nie płace za podjazdy

- wspolpracuje z kim chce i kiedy chce

na minus to szkoda mi tych itemków w cenie 45zł w smarcie bo czesto rzeczy warte np 38zł wystawiałem po 45 i tez sprzedawalem 🙂

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@nat_not Czyli problem sam się rozwiąże.Od 30 sierpnia wypadam ze Smarta, bo do najbliższego punktu Allegro box mam 37 km.Nie sądzicie chyba, że aby spełnić Wasze warunki będę zap.......ł z jedną, czy nawet 10 przesyłkami tyle kilometrów w jedną stronę.Ktoś kto to wymyślił, to ma chyba wodogłowie, albo jak to mówi mój dobry przyjaciel "mózgojada, a ten głoduje".

Może dobrze się stało.Nie będę musiał bić się z myślami jakiego wyboru dokonać.Koszt wysyłki zrobię darmowy (wrzucę w cenę przedmiotu).Na pewno zmniejszy się ilość zwrotów i zakupów przez "wypożyczaczy".Miałem tak zanim wdrożyłem Smarta.

Patrząc na to, co dzieje się z Allegro idziecie w ślady "Titana", szkoda.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ART_FOTO @kostas11 pozostaje Wam zamawianie kuriera , sam się zastanawiam czy złośliwie i wielkim wd....maniem nie robić tego samego , nie przyjedzie po odbiór -wątek na gadane i zgłoszenie przez support .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria na razie nie ma problemu bo brak sprzedaży na allegro, przez wyszukiwarkę, ani moje ani konkurencji nie wyświetlają się oferty na przeglądarkach z niewyczyszczonymi ciasteczkami 😞 po wpisaniu powinno być 830 ofert a są 4 i to używane z Lokalnie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria byłoby to jakieś wyjście, o ile kurier ten podjeżdżałby po nawet jedną paczkę i to codziennie.Niestety patrząc na to co Allegro One reprezentuje śmiem twierdzić, że szybko zakończyłbym działalność na Allegro poprzez spadek jakości sprzedaży ze względu na komentarze związane z czasem dostawy.

Stali klienci są już informowani, że od września nie będą mieli możliwości zakupu w Smarcie, ze względu na to, że nie będę tej metody udostępniał w związku z wymogami Allegro, których nie jestem w stanie spełnić.Jak słyszą że jest to związane z jakimś przymusem, to mówią że nóż im się w kieszeni otwiera.

Ciekawym jest że pomimo wielu wywołań, moderacja nagle zamilkła.Pomimo tego że my Sprzedający wiemy jaki jest powód wprowadzenia "zmian w zmianie", chciałbym usłyszeć (przeczytać wpis) od któregoś z moderatorów uzasadniający tą zmianę.Czym Allegro kierowało się zmuszając sprzedających do wprowadzenia usługi, która działa jak odbiór satelitarny w czasie burzy.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ART_FOTO gro klientow już się przejechało na tych przesyłkach i zapewne profilaktycznie nie wróci do nich  ,ale jak znam życie allegro od września wprowadzi bonusy dla klientów wybierających One i zrobi się przykro dla sprzedawców , na razie szykuję siię do wprowadzenia  ,ale intensywnie gapię się na wątki i moje decyzja ostatecznie może ulec zmianie , przy moim asortymencie to zabójstwo , ale myślę ,że dopracowanie innych kanałów sprzedaży zrekompensuje mi stratę .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria Nie wiem, czy już nie ma jakichś bonusów, bo od paru dni mam praktycznie codziennie 1-2 zamówienia na Allegro One Box, a przedtem zdarzały się góra raz na tydzień. Faktem jest, że przez moment wyrzuciłem to z metod dostawy, ale przywróciłem stwierdziwszy, że nie ma sensu kopać się z koniem.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

wydaje mi się, że są jakieś monety dodawane przy wyborze allegro one.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@mikeza Nie, ale może być tak że ludziom się tak wydaje bo jak coś kupujesz to masz zielony pasek, na którym informuję że jak zamówisz ileś tam paczek One jeszcze to posadzą drzewko. A podobnie wizualnie wyglądają często jakieś informacje o promocjach z monetami. Plus pewnie jest jakaś skończona liczba klientów, którzy lubią taki greenwashing bo jak znam życie to sadzenie drzew polega na tym, że Allegro płaci jakiejś firmie, która sadzi drzewa na potrzeby swojej produkcji i oferuje taką usługę. Kuzyn pracuje w Stora Enso, mają mnóstwo swoich lasów i oferują tego typu usługi. A potem taki kupujący czuje się lepiej bo przecież jest eko i w ogóle świadomym konsumentem. A potem cyk 8 przesyłeczek allegro smart za 45 zł każda choć można by to kupić od jednego sprzedawcy no ale przepłaciłby jakieś 1,78 zł więc nie. No i jeszcze 7 zwrocików też za darmo, ale taśmą papierową zaklejonych więc jest ok, bo eko. Zrzut ekranu 2023-07-8 o 11.13.57.png

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

teraz faktycznie nie ma, ale 3 dni temu jak patrzyłem na opcje wysyłki allegro one to wyskakiwało mi info o jakimś programie monetowym, jestem pewien, ale może nie dotyczy to wszystkich kupujących.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @mdrogeria jak byście nie wiedzieli czemu jest wzrost przesyłek one box 

Odwiedź swój koszyk!.jpeg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

KAMO_Polska
#2 Obserwator#

Procesy logistyczne w firmach są bardzo ważnym elementem wymagającym planowania, zmiana zmian jest najgorszym co Allegro może fundować Sprzedawcom, którzy już rozpoczęli planowanie pracy z kolejnym przewoźnikiem w celu wyrobienia wymaganych metod dostawy,  ~40 dni to wcale nie jest długo na kolejną reorganizację i ustalanie nowego planu działania w rzeczywistym środowisku

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria @KAMO_Polska @ART_FOTO @mikeza na razie wie o tym kilka osób, zobaczycie co się będzie działo po mailach ( o ile przeczytają ) a potem jak to wprowadzą, ale mam wrażenie że przerósł ich kosztowo smart, zmiana progów, likwidacja udostępniania, dorzucanie przewoźników wszystko zmierzą żeby jak najbardziej ograniczyć zakupy w smarcie 😞

@nat_not a ten tytuł wpisu to chyba specjalnie co by się nie rzucał w oczy, gdyby nie @mdrogeria bym nawet nie czytał, bo myślałem że przypominasz o zmianie a tu zonk 😞

Powinno być " Zmiana warunków smart - Obowiązkowy Allegro One Box "

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 w moim przypadku rezygnacja ze smarta w tej sytuacji jest nie możliwa ... taki asortyment , trzeba by zgrania sprzedających i być może raban jaki zrobią klienci oraz spadek wpływów z subskrypcji wpłynął by na podejście serwisu do tematu .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria raban to będzie jak to wyjdzie na światło dzienne 🙂 na razie tylko kilka osób wie o tym 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 ale nie myślisz , że odpuszczą ..... przewidywałem ,że do tego dojdzie i dlatego szykuje się już od dłuższego czasu do wprowadzenia ONE , przede wszystkim stosowne doinformowanie klienta o kiepskiej jakości usługi , notki wprowadzam gdzie tylko można .

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

@mdrogeria @kostas11  pociesze was trochę, wprowadziłem zielone automaty z 2-3 miesiące temu jak jeszcze nic się nie dopłacało do przesyłkk smart, powiedzmy że na tydzień mam tylko jedną paczkę i narazie żadnego problemu. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio mam cichą nadzieję ,ze tak będzie jak piszesz , obawiam się tylko okazjonalnych klientów bez smarta kojarzących boxy z paczkomatami  ,a różnica w cenie jest , klient , który dużo kupuje już pewnie się sparzył na boxach gorzej będzie jak wpadną , a może już wpadli na kolejny genialny pomysł.... @kostas11 maluje czarny scenariusz o usunięciu paczkomatów z programu smart .

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@mdrogeria też mogę potwierdzić, inpost wyleci ze smarta, wiem z pewnego źródła że takie są plany serwisu, z resztą widać to już po wysokości dopłat do paczkomatów w smart a także po tym, jak są pozycjonowane w metodach dostawy w koszyku itp, wszystko robią żeby zniechęcić do inpostu. Dlatego m.in. ja już od jakiegoś czasu testuje co się da, a w niektórych ofertach wyłączam inpost czasowo jak robię jakieś promocje cenowe. Spadku sprzedaży nie obserwuję ale poza Orlen paczką i pocztą (która jednak i tak ma dłuższe czasy dostaw) są problemy z jakością usług u całej konkurencji, głównie przez niekompetentną obsługę w punktach odbioru typu żabka czy Dino

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria @AdvisorBooks za szybko to się nie stanie, za mało jest zielonych automatów żeby to przejęli, chyba że w celu ograniczenia ofert w smart to ma sens 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów