anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%. Brzmi zachęcająco? Od 4 stycznia 2021 udostępnianie dostawy w następnym dniu po zakupie będzie się dla Was wiązało z dodatkową korzyścią. Wszystko za sprawą Programu Szybkich Dostaw.

Jeśli oferujecie klientom szybką dostawę, możecie otrzymać bonus w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę. Uwzględnimy go na Waszym rachunku za usługi Allegro.

Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

  • zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
422 ODPOWIEDZI 422

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not tak mi jeszcze przyszło do głowy odnośnie dni roboczych i kalendarzowych.

„Jeśli chodzi o 6 stycznia - rabat przyznamy za dostawę najpóźniej w następnym dniu kalendarzowym, a nie roboczym.”

Jakoś dziwnie w jedną stronę to działa, zawsze na korzyść Allegro. Za przesyłki umieszczone w paczkomacie w poniedziałek, a wysłane w piątek, naliczacie opłatę, na bonus nikt nie ma szans.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte Czy w przykładowym zamówieniu, gdzie masz doliczoną opłatę 0,99 zł jesteś w stanie podać pełną rozpiskę historii paczki wraz z godzinami? Chcę zobaczyć od i do którego momentu wyszło u Ciebie +24H.

Chodzi dokładnie o:

  • datę zamówienia
  • datę zapłaty
  • datę nadania
  • datę odbioru przez kuriera
  • datę próby dostarczenia (umieszczenie w paczkomacie lub POP)
  • datę doręczenia (odbiór paczki przez klienta

Coś mi się wydaje, że ten program nie został do końca przemyślany. Przecież sprzedający, którzy mają siedzibę w strefach pozamiejskich czy w małych miastach nie mają najmniejszych szans na udział w programie nawet gdyby nadawali paczki grubo przed terminem realizacji. Przecież kurierzy godziny podjazdów i dostarczenia u kurierów mają taki rozrzut, że dostarczenie paczki nawet i na następny dzień przekroczy 24h (dużo moich paczek trafia do paczkomatu po godz. 20).

Ten program chyba został skonstruowany tak, żeby tylko 10% SMARTów zostało zrabatowanych...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte Czyli zapowiada się kolejny monitoring wszystkich rozliczeń i marnowanie czasu na sprawdzanie poprawności naliczania opłat...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM nie inaczej, trzeba codziennie sprawdzać jakie opłaty nalicza Allegro. Więksi sprzedawcy będą musieli zatrudnić dodatkowego pracownika, żeby to ogarnął 😁

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM cały czas próbuje zrozumieć ten system bonusowy 😁 teraz wychodzi mi na to, że będziemy płacić przez cały miesiąc, a potem dostaniemy zwrot w postaci rabatu transakcyjnego, o ile oczywiście będą spełnione wszystkie warunki 😁 Ciekawe czy będzie można sprawdzić za które zamówienia jest zwrot, czy będzie to ogólnie jako rabat transakcyjny? 

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Czyli dawniej:

O fajnie mam wolne popoludnie wydrukuje sobie etykiety spakuje paczki i wrzuce do paczkomatu, bede mial mniej roboty jutro.

Dzisiaj:

O fajnie mam wolne popołudnie ... wróć! przeciez jak wysle dzisiaj to nie dojdzie na jutro dowala mi oplate. Musze wyslac jutro,zeby doszlo w piatek = brak doplaty.

Tak sie mowi to tylko 1 lub 2zł , jak ktos wysyla 200 - 300 przesylek to jest 200-300 prowizji wiecej :/.

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

WojciechB ważny szczegół musisz ustalić dobrą godzinę żebyś miał pewność że paczki przez Ciebie wysłane dotrą na następny dzień

oznacz moderatorów

Filtrant
#9 Pomysłodawca#

Możesz wyliczać godzin ile chcesz.

Ja ostatnio w POPie o 16ej dowiedziałem się, że kurier podejmie u nich paczki jeszcze dziś.

Te które właśnie przywiozłem i te, które przywiozłem dzień wcześniej o 10ej.

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

do WojciechB

poprawię Cię

Dzisiaj:

O fajnie mam wolne popołudnie ... wróć! przeciez jak wysle dzisiaj to nie dojdzie na jutro dowala mi oplate. Musze wyslac jutro,zeby doszlo w piatek = RÓWNIEŻ MI DOWALĄ DOPŁATĘ

WRÓĆ... **piiip** TEN RABAT PODWYŻSZĘ OPŁATY NA ALLEGRO

oznacz moderatorów

Tosieksklep
#8 Zapaleniec#

Właśnie jestem po rozmowie z Panią z Allegro...

To nic , że ustawiłam czas na godz. 10, jeśli nadam paczkę tego samego dnia ale po 10 i dotrze ona następnego dnia to rabat NIE ZOSTANIE PRZYZNANY bo zadeklarowałam czas do godz. 10....paranoja 😞

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

no niestety trzeba wliczyć te opłaty w cenę towaru i pewnie jeszcze sprzedajesz towary, które od 20 stycznia mają wyższą prowizję bo tak sobie Allegro podniosło a co ceny twoich towary nagle rosną minimum kilkanaście procent i wszystko gra

 

oznacz moderatorów

K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

Mamy ustawioną wysyłkę pon -piątek  godzina graniczna 12:00

Proszę moderatorów o wyjaśnienie zasad i opłat  dla reguł poniżej:

1.Zamówionie złożone w poniedziałek do g.12.00  wysłane tego samego dnia dostawa do paczkomatu we wtorek opłata nienaliczanadoręczona w środę lub inny dzień opłata naliczana  

2.Zamówienie złożone w poniedziałek po g.12.00 wysłane tego samego dnia dostawa do paczkomatu we wtorek opłata naliczana czy nienaliczana?

doręczona w środę  opłata naliczana czy nienaliczana?

doręczona w inny dzień opłata naliczana

3.Zamówienia złożone po g.12.00 w piątek sobotę niedzielę etykiety wygenerowane paczki wysłane w poniedziałek z dostawą na wtorek opłata naliczana czy nienaliczana?

4.Zamówienia złożone w piątek po g.12.00 etykiety wygenerowane w poniedziałek z dostawą na wtorek opłata naliczana czy nienaliczana?

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@K-A-M-E-R W przypadkach opisanych w punktach 2-4 rabat nie zostanie uwzględniony.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@nat_not Czy mogę prosić o wskazanie podstawy nie przyznania rabatu dla wariantu 2 zdefiniowanego przez @K-A-M-E-R  'a - dostarczenie następnego dnia przesyłki wysłanej po zadeklarowanej godzinie.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Ustawienie godzin dla wysyłki tego samego dnia dla przewoźnika realizującego dostawę jest jednym z wymagań, które zawarliśmy w regulaminie. Nie stało się to bez przyczyny. Kupujący musi złożyć i opłacić zamówienie w dzień roboczy do godziny wskazanej przez sprzedającego dla tego przewoźnika. Precyzujemy ten wymóg np. w tym artykule.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@nat_not To co wskazałaś jest opisem jak działa Program, ale to nie jest Regulamin Programu..

Z Regulaminu, punkt 3 litera g. wynika, że godzina złożenia zamówienia nie ma znaczenia. Wążny jest dzień wysyłki.

W punkcie 3 litera d. jest wskazana konieczność ustawienia godziny i "zobowiązanie do wysłania zamówień złożonych do wskazanej godziny w dniu złożenia zamówienia".

Warunek opisany w d. służy do wyliczania uzyskania średniej z 30 dni opisanej w punkcie 3. h.

Nie ma powiązania warunku z podpunktu g godziną wysyłki.

Czy obowiązuje Regulamin, czy jego interpretacja?

oznacz moderatorów

www_bagazniki_eu
#8 Zapaleniec#

@nat_not 

Uprzejme pytanie kiedy otrzymam odpowiedź.

Ponadto dlaczego moje wcześniejsze zapytanie skierowane do Pani zostało skasowane?

Pytanie techniczne - chyba?  O jakiej aktywacji zniżek napisał 

@alysaa  tak, jeżeli chcesz mieć możliwość skorzystania z loterii bonusowej musisz to aktywować w zniżkach.

Pamiętaj tylko, że chcąc to otrzymać narażasz się na negatywne opinie i ataki kupujących.

Powód? Aukcje będą oznaczone Szybką Dostawą. Jeżeli kurier zwyczajnie da ciała i nie dostarczy paki do punktu w 24h, klienci nie będą tym zachwyceni a oberwie się Tobie.

cyt. założycielki tego tematu

"Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

  • zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego."
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@www_bagazniki_eu Twoje wcześniejsze pytanie nie zostało skasowane. Odpowiedziałam na nie dzisiaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cicop
#10 Popularyzator#

Dodatkowo uważajcie bo niestety czas dostawy jest już liczony od wydrukowania listu przewozowego a nie od faktycznego nadania paczki.

Chore!!!

oznacz moderatorów