anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Payu blokada środków

atuta3
#9 Pomysłodawca#

Witam, sprzedałem kilka rzeczy na Allegro lokalnie i problem polega na tym że nie mogę wypłacić swoich pieniędzy które zarobiłem. Robiłem weryfikację do wypłat przelewy24 i Payu na wstępie zanim coś sprzedałem i wszystko przebiegło pomyślnie został wykonany żądany przelew 1.01zł podczas weryfikacji zadowolony kontynuowałem sprzedaż do czasu. Po około 2tyg dostałem e-maila żeby wypłacić pieniądze potrzebny jest skan dowodu dlaczego skoro potwierdzenie tożsamości przebiegło pomyślnie i nagle potrzebny im skan dowodu.  Nie mam zamiaru wysyłać żadnego skanu ponieważ mając takie dane można zrobić wszystko i nie chcę zostać później na lodzie a spłacać jakiegoś zaciągniętego kredytu. Proszę o wyjaśnienie bo chcę otrzymać należne mi środki.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

OK, nie musisz ale jak nie wyślesz to nie wypłacisz, decyzja należy do Ciebie, nie tylko ty tu sprzedajesz i wszyscy przechodzą weryfikację.

oznacz moderatorów

atuta3
#9 Pomysłodawca#

To jest trochę chore przechodzisz proces wszystko bangla a tu taka niespodzianka skąd mam pewność że moje dane są chronione i że nie zostaną wykorzystane przez nieporządane osoby

 

oznacz moderatorów

atuta3
#9 Pomysłodawca#

Ale weryfikacja przebiegła pomyślnie przez bank wiec czemu po 2tyg nagle potrzebny jest im skan dowodu 

oznacz moderatorów

atuta3
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atuta3 weryfikacja tożsamości może być przeprowadzona przez operatora płatności i ma swoją podstawę prawną (Ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tekst jednolity Dz.U. 2018 poz. 723)).
Dlatego, abyś mógł wypłacić środki konieczne jest przesłanie skanu dowodu. Twoje dokumenty są bezpieczne, przesyłane są bezpośrednio do operatora płatności i usuwane z naszych serwerów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

atuta3
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem ale teraz mam kolejny problem gdy chce potwierdzić tożsamość przekierowuje mnie na stronę payu i jest tam zakładka wpisz dokument więc do wyboru mam : dowód osobisty, paszport lub karta pobytu to wybieram dowód i po kliknięciu wszystko ginie robi się białe okno i nic nie mogę nie da się z tym zrobić. Klikałem inną opcje paszport lub karta pobytu ta sama sytuacja białe okno i czekanie w nieskończoność... w czym leży problem?

Screenshot_20240619-222531_Chrome.jpg

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@atuta3 Sprawdź czy problem występuje również wtedy, gdy korzystasz z innej przeglądarki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

atuta3
#9 Pomysłodawca#

Udało się po kilku próbach. Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów

atuta3
#9 Pomysłodawca#

Witam, wracam ponownie, wysłałem skan dowodu osobistego 20 czerwca i od tamtej pory jeszcze nie zostały mi aktywowane płatności payu...Gdy wchodzę żeby potwierdzić jeszcze raz to widnieje w trakcie weryfikacji. Powinno trwać 3dni ale nadal nic... @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wysyła się następnego potwierdzenia, czekać na rozstrzygnięcie, jutro moderacja sprawdzi dlaczego tak długo trwa.

oznacz moderatorów

atuta3
#9 Pomysłodawca#

Mam taką nadzieje dlatego pisze w tej sprawie i liczę na pomoc 

oznacz moderatorów

atuta3
#9 Pomysłodawca#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_   Czy ktoś pomoże i rozwiąże mój problem... dalej czekam i nie otrzymuje informacji czy rozpatrzono pozytywnie czy negatywnie potwierdzenie tożsamości... Trochę to nie fer Allegro trzyma moje pieniądze których nie mogę wypłacić 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atuta3 poprosiłam o kontakt w tej sprawie z operatorem, wrócę z informacjami, gdy tylko otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

atuta3
#9 Pomysłodawca#

Po Pani interwencji payu zweryfikowało i zaakceptowało dane. Dziękuję 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atuta3 super, ciesze się, że mogłam pomóc 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów