anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
479 ODPOWIEDZI 479

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Wilk25JumpStyle prawie pewne ,że to oszustwo , uważaj bo stracisz kasę . @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Wilk25JumpStyle Cześć. 🙂 Dobrze, że jesteś ostrożny! Zabezpieczymy to konto. Nie klikaj proszę w żadne linki z wiadomości SMS. Jeśli Kupujący rzeczywiście opłaci zamówienie, środki trafią na Twoje konto w Allegro Finanse. 

oznacz moderatorów

Wilk25JumpStyle
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc😀

oznacz moderatorów

marakany2002
#1 Nowicjusz#

Witam. Ja też i to w sumie przed chwilą dostałem SMS od Allegro o takiej treści Otrzymano zapłatę: https://anfsd.com/dwDws9 , SMS wydawał się oryginalny gdyż jest na pewno z Allegro bo niedawno zmieniałem hasło do Allegro i z tego samego nr przychodziły mi kody do zmiany hasła. Szybko musiałem zmienić hasło w Banku bo niestety z telefonu wszedłem w tego linka i jest to nic innego jak wyłudzenie danych i pewno kasy. Trzeba się zalogować do banku i dopiero mnie mocno zastanowiło po co trzeba podać wszystkie dane do karty kredytowej, wtedy dotarło do mnie że ta jakieś oszustwo i pozmieniałem hasła. A nawiasem mówiąc jak tylko wystawiłem przedmiot na sprzedaż za chwilę dostałem info o chęci zakupu.

oznacz moderatorów

zuzia_27
#1 Nowicjusz#

Podaje kolejnego delikwenta:
sylwek (Client:107241023) Ta sama praktyka.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@zuzia_27 Dziękuję za zgłoszenie, to konto jest już u nas zablokowane. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

membersofmayday1
#1 Nowicjusz#

Jak w tytule próbuje mnie naciągnąć 

Zaznaczam że ja coś sprzedaję a 

Marta (mmmarta1989) 

niby chce coś kupić i na maila wysyła mi że zapłacił za przedmiot 😄

oznacz moderatorów

membersofmayday1
#1 Nowicjusz#

membersofmayday1_0-1674576955863.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@membersofmayday1 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

SWKdawid
#1 Nowicjusz#
  • Dostałem dzisiaj takiego SMS. Jak wchodzę w ten link to adres witryny to https://aliegroloktwo.wiewshop.top/ i mam tam podać swoje dane konta bankowego aby wypłacone zostały mi pieniądze od kupującego. Raczej nie jest to Allegro więc to jacyś naciągacze. 
    5A2D6F73-FB6E-4734-98DC-E2D615E62F47.jpeg

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak kupujący zapłaci to środki masz tu:https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji?dateFrom=2023-01-06&dateTo=2023-... to jest oszustwo więc uważaj.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Oszustwo, nigdy nie podawaj żadnych danych w linkach. Najlepiej ignorować linki dosyłane sms lub mailami.

Tylko linki na stronach https powinny być w miarę bezpieczne ale  100% pewności  też lepiej nie mieć i podchodzić do nich ostrożnie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SWKdawid dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałeś ostrożność, ponieważ nie jest to wiadomość od nas. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Bellisima_art
#7 Wielbiciel#

Też właśnie otrzymałem SMSa. Wyświetlił się tak samo jak te przychodzące z Allegro.

Proszę o interwencję.

1000008802.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bellisima_art dziękuję za zgłoszenie! Dobrze, że zachowałeś czujność i nie kliknąłeś linku. 
Przekazałam zgłoszenie do odpowiedniego zespołu.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Bellisima_art
#7 Wielbiciel#

Link kliknąłem ale zorientowałem się, że to chyba nie allegro. Nie potwierdzalem żadnej płatności i oczywiście nie logowalem się do banku. Mam się czego obawiać?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bellisima_art nie, samo kliknięcie linku nie powinno stanowić zagrożenia, ale dla pewności przeskanuj proszę urządzenie programem antywirusowym. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

monster80
#7 Wielbiciel#

Dostałem SMS od Allegro Potwierdzenie sprzedaży przedmiotu: https://is.gd/EPEnvF .  Z tej samej bramki z której Allegro wysyła np kod Allegro pay 

 

oczywiście ewidentne oszustwo, pytanie gdzie to zgłosić ? 

89EE27FE-5833-4C69-B507-A8EA6BD3D25E.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@monster80 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałeś ostrożność, przekazuję zgłoszenie do odpowiedniego zespołu. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:33865928
#7 Wielbiciel#

BCB6BDF3-F67D-41F9-9AF2-D2725ACC9ACD.png

Hej dostałam podobna wiadomosc. W ostatniej chwili pomyslalam zeby sprawdzic 🙈

oznacz moderatorów