anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
458 ODPOWIEDZI 458

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

........ i hasło?....... poważnie nie kumasz o co loto.........?

.........pionem? ....... ktoś Cię próbuje zrobić z piona.........

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Marcinkowal1990 nie, to nie jest normalne. Nie podawaj tam proszę żadnych danych, a ponieważ kliknąłeś link to dla pewności przeskanuj urządzenie programem antywirusowym i zmień najważniejsze hasła. Czy mogę poprosić Cię o przesłanie wiadomości za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Marcinkowal1990
#7 Wielbiciel#

Witam dostalem sms o tym ze kola wystawione zostaly zakupione i mam kliknac w link w sms https://smhttps://sm  po kliknięciu w link weryfikuje mi.konto już pol dnia a nawet nie podałem użytkownika ani hasła bo od razu przechodzi do weryfikacji napisane jest 1-2 min a ja już pol dnia czekam proszę o pomoc 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Dziwny ten link...

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dziwny ten link... Padłeś ofiarą oszusta prawdopodobnie - zawołamy nasze Moderatorki - one zawsze pomoga 🙂

Moja rada - jak najszybciej zmień hasło - jeśli jeszcze możesz. Sprawdź również, czy nie ma dziwnych zakupów na twoim koncie...

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To jest próba oszustwa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Marcinkowal1990 przykro mi, ale to próba oszustwa, przeskanuj proszę Twoje urządzenie programem antywirusowym i zmień najważniejsze hasła. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ku_Sloncu_
#2 Obserwator#

Wystawiłem dzisiaj o 9:40 glebogryzarkę T1000, o 10:28 otrzymałem SMS z nr Allegro potwierdzenie sprzedaży przedmiotu https://verd.site/?PFx4P-PL  z telefonu mogę wejść z komputera raz mogę raz nie  i co dalej, ogłoszenie wisi ja nie mogę odnaleźć powiązanego konta bankowego w moich ustawieniach  na które ma kupujący przelać środki. Spotkaliście się z sytuacją w której z nr allegro z którego zawsze otrzymujecie sms przychodzi link htpps który jest podejrzany i T-mobile go blokuje, 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Ku_Sloncu_ To jest próba oszustwa. Nic nie klikaj, nie wchodź w żadne linki. Allegro nie przysyła niczego smsami.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Ku_Sloncu_ Jeśli dojdzie do sprzedaży to wszystko będzie widoczne tutaj.
Druga sprawa - usuń płatność przy odbiorze bo ktoś kupi i się nie pojawi a wtedy nie odzyskasz prowizji za sprzedaż.

oznacz moderatorów

Ku_Sloncu_
#2 Obserwator#

Tym nr Allegro wysyła do mnie wiadomości  Allegro Pay kody dostępu i terminy spłaty moich zakupów, dodatkowo link jest https teoretycznie bezpieczny i otworzył się w allegro lokalnie ale... hgw jestem uczulony na próby wyłudzenia dlatego piszę, sprzedaży faktycznie nie ma, dzięki za info o płatności przy odbiorze już poprawiam

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ku_Sloncu_ To nie Allegro wysyła do Ciebie te wiadomości, to przykład spoofingu (czyli próby wyłudzenia danych przy pomocy zafałszowaniu numeru telefonu). Link, który przesłałeś wyżej, przekazałam już do zablokowania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Ku_Sloncu_
#2 Obserwator#

Hej Ola 🙂 to jak teraz traktować ten nr skoro został zahakowany? To Wasz nr  i z niego rozsyłane są wiadomości. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ku_Sloncu_ Z naszym numerem jest wszystko okej. Cyberprzestępcy używają różnych ogólnodostępnych narzędzi w sieci, które pozwalają im podszywać się pod dowolnie wybrany przez siebie numer. To może być nawet numer banku, zatem należy na to bardzo uważać (podsyłam artykuł, zachęcam do zapoznania się: https://www.gov.pl/web/baza-wiedzy/czym-jest-spoofing-jak-go-rozpoznac-i-nie-dac-sie-nabrac). 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mow_1
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś wie co to jest:

https://pu1.site/allegropl 

Dostałem smsa od Allegro że sprzedałem produkt i taki link. Ale w aplikacji Allegro i Allegro lokalnie brak info. 

Pewnie to jakiś spam. ...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mow_1 tak, to nie jest wiadomość od nas, nie klikaj proszę w ten link, a jeśli to zrobiłeś to przeskanuj swoje urządzenie programem antywirusowym. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

annapiano
#7 Wielbiciel#

Wystawiłam 3 przedmioty do sprzedaży na Allegro lokalnie. Otrzymałam SMS o treści: 

Potwierdzenie sprzedaży przedmiotu: https://23d.pics/srt/?Ws7bn-PL

A na stronie nie ma żadnej informacji o tym że jakikolwiek przedmiot został sprzedany. Później WhatsAppem przyszla wiadomosc z nieznanego numeru abym podała swojego maila bo ktoś próbuje kupić przedmiot a brakuje mojego adresu. Jakieś dziwne rzeczy. Podejrzewam że to jakieś oszustwo….?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@annapiano dobrze podejrzewasz.

Jak masz możliwość przekaż wiadomości na adres phishing@allegro.pl

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Tak to oszustwo, nie klikaj w żadne linki, tym bardziej nie loguj się z tego do banku. Niestety przez pierwszy tydzień czy dwa nowe konta bywają celem takich oszustów, potem się uspokaja. Kasa ma być tutaj Środki i historia operacji - Allegro   Nie ma to nic nie wysyłasz. Przy okazji sprawdź czy masz potwierdzony numer konta do wypłat.

oznacz moderatorów

annapiano
#7 Wielbiciel#

Dzięki za wiadomość i rady.  

oznacz moderatorów