anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
401 ODPOWIEDZI 401

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MPilot85 to nie jest wiadomość od nas. Dobrze, że zachowałeś ostrożność, natomiast ponieważ kliknąłeś przesłany link zalecam dla bezpieczeństwa i własnego spokoju  przeskanować urządzenie programem antywirusowym. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:101616115
#1 Nowicjusz#

Witam. Wystawilem dzisiaj na sprzedaż sluchawki i dostałem wiadomość na moj telefon o tresci 

,,Twoj produkt znalazl nabywce! Otrzymac platnosc i etykiete: (link),,

I jak wchodzę na ta strone to musze zalogować się na swoje konto bankowe. Na stronie allegro nie dostałem żadnego powiadomienia ze produkt się sprzedal vo o tym myślicie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:101616115 wałek, wyłudzenie danych do konta bankowego 😞 skasuj z ogłoszenia telefon to nie będą przychodziły takie wiadomości 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

lutynat
#7 Wielbiciel#

IMG_1642.png

oznacz moderatorów

lutynat
#7 Wielbiciel#

Kolejna poniżej 

IMG_1643.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lutynat dziękuję za Twoje zgłoszenia! Oba konta są już zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

KGcherryy
#7 Wielbiciel#

Witam.Dziś otrzymałem z platformy allegro smsa z linkiem w który nie wchodziłem z powodu niepewności.W załaczniku dolanczam screen.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I słusznie bo to będzie próba oszustwa, niczego nie widzimy.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Obrazka nie widzimy ale i bez tego czuć próbę wyłudzenia . W nic nie klikaj ,allegro nie wysyła sms-ów.

oznacz moderatorów

KGcherryy
#7 Wielbiciel#

nie moge wyslac screena z galerii caly czas laduje pokazuje

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A komu chcesz wysłać?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@KGcherryy dobrze, że zachowałeś ostrożność, nie jest to wiadmość od nas. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TERMINATOR_T-800
#7 Wielbiciel#

Witam otrzymałem po wystawieniu aukcji na allegro takiego SMS od Allegro

Produkt sprzedany! Odbierz swoj zysk, przechodzac do nastepujacego linku: https://ph37.pw/5FCL9m 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TERMINATOR_T-800 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Nie jest to wiadomość od nas i dobrze, że zachowałeś ostrożność. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

monikaaaRZ
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, otrzymałam taką wiadomość:

Kliknij, aby potwierdzic zamowienie: [edit]

Niestety kliknęłam linka w telefonie, na szczęście nie zalogowałam się do banku, choć tam mnie przekierowalo
Czy dane z telefonu/zapamiętanych haseł/nr mogą zostać jakos wyłudzone/przechwycone..?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@monikaaaRZ Jeśli nie zalogowałaś się na wskazanej stronie to wszystko powinno być w porządku, jednak nie posiadam tak szczegółowych informacji o narzędziach, jakie są wykorzystywane w celu kradzieży danych. W razie czego zmieniłabym jednak hasła do bankowości. Usunęłam również wskazany przez Ciebie link, aby nikt inny z niego nie "korzystał". 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

mikado60
#1 Nowicjusz#

witam 

dostaję  fałszywe  sms-y  podpisane jako Allegro  a to o  zakupie ,a   to  o potwierdzenie   zamówienia...  klikajac w link ,   a  oficjalnych emaili z  Allegro na mój   email  nie ma ani  zaznaczenia na aukcji , że  wystawiony produkt jest  sprzedany - czyli są   to  sms-y  oszustów - Czy informatycy  Allegro mogą sprawdzić  takie  sms-y?  Piszę też ku przestrodze   zarówno sprzedających jak i kupujących

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Praga tego od wielu miesięcy, tylko sami możemy się ochronić.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 Praga to stolica Czech .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikado60 to nie są SMSy od allegro tylko maskowanie - podszywanie ( spoofing ) usuń z ogłoszeń telefon to nie będą przychodzić, a jak kupujący prosi o maila to go nie podawaj 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów