anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
775 ODPOWIEDZI 775
bookspzoo
#7 Wielbiciel#

kolejny oszust

Client:104094943

Dzień dobry. Chcę kupić ten przedmiot. Mam nadzieję, że jest jeszcze dostępny. Jeśli tak, Wiadomość do mnie w zrzucie ekranu. Mam nadzieję na uzyskanie informacji zwrotnej od Ciebie. Dziękuję.

poilaozella@gmail.com

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@bookspzoo Dziękuję za zgłoszenie. Konto zablokowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
marek3214
#8 Zapaleniec#

 

Client:104102701

taki osobnik napisał, że chce mojego maila z allegro lokalnie bo niby opcja kup teraz tego wymaga.

W odpowiedzi napisałem mu maila, kliknął przedmiot i wysłał chyba swoje powiadomienie o rzekomej wpłacie z linkiem potwierdzającym zakup.

Zapewne wyłudzenie, kliknąłem niestety bo zmieniacie co chwilę i utrudniacie wszystko.

Mam nadzieję, że to co było przygotowane było na androida, a nie na windowsa.

 

Czy opcja Kup Teraz na allegro lokalnie wymaga podania przez kupującego maila sprzedającego? Pewnie nie bo allegro przecież ma mojego maila.

oznacz moderatorów
inka2799
#9 Pomysłodawca#

Nic nie klikać , Allegro nic nie wymaga, nie podawać żadnego maila, to sa oszuści 

oznacz moderatorów
marek3214
#8 Zapaleniec#

Tak, już teraz doczytałem o tym co się dzieje na allegro lokalnie. 

Wiesz czy przekierowują na fałszywe strony czy chcą zostawić robaka na urządzeniu?

oznacz moderatorów
inka2799
#9 Pomysłodawca#

Miałam taka sytuacje pare razy, ale nigdy nie kliknęłam na żaden link. Odsłuchałam na youtubie, jak oszukali młodego chłopaka , w taki sposób . Warto posłuchać , w jaki sposób okradają ludzi. 

oznacz moderatorów
inka2799
#9 Pomysłodawca#

Polecam obejrzec na YouTube , Nigeryjskie problemy-dramatyczna transakcja-oszustwo na Allegro lokalnie . WARTO obejrzec

oznacz moderatorów
marek3214
#8 Zapaleniec#

Kolejny numer:  Client:104097807

oznacz moderatorów
Client:42704008
#8 Zapaleniec#
my-auction-pl - użytkownik o tym nicku wyłudził ode mnie towar niepłacąć za towar. Można go jakoś zablokować bo też próbuje kolejne towary wyłudzić. 
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:42704008, użytkownik, którego wskazałeś, napisał do nas i wyraża chęć opłacenia produktu. Jego poprzednia próba zakończyła się błędem płatności. Proszę Cię o cierpliwość, wyjaśniamy tę sytuację. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
inka2799
#9 Pomysłodawca#

Miałam podobna sytuacje i to czesto, oczywiście CLIENT cały czas zmieniają numery

oznacz moderatorów
korf
#8 Zapaleniec#

Zgłaszam konta:

Client:104127234  - dopytuje o @ z wiadomej templatki.

 

Client:104131570 - kupuje przedmiot po czym wysyła wiadomości które blokowane są przez allegro (zgaduję że phishing)

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@korf dziękuję za zgłoszenie! Oba konta zablokowaliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:38369111
#7 Wielbiciel#

Witam, konto mam dość długo, do tej pory korzystałem tylko jako kupujący. Wczoraj dodałem trochę aukcji i widzę już zainteresowanie. Po jednej wiadomości bym wysłał email zobaczyć co jak, ale trzy takie same to raczej już przesada 😅. Dodaje screeny i będę wdzięczny za potwierdzenie, że to jakaś próba oszustwa, pozdrawiam. 

 

Mam 3 screeny ale wybierając załącznik na telefonie w podglądzie, nie widzę żeby coś dodało. Nie mam możliwości jako nowicjusz czy mogę bezpośrednio moderacji wysłać jakoś? Dziękuję

oznacz moderatorów
Client:38369111
#7 Wielbiciel#

"Witam, chętnie kupię ogłoszenie za pobraniem 🙂 Proszę napisać swojego maila, żebym mógł zorganizować dostawę do mojego domu 🙂 Dziękuję bardzo:)" taka treść wiadomości, nie jestem pewny czy mogę wrzucić czyjś numer klienta. 2 różne, pozdrawiam

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:38369111 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Możesz śmiało podawać loginy osób, które wysyłają wiadomości z prośbą o e-mail. Konto Client:104241352 oraz Client:104242160 już zablokowaliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
inka2799
#9 Pomysłodawca#

Prosze o zablokowanie Client 104236594, prosi o maila przed zakupem

oznacz moderatorów
inka2799
#9 Pomysłodawca#

Proszę zablokować Client 104236594, prosi o kupno przez maila 

oznacz moderatorów
inka2799
#9 Pomysłodawca#

Bardzi prosze o zablokowanie Client 104194933 i następny Client 104158850, proponują transakcje przez maila lub poza Allegro . To jakaś plaga z oszustami

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@inka2799 bardzo dziękuję za Twoje zgłoszenia! Wskazane konta są już zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów