anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro - gdzie jest opcja szukaj w opisach ofert?

RED
#21 Demiurg#

Allegro gdzie jest opcja szukaj w aukcji ????

właśnie mi zniknęła opcja szukaj w aukcji - jak mam teraz znaleźć potrzebne produkty?

sorry ale po typie eanie czy nazwie lub głupawych podpowiedziach systemu nie tego nie znajdę

tak jak nie znajdą tego Kupujący, którzy chcą kupować towar u mnie

 

może by tak @_HolaOla_ @cloudcloud allegro napisało wcześniej, że planuje tą opcje wyłączyć

 

oznacz moderatorów
124 ODPOWIEDZI 124

Szymon_Shaggy
#7 Wielbiciel#

Ja SMARTa też nie zamierzam przedłużać, skoro taka jest polityka. Sklepy, w których regularnie robię zakupy mają w większości swoje własne strony, więc kupuje tam, bo ceny są niższe, co kompensuje wysyłke. Przy nieco większych zamówieniach wysyłka też bywa gratis. Nie mam też oporów, żeby skontaktować się ze sprzedającym i zwięczyć zakup poza serwisem - mamy wolny rynek i nikt nie ma prawa mi narzucać, gdzie mam kupować i straszyć mnie regulaminem z klauzulami abuzywnymi. Często idzie wynegocjować lepszą cenę i wysyłkę gratis. 

oznacz moderatorów

JacobJakub
#7 Wielbiciel#

Jeśli Allegro nie przywróci tej opcji, również nie zamierzam przedłużać abonamentu oraz zamierzam częściej/chętniej korzystać z opcji konkurencyjnych, w tym zagranicznych. 

Aktualnie nie jestem w stanie znaleźć w łatwy sposób padów jednej firmy oraz ładowarek z jedną konkretną Funkcją, o której informacje sprzedający umieszcza w opisie, gdyż nie ma możliwości umieścić jej w mitycznych "parametrach". Jeśli to miałoby działać, choćby w dziale Elektronika, musieli by spędzić rok, zatrudnić ekspertów i właściwie przygotować tak parametry jak i filtry wyszukiwania pod dzisiejsze standardy.

Przykład?

Kupno ładowarki multiport USBA+USBC o konkretnej mocy 120-160-240W. 

Aktualnie pomaga tylko google lub/i wyszukiwanie w konkurencyjnych sklepach, choćby AliX, Gdzie wyszukiwania po słowach kluczowych działa aż miło. 

Allegro, zastanówcie się co robicie. Wycieliście kluczową funkcję, która ułatwiała korzystanie z waszego serwisu setkom tysięcy użytkownikom. 

Przywróćcie ją + rozpocznijcie faktyczne pracę nad tym, żeby przestała być potrzebna (morele/xkom i ich systemy filtrów), żeby sami użytkownicy nie chcieli z niej korzystać. 

Bo to w interesie sprzedających będzie aby należycie uzupełnić parametry produktu, żeby wyświetlić się klientowi w wyszukiwaniu. 

 

Pozdrawiam 

JacobJakub 

oznacz moderatorów

Justmoose
#9 Pomysłodawca#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@Sa_nova@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  czy możecie nam wyjaśnić dlaczego z allegro zniknęła opcja szukaj po opisach? Jak mają funkcjonować kupujący, którzy poszukują produktów o bardzo specyficznych cechach czy parametrach?

Nie mam na myśli tylko marki, ale np farby do renowacji mebli z konkretnym składnikiem ? Nie ma najmniejszych możliwości, żeby takie informacje znajdywały się w tytule albo w filtrach.

Po co zmieniane jest coś, co umozliwia szybkie zakupy ogromnej ilości ludzi z wielu branż? Naprawdę róbcie kajzeny na czymś innym, bo to nie ma sensu...

oznacz moderatorów

vojewoda
#8 Zapaleniec#

 Portal wyróżniał się przejrzystością na tle konkurencji, w każdym razie mnie przyciagał i wciągał. Dużo zrealizowanych licytacji , masę podbijanych co też wpływalo na zyski sprzedawców.

Dość powiedzieć, że w 2020-2021 jako prywatny nabywca, zostawiłem na Allegro ok 50 tys, zł. Dla porównania, na dwóch innych platformach na "A", było to max kilka tysięcy łącznie.

W następnych latach choć kupowałem dużo mniej,  to istotniejsza jest zmiana proporcji.

Za ostatnie pół roku: Allegro 1500 zł i 5000 zl  konkurencja.

Wszystko dlatego, że coraz upierdliwsze stawało się dla mnie wyszukiwanie potencjalnie interesujących mnie ofert.

Po ostatniej zmianie łaczacej oferty, Allegro traci dla mnie jeszcze bardziej na atrakcyjności.

 

 

 

oznacz moderatorów

InstalNET
#1 Nowicjusz#

Dołożę cegiełkę do tego pieca.

To co wymyślił zespół Allegro to koniec świata. Wielu kupujących, przeszukujących opisy ofert w poszukiwaniu specyficznych cech produktów musi znaleźć nowe sposoby robienia zakupów. Chyba nie Allegro. Kupuję wiele podzespołów komputerowych czy części samochodowych. Sprzedawcy części zamieszczają w opisie tzw. crosy numerów części. Opis w nazwie np. Pasek klinowy sc2003 do Golf V nie załatwia tematu. Poprzednio dając opcję szukaj w opisach a znając crosy części (czasami jest podane nawet 100 i więcej crosów, każdy producent ma swoje kody) wyszukiwanie w opisie dało wyników ileś razy więcej niż teraz. Okazuje się, że ten pasek przykładowy pasuje do Seata Leona, Opla Astry, jakiegoś Citroena i wielu innych. To samo baterie do laptopów, matryce itd. W opisach sprzedający zamieszczają dziesiątki numerów porównawczych dla jakiejś bateri, teraz mi tego nie znajduje. Allegro w tym zakresie zakupów stało się dla mnie bezużyteczne. Podziękowanie dla zespołu, który to wymyślił. Ciekawy jestem czym się kierował ten zespół. Pewnie do zadania zespołu brakowało jeszcze jednej zmiany, to sobie wymyślili akurat taką. Szkoda.

oznacz moderatorów