anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatycznie pobieramy należność za korzystanie z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W kwietniu 2023 r. zaczęliśmy automatycznie pobierać należność za usługi Allegro z pieniędzy, które macie zgromadzone na saldzie w Allegro Finanse. Wciąż rozwijamy tę funkcję, o której informowaliśmy na Gadane już na początku roku. 

W lutym planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za korzystanie z Allegro na wszystkich kontach firmowych na allegro.pl i allegro.cz. 

Już teraz automatycznie pobierzemy należność z pieniędzy zebranych ze sprzedaży za opłaty i prowizje, jeśli macie konto firmowe i:

  • zarejestrowaliście je w serwisie od 3 lipca 2023 lub
  • dwa razy nałożyliśmy blokadę na Wasze konto za zaleganie z opłatami za sprzedaż (na podstawie art. 8.4 pkt 1 Regulaminu). Blokady nie muszą następować po sobie, abyśmy uruchomili mechanizm. Blokady będziemy liczyli od 1 sierpnia, kiedy nastąpi pierwszy proces nałożenia blokad po ogłoszeniu zmian lub
  • wybierzecie tę opcję, jako formę zapłaty za usługi Allegro, w zakładce Rozliczenia z Allegro.

Gdzie znajdziecie informację o kwocie, którą pobraliśmy

W zakładce Środki i historia operacji zobaczycie pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy w niego klikniecie, przekierujemy Was do zakładki Rozliczenia z Allegro.

W zakładce Rozliczenia z Allegro sprawdzicie ile pobraliśmy pieniędzy pod nazwą Pobranie opłat z wpływów.

Obejrzyjcie krótki filmik który wyjaśnia jak to działa:




Bezpłatne odroczenie płatności w ramach Allegro Merchant Finance

Możecie skorzystać z Allegro Merchant Finance to jedna z metod płatności za nasze usługi. Dzięki niej zyskacie więcej czasu na uregulowanie rachunku – płatności odroczycie o 30 lub 60 dni. Po okresie odroczenia będzie można rozłożyć je na 6 miesięcznych rat.
W ramach promocji pierwsze 30 dni odroczenia będzie bezpłatne. O starcie promocji poinformujemy w Aktualnościach. Już teraz sprawdźcie szczegóły.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
162 ODPOWIEDZI 162

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Mam nadzieję, że allegro wycofa się z tego lub zostawi dobrowolność. Myślę, że wiecej z tego bedzie strat dla allegro niż pożytku. Bo ja na pewno już nie będę korzystać z promocji allegro ads i tym podobnie

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Korzystalem z ADSow od ponad dwoch lat. Przedostatnie podwyzki daly mi sporo do myslenia, ale jak zobaczylem kolejne nadchodzace i policzylem sobie co i jak - stwierdzilem, ze rezygnuje calkowicie z reklamy. Mysle, ze podobnie postapi wielu sprzedajacych, a to co serwis mial zarobic na podwyzkach prowizji  - straci z nawiazka na reklamie.

I co najlepsze - z reklamy zezygnowalem na poczatku stycznia, poczatkowo testowo - i jakos spadku sprzedazy nie zauwazylem

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@accadia Allegro już przewidziało odpływ klientów z adsów, więc wkrótce będą to rekompensowali podwyżkami za nie....

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@drekenzes racja... już w dziale Motoryzacja wystawianie aukcji 2x w górę 

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Gorszej decyzji w życiu nie widziałam. Prowizja, opłaty kurierskie rozumiem ale na dwa dni przed koncem miesiąca obciążycie mnie kwotą za allegro ads i ponownie wpadam w dług u was a zapewniam płace przeważnie około 1500 zł . Ten mechanizm powinien być dobrowolny. Przykład z rachunków grudniowych (gdzie sprzedaż jest dobra) Na bieżąco wpłacałam sobie prowizje i opłaty kurierskie a 28 grudnia 3600 opłata za allegro ads.... Teraz mamy gorszy miesiąc a wy z dniem kolejnym blokujecie mi  utarg ze sprzedaży bo mam już dług. 

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Jak w temacie, chciałbym ewentualnie przejść na automatyczne pobieranie prowizji. Pytanie o mechanizm działania automatycznej prowizji. 

Załóżmy, że w tej chwili mam saldo -500zł , włączam automatyczną prowizję i co się dzieje?

1. Czy Allegro pobiera automatycznie prowizję z aukcji od tego momentu, a moje saldo nadal jest -500zł?

2. Czy Allegro pobiera automatycznie prowizję z aukcji od tego momentu, oraz zaspokaja te -500zł, aż osiągnie 0zł zaległości i dopiero wtedy zacznie wypłacać pieniądze z aukcji pomniejszone o prowizję?

3.  Mam zero zaległości, prowizja jest pobierana automatycznie pojawia się opłata za abonament 40zł, wtedy znowu Allegro nie wypłaca środków, aż do wyzerowania zaległości? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WojciechB odpuść sobie .

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

@mdrogeria Dlaczego? kto pyta, nie błądzi. Już wiem jak to działa, właściwie mogłem nie pytać, bo wiadomo, że wszystko na korzyść Allegro. W lutym 2024 parę osób będzie zaskoczonych, że nie ma kasy przez parę dni ze sprzedaży (przewiduje tu sporo hejtu 😉 pt. gdzie są moje pieniądze. )  Trzeba to sobie ładnie rozłożyć i zjechać z saldem do zera przed włączeniem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WojciechB jest sporo wątków na ten temat , zapoznaj się, osobiście wolę mieć kontrolę nad swoimi finansami .

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Coś mi w kościach grało że tak będzie + pokombinujemy z widocznością ofert = kasa się zgadza Allegro

 

Dziękuje właśnie przenoszę oferty na inny portal 😅

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@WojciechB Zachęcam Cię do zapoznania się ze szczegółami, które zamieściliśmy w tym poście i wątku pod nim oraz z rozmową z ekspertką.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Nevido-pl
#9 Pomysłodawca#

Poroniony pomysł jak na Er...pl Te wasze zmiany to tylko na gorsze ( nie dla was oczywiście)
Co w przypadku kiedy skarbówka zechce zajrzeć nam na konta bankowe? Według dokumentacji itd będzie kwota przychodu załóżmy 500zł za daną sprzedaż, a przelew powiązany za tę sprzedaż np. 450zł.

I weź później człowieku tłumacz dlaczego tak jest a nie inaczej.

Tylko czekać aż przy zwrotach lub anulowaniach zakupu będziecie blokować prowizję na rzecz kolejnych tak jak robi to śmieszne Er...pl

Jest dobrze jak jest z FV na koniec miesiąca to wiecznie wam mało.

Koniec końców jest to rozporządzanie nie waszymi pieniędzmi, taka gangsterka się robi powoli. Takie praktyki powinny być zakazane.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Nevido-pl Koniec końców jest to rozporządzanie nie waszymi pieniędzmi, taka gangsterka się robi powoli. Takie praktyki powinny być zakazane.

???

Przecież to są ich pieniądze, po każdej sprzedaży jesteś winny allegro prowizję, a czemu mają Cię kredytować i masz obracać ich kasą przez miesiąc ? po drugie łatwiej tak niż potem prosić się o kasę przez komornika 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RayCenter
#8 Zapaleniec#

RayCenter_1-1708004973669.png

RayCenter_3-1708005406622.png

 

i teraz popatrz na to, allegro naliczyło prowizje  a klient anulował, do tego ściąga z konta tą prowizję i teraz pilnuj czy ją odda.

oznacz moderatorów

elizabeth105
#7 Wielbiciel#

Wiele firm zbankrutuje, przez to, że straci płynność finansową.  Ja świadomie włączyłam tę opcję i szybko pożałowałam.  Zgromadzone pieniądze na koncie miały być przeznaczone na zakup towaru, pobrało allegro jeszcze przed terminem płatności .Z tego powodu mialam duze problemy. Dla mnie to jest zwykła kradzież . Chciałabym zapytać na jakiej podstawie stworzyliście taki proceder okradania sprzedawców? 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@elizabeth105 mechanizm automatycznego pobierania środków działa w większości dużych platform zakupowych, więc nie jest to kradzież, a standard rynkowy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Wielokrotnie pisaliście , że wszystkie informacje w pomocy są wiążące, jak się ma planowany od lutego obowiązek automatycznego rozliczania do zapisu 

cyt ,,Rachunki za wystawianie i sprzedaż w danym miesiącu powinny być uregulowane do 14 dnia kolejnego miesiąca. Na początku miesiąca wysyłamy e-maila z podsumowaniem opłat za miesiąc, który właśnie minął. Bieżące saldo konta sprawdzisz w zakładce Rozliczenia z Allegro.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria w chwili gdy system będzie pobierał środki od wszystkich sprzedających, zmienimy ten artykuł. Przechodzimy na niego stopniowo, więc ten zapis jest wciąż aktualny. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ ok. zmienimy , a czy sposób naliczania prowizji również zostanie zmieniony ?

Mam na myśli naliczanie prowizji od sprzedaży przed finalizacją transakcji czyli zapłatą, od lutego będziecie pobierać automatycznie prowizję , a przy braku zapłaty będziemy musieli czekać 7- 30 dni ,aż łaskawie zwrócicie nam to co Wam się nie należy .

Liczę na tak samo szybką odpowiedź jak na poprzednie moje pytanie .😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria mam to na Er..pl od początku i wcale mi to nie przeszkadza, a pewnie małym firmą pomoże bo jak na koniec miesiąca dostają fakturę na kilka tyś to dopiero jest problem, skąd pozyskać taką kasę @elizabeth105 jak se z tym radzisz skoro nagle nie masz na towar ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów