anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatycznie pobieranie należności na wszystkich kontach Firma

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Przypominamy, że od 15 lutego 2024 będziemy pobierać opłaty i prowizje automatycznie na wszystkich kontach firmowych. Tę formę płatności za nasze usługi uruchomimy dla rozliczeń z Allegro na wszystkich rynkach sprzedaży.

O automatycznym pobieraniu należności za nasze usługi z pieniędzy, które macie ze sprzedaży pisaliśmy na Gadane kilka razy np. w tym poście (znajdziecie w nim również filmik Akademii Allegro). Zachęcam też do przejrzenia artykułu oraz zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi tej opcji. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66

party23
#8 Zapaleniec#

prosze o informację co z opłatemi które powstały w terminie od 1 do 14 luty  -  będzie za nie wystawiona faktura z terminem  ? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@party23 nie , fakturę dostaniesz jak zwykle na początku nowego miesiąca , a z wpłat od kupujących oraz dodatniego salda na AF jakie zostanie po 14 luty pobiorą sobie należności , aż do wyzerowania w rozliczeniach z allegro .

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

ALLEGRO POBIERA ŚRODKI JESZCZE PRZED WYSTAWIENIEM FAKTURY. TOTALNY BAŁAGAN W ROZLICZENIACH. M.A.K.A.B.R.A.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_      Mam zaksięgowane pozycje na poszczególnych operatorów płatności, będą widniały jako nie rozliczone aż do momentu otrzymania faktury Allegro (każdego dnia będę musiała ręcznie zaksięgować ile z danej transakcji przelał mi operator- trzeba będzie porównać zestawienie Allegro-Moje Allegro-Sprzedaż-Finanse-Środki i historia operacji  z wpływami na konto) Ciągle na rachunkach należności będzie widniało wiele pozycji z  niedopłatą.  Pokryje je dopiero kompensata z fakturą z Allegro.  Fakturę za prowizję zapłaciłam. 

oznacz moderatorów

ce_partner
#8 Zapaleniec#

No właśnie nie będzie, zablokują panu możliwość wypłaty do czasu aż te należności zostaną spłacone ze środków nadchodzących z wpłat klientów lub do czasu kiedy pan tego nie opłaci samodzielnie. Szykuje się niezła bomba i obudzenie się w innym świecie dla wielu.

oznacz moderatorów

daily-torebki
#11 Animator#

jest w sumie ok . Pobiera się po każdej sprzedaży i na koniec miesiąca nie trzeba myśleć o dużej spłacie. Mam tylko jedną uwagę : nie powinna być pobierana od razu prowizja od zakupionego przedmiotu który nie został opłacany (płatność rozpoczęta )  zdarza się to nagminnie , trzeba czekać tydzień aż minie termin i dopiero wtedy prowizja jest zwracana 

oznacz moderatorów

Client:117142623
#9 Pomysłodawca#

jak będzie wypłacany zwrot prowizji? 

zwracany na saldo i do wypłaty czy bezpośrednio na konto?

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:117142623 w tej kwestii nic się nie zmienia, zwrot prowizji będzie zwracany na saldo i dopiero potem możesz go wypłacić na swoje konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:117142623
#9 Pomysłodawca#

jeszcze jedno pytanie.

klient kupił coś za 100,00zł zamówienie opłacił, ale chwilę potem anulował zakup. Miałem takie przypadki. 

Do tej pory od razu zwracałem 100,00zł - kwota nigdy nie była wypłacona na mój rachunek bankowy to nawet nie fakturowałem.

A jak będzie teraz skoro od razu pobierzecie prowizję i w PayU czy P24 zostanie jedynie np. 90,00zł a mam zwrócić 100,00zł. Skąd będzie brane brakujące 10,00zł stanowiące wartość prowizji? 

Będzie jakieś subkonto z prowizjami allegro z których możemy zwracać środki do klientów? Ale nie możemy ich sobie wypłacać? Coś na wzór konta Vat- na które trafiają środki przy split payment.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:117142623 Jeżeli masz włączony automatyczny zwrot wpłaty do kupującego, pieniądze te są zarezerwowane z bieżących środków i nie pobieramy ich automatycznie jako opłaty za usługi i prowizje.

Natomiast gdy masz zarezerwowane środki ze sprzedaży na zwroty pieniędzy do kupujących, możemy pobrać pieniądze z tej kwoty. Zawsze próbujemy pobrać całą kwotę Twoich należności wobec Allegro – tak aby Twoje bieżące saldo wyniosło zero złotych.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

hitshop
#9 Pomysłodawca#

Pytanie takie. Czy mogę dzisiaj zrobić przelew na kwotę którą zalegamy? Chcę uniknąć sytuacji, że nie będę od Was miała wpłat dopóki nie wyrównacie salda na 0.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@hitshop Co jak co, ale nasze pieniążki Allegro zawsze przyjmie z przyjemnością 🙂 W zakładce "rozliczenia z Allegro" masz od zawsze nawet link do szybkiej wpłaty na wyrównanie salda.

Ja dziś skorzystałem, bo też wolę otrzymywać wpłaty regularnie, a po za tym sprzedaż jest nierównomierna, w tym miesiącu na początku była zdecydowanie większa, więc się spory dług zrobił

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@hitshop mam zamiar to samo zrobić wieczorem , chyba łatwiej będzie to ogarnąć po wyzerowaniu salda.

oznacz moderatorów

anicar
#9 Pomysłodawca#

nie wiem czy łatwiej - może być ewentualnie szok- jak dużo z każdej transakcji znika kasy. ja tak na szybko kilka ostatnich transakcji:

205zł - 163,78

220zł- 148,40

85zł-64,33

170zł-133,49

124zł-107,30

130zł-97,72

Podejrzewam, że wiele osób sprzedających na niskiej marży  będzie przerażonych 🙂

oznacz moderatorów

Client:117142623
#9 Pomysłodawca#

Nie mam automatycznego zwrotu w obawie o nadużycia klientów.

Zdarzyło się tak, że klient zgłaszał odesłanie 10szt. faktycznie odesłał 5szt. - dostał zwrot za 5szt. i nigdy nikt nie protestował. Być może licząc na nieuwagę sprzedającego albo z niechlujstwa zwrot wszystkiego co zostało i niech sprzedający rozlicza co i jak.

 

Nie rezerwuję również żadnych środków na nieoprocentowanym rachunku w dobie szalejącej inflacji, a 2 zwrotów mam bardzo mało.

Opisałem konkretny przypadek i zadałem konkretne pytanie na saldzie zostało 90,00zł zwracam 90,00zł a do allegro piszę by brakujące 10,00 z prowizji oddało bezpośrednio kupującemu czy jak? Jak mam zwrócić brakujące 10,00zł którego nie mam na saldzie?

Pozdrawiam

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:117142623 przecież będziesz miał inne wpływy, możesz doładować na poczet zwrotu, a w praktyce zobaczycie że to nie jest tak skomplikowane o ile nie wypłacacie kasy po każdej transakcji 🙂 ja wypłacam raz w miesiącu i wszystko fajnie działa 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:117142623
#9 Pomysłodawca#

środki wypłacane są automatycznie raz dziennie - wole żeby leżały na koncie nisko oprocentowanym niż na takim gdzie jest 0%

nie wiesz czy będą inne wypływy - nikt tego nie wie nieraz prawie wszyscy płacą PayU, innym razem P24 jeszcze innym rozkłada się to mniej więcej 50:50

jeśli mam doładować nie widzę problemu - trzeba tylko ustalić warunki kredytowania allegro, sam otrzymuję jakieś propozycje od allegro kredytu odnawialnego - nie interesuje mnie to ale w ciemno będę udzielał na tych samych warunkach co allegro mi proponuje. 

 

w dalszym ciągu czekam jednak na oficjalne wyjaśnienie jak klient ma otrzymać brakujące 10,00zł z opisanego przeze mnie przypadku. Nawet jeśli odpowiedź ma brzmieć :"w takim przypadku masz nam udzielić nieoprocentowanego kredytu" a jak nie pasuje to zakończ sprzedaż na allegro - to też ją chce usłyszeć a raczej przeczytać

 

spokojnego dnia życzę 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:117142623 jak nie masz na saldzie to zlecasz zwrot i czekasz jak wpłynie 24h lub doładowujesz na poczet zwrotu 🙂 pamiętaj że jak nie pasują Ci warunki i ich nie akceptujesz nie musisz tu sprzedawać, allegro, smart itp. nie są obowiązkowe 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:117142623
#9 Pomysłodawca#

@kostas11  napisał(a):

@Client:117142623 napisał(a): [...]  a jak nie pasuje to zakończ sprzedaż na allegro[..]

 

to właśnie napisałem wystarczy przeczytać 🤣

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Działa jak tylko sprzedajesz a jak na koniec miesiąca dowalą ci Ads to masz dług od nowa. Zasada jest prosta faktura, 14 dni , jak nie zaplacisz blokują ci konto i powinno zostać na starych zasadach Jestem ciekawa czy allegro swoje faktury kosztowe też opłaca w ciagu 1 dnia od daty otrzymania faktury.  Na pewno nie.... Nic nie dzieje się bez powodu. Allegro ma pewnie straty finansowe i potrzebuje kasy na już a nie czekać na przelewy. Jest to czyste złodziejstwo koniec i kropka. Sami mają problemy to wciągają w to swoich klientów.

oznacz moderatorów

agd-akcesoria
#9 Pomysłodawca#

zostawiasz kasę przez miesiąc na nieoprocentowanym koncie ? Też tak robiłam przez kilka lat, ale teraz  po podwyżce podwyżki i dodatkowych prowizjach od prowizji, zbieram kasę na bieżąco

oznacz moderatorów