anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bałem się tego do początku - rozliczenia smarta i allegro

mikeza
#20 Guru#

niestety dzisiaj zonk, wszystkie paczki z opcją odbiór w punkcie nadane jako allegro-smart (kolorowy napis itd) czyli tzw darmowe, za które klient nie płaci i my powinniśmy je wysłać za darmo są normalnie uwzglednione w rozliczeniu allegro !!!!

Proszę o szybką reakcję i pomoc supportu, bo to nie może tak wyglądać, że my będziemy sprawdzać każdą paczkę osobno, czy nie została błędnie rozliczona. Import robiłem jak zwykle, codziennie tak samo, żadnych zmian, więc sytuacja jest raczej nienormalna, tym bardziej, że przez ostatni tydzień było wszystko ok.

Czekam na odzew @_HolaOla_  @cloudcloud  @nat_not 

sugeruję, żeby inni też to sprawdzali, bo kto wie, czy nie płacimy z własnej kieszeni za "darmowe" paczki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
61 ODPOWIEDZI 61

mikeza
#20 Guru#

żeby było jeszcze dziwniej, rozliczenie smart poleconych jest ok, a tylko odbiory z punktu są policzone wszystkie bez smarta ???

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No to zaczęło się. 🤣

Mam dwie paczki z poczty, jedna ze smartem, druga bez. Obie widzę w rozliczeniu allegro, a powinna być jedna.

 

No to teraz wszyscy wchodzimy w https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

Zaznaczamy Usługa Dostawy i klikamy sprawdzamy zamówienia smartowe

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@DarkStoorM  czarno to widzę, jesli codziennie mamy sprawdzać te nadania i patrzyć na ręce allegro. Ostatnie dni wyrywkowo weryfikowałem i było ok. Dzisiaj pierwszy raz zauważyłem nieścisłość, mi policzyło 5 smartów odbiorów w normalnej cenie, więc prawie 50zł więcej na rachunku.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@mikeza  dobrze, że poinformowałeś, bo już na bieżąco wolę te kwiatki wyłapywać. Miałem to zrobić pod koniec miesiąca, ale by się burdel zrobił. U mnie na szczęście nie ma tego dużo, to zalecam szybko appki rozszerzyć o sprawdzanie rozliczeń

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@DarkStoorM  sprawdziłem wszystkie nadania od 01.06, czyli od momentu wprowadzenia rozliczeń z allegro i wszystkie poprzednie dni mam ok, dopiero dzisiaj coś zaszwankowało, i jak pisałem wszystkie odbiory są policzone płatne, również te w smarcie. Allegro polecone są ok. Dziwna sprawa ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@mikezaMam to samo. Przesyłki Smart - a opłata pobrana

oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@mikeza  dziękuję za temat

niestety mam to samo SMART za 9,49 zł, po prostu super

a ile osób tego nie przeczyta i nie sprawdzi

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@interzakupy_2006  myślę, że o to w tym chodzi. Wystarczy raz na jakiś czas "awaria" naliczeń smarta i z tego są kolosalne pieniądze. Większość nie zwróci na to uwagi, bo rachunek np będzie wyższy o te kilkadziesiąt złotych.  W skali całego systemu to są grube miliony nawet kilka paczek miesięcznie u każdego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@mikeza  a możesz mi powiedzieć, gdzie to sprawdzasz? Bo ja mam trochę smartów za które powinienem zapłacić i nic nie widzę na rachunku, mam też sporo smartów za które powinno płacić Allegro i też tego nie widzę.

oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@PHUABIB2 wejdź https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

wybierz  "usługa dostawy" i naciskasz NUMER ZAMÓWIENIA: jak w zamówieniu masz smarta to masz problem 😞

 

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@interzakupy_2006  sprawdziłem, z tego co powinno być doliczone jako rozliczenie z Allegro mam jedną opłatę i to mi  się zgadza.

Natomiast całej reszty nie widzę, więc po przeczytaniu tych postów obawiam się, że na początku lipca dostanę fakturę z Poczty której nie ogarnę.

 
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@PHUABIB2  wszystkie przesyki z przedrostkiem allegro powinieneś mieć na rozliczeniu z allegro. dokładnie to te, które mają ten pomarańczowy napis allegro, bo jeśli jest kolorowy allegrosmart to jest darmowa wysyłka i nie powinna być w rozliczeniu. Te, które mają czarne napisy allegro rozliczamy indywidulanie z pocztą.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@PHUABIB2 jak poniżej , musisz wejść w rozliczenia z allegro i sprawdzić naliczone opłaty za paczki. Masz tam opłatę i nr nadania. Jeśli przesyłka jest allegro-smart nie powinna figurować na rachunku, bo wysyłasz ją za darmo.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@mikezaUdało się komuś otrzymać od Allegro odpowiedź? Na czacie zmienił się piąty doradca. Trochę to śmieszne i irytujące.

oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@Gasmin_pl  odpowiedz allegro :

proszę dać mi chwilkę, sprawdzę zamówienie 9:06 PM

dziękuję za wskazanie zamówienia. przekażę je do weryfikacji.

Po wyjaśnieniu przyczyny wrócimy do Pani z odpowiedzią mailową 9:11 PM

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

rozłączył mi się czat. Napisałam przez formularz.

Może ktoś z moderatorów napisze nam tu "problem jest znany..... już pracujemy nad jego rozwiązaniem....." ?

@_HolaOla_  @cloudcloud  @nat_not 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

brawo all  a tu kwiatuszek ode mnie phdy5iq00v+31319263@allegromail.pl

data sprzedaży:9 cze 2020, 18:06👿

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Gasmin_pl  na pomoc allegro pisałem już koło południa, ale bez odzewu. Nikt z adminów też się nie wypowiedział jak do tej pory.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

obawiam się, że dzisiaj i jutro to nikt nam nie odpowie, może w piątek ?  Jak pisałem wcześniej sprawdziłem wszystkie opłaty od 01.06 i pocieszające jest tylko to, że problem wystąpił dopiero dzisiaj i tylko z odbiorami z punktu, bo allegro polecone były liczone prawidłowo.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów