anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bardzo ważne - podejrzenie oszustwa

Autozaslony
#11 Animator#

Ponieważ allegro nie reaguje na żadne zgłoszenia trzeba nagłośnić wszędzie tę sprawę.

Niech wszyscy sprawdzą sobie sprzedawcę @niuniuglobal. 

Dodaje on non stop przez 24 h na dobę masowo aukcję, które są zawsze zestawem dwóch produktów losowo wybranego z katalogu produktów allegro oraz jakiegoś śmiesznego notatnika. Ma w tej chwili 73 tys aukcji!!!!! jak zacząłem zgłaszać w piątek miał niespełna 64 tys!!!!! Znalazłem na szybko w piątek ok 70 naszych produktów, których nie może posiadać gdyż jesteśmy ich producentem. Codziennie dodaje nowe więc teraz jest już około 100. 

Sprawdzajcie sobie czy Wasze produkty nie są w jego ofercie i zgłaszajcie te aukcje. Allegro nie widzi w tym problemu gdyż nie narusza ich regulaminu korzystając z katalogu allegro. Gościu kopiuje opisy 1 do 1 więc są tam nazwy firm itd. Jeżeli ktoś od niego to zacznie kupować to na pewno im tego nie wyśle bo nie ma tych produktów. Dobrze, że ceny chociaż zawyża. Tak czy inaczej na tę chwilę ma 73 tys ofert więc mogę się założyć że dotyczy to setek albo tysięcy innych sprzedawców. 

Żeby było śmieszniej, nr który jest podany jako kontaktowy jest nieaktywny, a po napisaniu wiadomości do sprzedawcy, Pani która nam odpowiedziała delikatnie mówiąc nas wyśmiała.

W czasie kiedy tworzę tę wiadomość pojawiło się kolejnych 40 aukcji z Waszymi produktami.

Allegro jak widać ma to gdzieś i nie widzi nic w tym złego. 

Brak słów.

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sami stworzyli ten cyrk zezwalając na wykorzystywanie zdjęć i opisów zgłoszonych do katalogu . Teraz każdy może sobie kopiować i udawać że taki towar ma .

oznacz moderatorów

Autozaslony
#11 Animator#

Zgadza się, ale ten sprzedawca robi to celowo albo żeby podnieść ilość ofert i się wywindować, albo żeby zemścić się w ten sposób na allegro za ich debilne pomysły. Tak czy inaczej szkodzi wszystkim innym sprzedawcom a allegro nie widzi w tym nic złego.

 

oznacz moderatorów

Autozaslony
#11 Animator#

Może ktoś z adminów się wypowie  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Autozaslony Otrzymałeś już od nas odpowiedź drogą mailową, że sytuacja jest monitorowana. Ponadto, nie możemy Cię informować o podejmowanych działaniach wobec innych użytkowników. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Autozaslony
#11 Animator#

@w_kiwi To nie była żadna odpowiedź.

Z byle powodu potraficie zakończyć aukcje a przy ewidentnym oszustwie monitorujecie 4 dni a gościu robi sobie z Was jaja i non stop dodaje nowe aukcje.

Po drugie nie wymagam informowania mnie jakie działania podejmujcie tylko dlaczego nie zablokujcie mu chociaż możliwości dodawania nowych aukcji albo dlaczego nie zamkneliście aukcji które zostały przez nas zgłoszone. Może jak inni sprzedawcy zasypią Was zgłoszeniami to weźmiecie się do roboty.!

oznacz moderatorów

brakestop
#16 Inspirator#

...bo być może to pracownik Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Autozaslony robisz publiczną nagonkę na sprzedawcę

zastanów się nad skutkami, gdyż możesz łamać polskie przepisy

zarówno z kodeksu cywilnego jak i karnego

jeżeli jesteś firmą możesz popełniać czyn nieuczciwej konkurencji

 

sprzedawca działa zgodnie z chorym regulaminem allegro i jeszcze głupszą produktyzacją

obecnie jedynym sposobem na zwiększenie swojej widoczności jest tworzenie kompletów z nowym eanem - pozwala na serwis

katalog produktów wg serwisu jest dostępny dla każdego

Kto tu łamie prawo - zastanów się sam - opisywałem tutaj kilka dni temu konto, które ma 70 tysięcy ofert z różnymi konfiguracjami komputerów

bo można

 

zauważ, że po likwidacji opcji szukaj w opisie - treść i jakość oferty już się nie liczy

było to do przewidzenia, pisano o tym tutaj na forum

 

oznacz moderatorów

Autozaslony
#11 Animator#

Myśl to nie boli. Nie rozumiesz, że to nie chodzi o to czy on może to robić czy nie, tylko wystawia rzeczy których faktycznie nie ma w sprzedaży.

Zastanów się po której Ty stronie stajesz. 

oznacz moderatorów

RADLAK_com_pl
#7 Wielbiciel#

Niestety ale nie masz racji Allegro samo przyznaje, że wykorzystanie kodów do innego produktu niż jest on przypisany ( nawet jeśli jest on podobny ) jest niezgodne z prawem. Powyższy sprzedający nie posiada danych produktów w magazynie tylko podobne a jak wiemy nie jest to legalne. Na Allegro wszyscy próbują udowodnić że jest to zgodne z przepisami , ciekawe dlaczego ;D 

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Kiedyś chciałem kupić nietypową tabliczkę na bramę, znalazłem ją u dwóch sprzedawców. Taką samą.

W opisach informacja, że jest producentem, jeden chińczyk o dziwnej nazwie i dziwnych danych firmy, z których nic nie wynika, drugi Polak. Napisałem do Polaka i dowiedziałem się, że  skradziono mu opis i zdjęcia, a Allegro nie reaguje, więc sam zgłosiłem to do Allegro odpowiednio wyjaśniając i...? Faktycznie, nie reagują.

 

Dla własnego bezpieczeństwa należy unikać tych chińskich kont o dziwnych ciągach liter w nazwach i dziwnych ciągach liter w danych firmy, bo to może być wałek. Albo chodzi o wyłudzanie kasy, albo danych osobowych. Jak już ktoś lubi kupować od chinoli to jest do tego pewniejszy portal i w dodatku towar dociera szybciej i najczęściej za free z odpowiednią opcją.

 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Zgłaszanie do All przez linki z aukcji - to czysta fikcja, szczególnie dużych firm. Tego nikt nie widzi więc nic się z tym nie dzieje.

Dopiero upublicznienie tego na AG przynosi jakieś efekty - po prostu widzą to inni.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Przecież zawsze może kupić u ciebie z wysylka do swojego klienta albo odsprzedać kolejnemu klientowi to co kupił u ciebie... nikt nikomu nie zabrania być pałą z ekonomii skoro uważa że mu się takie cyrki opłacają...

oznacz moderatorów

Autozaslony
#11 Animator#

Można oczywiście, tylko że my mu na pewno niczego nie sprzedamy gdyby ktoś to kupił.

Tam są nawet aukcje których już dawno nie ma ale produkt jako Ean pozostał w bazie allegro.

Skoro ktoś kopiuje nasz produkt łącznie z opisem firmy itd, to nie jest już zwykłe zaczerpnięcie produktu z katalogu tylko podszywanie się pod firmę. 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Autozaslony no nie jest bo oni biora to z katalogu allegro a ty poprzez wystawienie nowego produktu użyczasz opisow i zdjęć do katalogu i kazdy se może z nich korzystać

oznacz moderatorów

Autozaslony
#11 Animator#

Wiem jak to działa, ale zrozum sens postu.

To nie jest tak, że ktoś sobie dodał kilka aukcji bo chce zarobić na kimś kto naiwnie nie sprawdził ceny.

Wejdź sobie na tego sprzedawcę, zobacz ilość aukcji i jak one wyglądają. Uwierz, że to nie chodzi o zarobek. 

oznacz moderatorów

brakestop
#16 Inspirator#

@Autozaslony Zacznijmy od tego, że to właśnie Allegro jest największym przekrętem, oszustem i złodziejem w Europie.

Pozostali wykorzystują lukę w tym Matrixie.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Autozaslony
#11 Animator#

Zgadzam się w pełni.

oznacz moderatorów

brakestop
#16 Inspirator#

proszę poczytaj - to na bank jest ktoś z Allegro https://allegro.pl/uzytkownik/niuniuglobal/oceny?recommend=false&page=1

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Autozaslony
#11 Animator#

Czytałem już wcześniej. Dlatego tym bardziej dziwi mnie, że allegro nic z tym nie robi. Ewidentnie koleś wystawia przedmioty których nie ma. Z tym ze kiedyś miał ich kilkaset a od jakiegoś czasu dodaje ponad tysiąc aukcji dziennie, co jest chore. 

oznacz moderatorów