anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy reklamowany po 1,5 roku czasu towar może być przez nas odrzucony? chodzi o wypalenie żarówki

MAMY ROZWIĄZANIE!
EmiliaEMh
#8 Zapaleniec#

Klient reklamuje żarówki po 1,5 roku czasu. Żarówki mają prawo się wypalić po tak długim czasie,a on żąda ode mnie zwrotu pieniędzy. To jest chyba jakiś żart. Po za tym prowadzę outlet , nie posiadamy gwarancji producenta i nigdzie nie piszemy o gwarancji, a on się upiera że to jest zaznaczone w ofertach, owszem reklamacja produktu jest, ale nie gwarancja. Reklamacji nie przyjęliśmy, ponieważ produkt nie był wadliwy tylko nadzwyczajnie się zużył. Poza tym towar , który u nas zakupił był na działalność, z tego co wiem to gwarancja obejmuje tylko rok. Jeżeli mielibyśmy gwarancje, a jej nie mamy, bo jesteśmy tylko sprzedawcami a nie producentami.

Proszę o pomoc w tej sprawie ...

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
darwik-firma
#12 Orędownik#

  Trafiłes na cwaniaka wyslesz mu drugie to napewno za 1.5  roku bedzie znowu to samo az do konca życia będziesz mu wysyłał

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@EmiliaEMh cóż , poza gwarancją jest jeszcze rękojmia , dla produktów nowych trwa 2 lata , jeśli nie wyłączyłeś jej dla przedsiębiorców pozostaje Ci naprawić towar lub oddać kasę 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@EmiliaEMh  "pozostaje Ci naprawić towar lub oddać kasę " ja bym sie nie zgodził z @mdrogeria .

z pewnosćią jedno co musisz to rozpatrzeć reklamacje.

Pamietaj że jeśśli było to półtora roku temu czyli zakup z 2022r. wówcza sprzepisy o rekojmi stanowiły że w przypadku wady wykrytej w drugim roku użytkowania to na kupującym ciąży obowiązek udowodnienią że produkt by wadliwy w momencie zakupu. Wiec niech udowadnia

Pamietajćie też ze sama rękojmie nie mówi nic o tym że prodkt ma działać przez dwa lata. Mówi ona tylko o tym że produkt ma NIE POSIADAĆ WAD w momencie zakupu. Wiec jeśli np żarówka była zamontowana w pomieszczeniu w którym swieciła sie 24/h to niewykluczone że przyczyną jej wypalenia nie była wada lecz naturalny koniec przewidzianego okresu żywotności.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ nie znamy charakterystyki towaru , autor wątku nic nie pisze , co za lampa , jaka żarówka , nie wiemy co nawypisywał w ofercie  ,przykałdaowo LED w zależności od producenta ma dość szeroki przestrzał godzin żywotności , ale o tym parametrze klient powinien być poinformowany najpóźniej w chwiliu zakupu .

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  własnie dlatego te napisałem że nie roztrzygłabym i nie uznawał od razu reklamacji.

Pełna charakterystyka żarówki jest z pewnościa na opakowaniu ( które zakładam że kupujący otrzymał). A reszta no cóż. Rozpatrzec reklamacje należy leczy na forum tutaj tego nie zrobimy

oznacz moderatorów
EmiliaEMh
#8 Zapaleniec#

Tak mi się wydaje 🙂 bardzo dziekuje za pomoc 🙂 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Jak mu się gwarancja marzy to musi poszukać serwisu gwaranta producenta 

oznacz moderatorów
darwik-firma
#12 Orędownik#

A skąd pewnosć ze to twoje żarowki przeciez w każdym sklepie mozna je kupić @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To nie żart tylko składa reklamację i Ty masz obowiązek jej rozpatrzenia.

oznacz moderatorów
EmiliaEMh
#8 Zapaleniec#

Żartem jest to ,że ktoś poużywał żarówkę 1,5 roku i chce dostać w zamian nową albo zwrot pieniedzy, ja tak nie robię... Reklamację rozpatrzyłam i nie wyobrażam sobie żeby komuś oddać kasę za używany towar 1,5 roku... towar w chwili zakupu nie był wadliwy

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Nowe przepisy weszly w zycie 1 stycznia czyli zakup byl na starych wiec kupujacy ma udowodnic istnienie wady w momencie zakupu

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@EmiliaEMh reklamację rozpatrzyłam? Użyłaś zwrotu np odrzucam reklamację bo za napisanie reklamacji nie przyjmuję to cię kupujący allegro dojadą bo według uokiku uniemożliwiasz skorzystanie z prawa do reklamacji kupującemu

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

Reklamacji nie przyjęliśmy, ponieważ produkt nie był wadliwy tylko nadzwyczajnie się zużył.

Reklamacja musisz przyjąć i ją rozptrzyć

oznacz moderatorów